ZYPREXA domięśniowe

Pacjenci w podeszłym wieku z leczonych nietypowymi lekami przeciwpsychotycznymi psychozą związaną z demencją są narażeni na zwiększone ryzyko zgonu w porównaniu z placebo. Chociaż przyczyny zgonów w badaniach klinicznych zostały zróżnicowane, w większości przypadków śmierci wydaje się być sercowo-naczyniowe (na przykład, niewydolność serca, nagła śmierć) lub zakaźne (na przykład zapalenie płuc) w przyrodzie. Badania obserwacyjne sugerują, że leki przeciwpsychotyczne mogą zwiększać śmiertelność. Nie jest jasne, w tych badaniach, w jakim stopniu wyniki śmiertelności mogą być związane z lekiem przeciwpsychotycznym w przeciwieństwie do pacjenta cechy. Olanzapina nie jest zatwierdzona w leczeniu pacjentów z psychozą związaną z demencją.

Pacjenci są narażeni na ciężką sedacji (w tym śpiączka) i / lub delirium po każdym wstrzyknięciu i muszą być przestrzegane przez co najmniej 3 godziny w zarejestrowanym zakładzie z łatwego dostępu do usług reagowania w sytuacjach kryzysowych. Z powodu tego ryzyka, embonianu olanzapiny jest dostępna tylko przez ograniczony programu dystrybucji o nazwie embonianu olanzapiny Patient Care Program i wymaga przepisującej receptę, zakład opieki zdrowotnej, pacjenta, i farmacji rejestracji. Pacjenci w podeszłym wieku z psychozą związaną z demencją leczonych lekami przeciwpsychotycznymi są narażone na zwiększone ryzyko zgonu. Embonianu olanzapiny nie jest zatwierdzona w leczeniu pacjentów z psychozą związaną z demencją.

Używa Dla Zyprexa domięśniowym

Klasa terapeutyczna: Leki przeciwpsychotyczne

Klasa chemiczna: tienobenzodiazepiny

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Zyprexa Relprevv® jest dostępna tylko w ramach specjalnego programu dystrybucji ograniczonej nazwie Zyprexa Relprevv® Program opieki nad pacjentem.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem Zyprexa domięśniowym

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem na skutki zastrzyku olanzapiny w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność zastrzyku olanzapiny w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na demencję lub wątroba, nerki, serca lub problemów związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożność lub dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących zastrzyk olanzapiny.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają olanzapinę. To nie może być specyficzny dla Zyprexa domięśniowo. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje leku w klinice społeczności ośrodka zdrowia lub szpitala. Ten lek jest podawany jako strzałem do jednego ze swoich mięśni.

Lekarz może dać kilka dawek leku, aż twój stan poprawia się, a następnie przejdziesz do doustnego leku, który działa w ten sam sposób. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, skonsultować się z lekarzem.

Używaj tylko markę tego leku przepisanej przez lekarza. Różne marki mogą nie działać w ten sam sposób.

Lek ten powinien pochodzić z przewodnikiem lek. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Należy poinformować lekarza, jeśli palić tytoniu. Być może trzeba inną ilość tego leku, jeśli palić.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy podczas przyjmowania tego leku, aby upewnić się, że działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Olanzapina może spowodować, że niektóre osoby mają być poruszony, rozdrażnienie lub wyświetlanie innych anormalnych zachowań. Może również spowodować, że niektórzy ludzie mają myśli samobójcze, i tendencje lub stać się bardziej przygnębiony. Jeśli ty lub twój opiekun zauważy którykolwiek z tych objawów niepożądanych należy poinformować lekarza od razu.

Właściwe stosowanie olanzapiny

Ten lek może zwiększyć poziom cholesterolu i tłuszczów we krwi. Jeśli wystąpi ten warunek, lekarz może podać kilka leków, które mogą zmniejszyć ilość cholesterolu i tłuszczów we krwi.

Ten lek może zwiększyć swoją wagę. Lekarz może trzeba regularnie kontrolować masę ciała w trakcie leczenia tym lekiem.

Ten lek może zwiększać stężenie cukru we krwi. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli zostały zwiększone pragnienie lub zwiększone oddawanie moczu. Jeśli masz cukrzycę, można zauważyć zmianę w wynikach moczu lub cukru we krwi testów. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z lekarzem.

Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas przyjmowania tego leku: drgawki (padaczka), trudności w oddychaniu, szybkie bicie serca, wysoką gorączką, wysokie lub niskie ciśnienie krwi, zwiększone pocenie się, utrata kontroli nad pęcherzem, ciężką sztywnością mięśni, niezwykle bladą skórę lub zmęczenia. Mogą to być objawy poważnej choroby zwanej złośliwy zespół neuroleptyczny (NMS).

Ten lek może powodować późne dyskinezy (zaburzenia ruchu). Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas przyjmowania tego leku: wargi bicie lub kłujące, sapiąc z policzków, gwałtowne lub robak podobny ruchy języka, niekontrolowane ruchy żucia lub niekontrolowane ruchy ramion i nóg.

wtrysku olanzapina może powodować senność, problemy z myśleniem, trudności w kontrolowaniu ruchów ciała lub problemy z wizją. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy też inne prace, które wymagają, aby być czujnym, dobrze skoordynowana, albo w stanie myśleć i dobrze widzieć.

Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, lub omdlenia, zwłaszcza kiedy wstać z pozycji leżącej lub siedzącej. Wstawanie powoli może pomóc. Jeśli problem nie ustąpi lub gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Ten lek może powodować syndrom majaczenie / uspokojenie po wstrzyknięciu. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli mają następujące objawy: drgawki (napady padaczkowe), zawroty głowy, senność, senność, lub pomyłki co do czasu, miejsca lub osoby po otrzymaniu zastrzyku.

Środki ostrożności podczas używania Zyprexa domięśniowym

Ten lek może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Jeśli możesz, unikaj ludzi z infekcjami. Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli uważasz, że są coraz infekcję lub jeśli pojawi się gorączka lub dreszcze, kaszel lub chrypka, ból w dole pleców lub boku lub bolesne oddawanie moczu lub trudne.

Możecie przegrzane podczas stosowania tego leku. Pij dużo wody w czasie upałów, podczas ćwiczeń lub podczas korzystania z jacuzzi lub saunie. Jeśli twoje ciało staje się zbyt gorąca, mogą wystąpić zawroty głowy, słaby, zmęczony, lub zmieszany. Można mieć rozstrój żołądka i wymioty. Zadzwoń do lekarza, jeśli pić zimną wodą i oddala się od upału nie schłodzenia się.

Należy unikać picia alkoholu podczas przyjmowania tego leku.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter) [] OTC) oraz leki ziołowe lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Zyprexa domięśniowym Side Effects

Zyprexa domięśniowo (olanzapina)

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Bipolar Disorder Seroquel, litu, klonazepam, Klonopin, Abilify, Lamictal

Schizofrenia Seroquel, Abilify, kwetiapina, risperidon, olanzapina, Zyprexa

Pobudzone State Abilify, olanzapina, Zyprexa, arypiprazolu loksapinę, Zyprexa Zydis

Mieszanie olanzapina, loksapinę, amitryptylina / perfenazyną, Triavil, Etrafon, Adasuve