zylet

Jakie są Zylet krople do oczu?

Zylet krople do oczu są stosowane w leczeniu stanów zapalnych oczu spowodowanego przez zabieg chirurgiczny, infekcji, alergii i innych chorób.

Zylet mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Nie należy stosować Zylet jeśli masz jakiś rodzaj grzyba, wirusowe lub bakteryjne zakażenia w oku (w tym opryszczka lub ospa wietrzna).

Ważna informacja

Nie dotykać kroplomierzem do każdej powierzchni, w tym oczu lub rąk. Zakraplacz jest sterylna. Jeśli zostanie zanieczyszczony, może to spowodować zakażenie w oku.

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, należy je usunąć przed nałożeniem Zylet. Zapytaj lekarza, czy soczewki kontaktowe można włączyć ponownie po zastosowaniu leku. Zylet mogą zawierać środek konserwujący (chlorek benzalkoniowy), co może powodować blaknięcie w soczewkach kontaktowych.

Nie należy stosować Zylet jeśli jesteś uczulony na loteprednol lub tobramycyny lub innych steroidów. Nie należy stosować, jeśli masz jakiś rodzaj grzybicze, wirusowe lub bakteryjne zakażenia w oku (w tym opryszczka lub ospa wietrzna).

Aby upewnić się, Zylet jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

Przed zastosowaniem leku

jaskra

zaćma (lub jeśli pacjent niedawno przebył operację zaćmy); lub

zakażenia herpes Twojego oka.

kategoria ciąża C. Rząd nie wiadomo, czy Zylet będzie zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę podczas stosowania tego leku.

Zobacz także: Ciąża i karmienie piersią ostrzeżenia (bardziej szczegółowo)

Nie wiadomo, czy loteprendol i tobramycyna przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Nie poddawaj Zylet do dziecka w wieku poniżej 6 lat bez konsultacji z lekarzem.

Korzystanie Zylet krople do oczu dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Lekarz może czasami zmienić dawkę, aby upewnić się uzyskać najlepsze rezultaty. Nie należy stosować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Wstrząsnąć krople do oczu oraz bezpośrednio przed każdym użyciem.

Myj ręce przed użyciem kropli do oczu.

Aby zastosować krople do oczu

Przechylić głowę lekko do tyłu i pociągnąć w dół dolną powiekę, aby utworzyć małą kieszeń. Trzymaj zakraplacz nad oko z puchu końcówki. Spójrz w górę i od zakraplaczem i wycisnąć kroplę.

Zamknij oczy na 2 lub 3 minuty z głową w dół wyrzucenia, bez mrugania i mrużąc oczy. Delikatnie dociśnij palcem wewnętrznej kącika oka przez około 1 minutę, aby utrzymać się wody do płynu łzowego swoim kanale.

Używaj tylko kilka kropli lekarz przepisał. Jeśli używasz więcej niż jednej kropli, odczekać około 5 minut między kroplami.

Odczekać co najmniej 10 minut przed użyciem jakichkolwiek innych kropli do oczu lekarz przepisał.

Nie należy dotykać końcówki zakraplacza lub umieścić go bezpośrednio na oku. Zanieczyszczona kroplomierzem może zainfekować oczu, co może prowadzić do poważnych problemów ze wzrokiem.

Nie należy stosować kropli do oczu, gdy ciecz zmieniła się kolory lub ma w nim cząstki. Zadzwoń do lekarza lub farmaceuty, dla nowego leku.

Użyj tego leku dla całego wyznaczonego czasu. Twoje objawy mogą poprawić, zanim infekcja jest całkowicie wyczyszczone. Pomijanie dawek może również zwiększać ryzyko dalszych infekcji, która jest odporna na antybiotyki. Zylet nie leczeniu infekcji wirusowych, takich jak grypy lub przeziębienia.

Zadzwoń do lekarza, jeśli objawy nie ustępują, czy też gorzej podczas korzystania Zylet.

Jak stosować Zylet?

Jeśli używasz Zylet długotrwałe, może być konieczne częste badania lekarskie w gabinecie lekarskim.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła. Nie zamrażać. Przechowywać butelkę szczelnie zamkniętą, gdy nie jest w użyciu.

Użyj pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie używać dodatkowego leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przedawkowanie Zylet jest mało prawdopodobne, aby powodować poważne skutki uboczne.

Nie używaj Zylet podczas noszenia soczewek kontaktowych. Zylet krople do oczu mogą zawierać środki konserwujące, które może spowodować odbarwienie miękkich soczewek kontaktowych. Odczekaj co najmniej 15 minut po zastosowaniu leku przed umieszczeniem w swoich soczewek kontaktowych.

Nie należy stosować innych leków do oczu, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Ten lek może powodować zaburzenia widzenia i może pogorszyć swoje reakcje. Bądź ostrożny, jeśli podczas jazdy, czy wszystko, co potrzebne jest, aby być w stanie zobaczyć wyraźnie.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej na Zylet: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz

Znaki nowej infekcji oczu, takie jak świąd, obrzęk, zaczerwienienie, ból, podrażnienie lub odwodnienia

niewyraźne widzenie, ból oka, lub widząc aureole wokół źródeł światła

mętne lub zamglone wygląd nad okiem lub w polu widzenia; lub

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

silny ból, pieczenie lub kłucie w przypadku stosowania kropli do oczu.

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Wspólne Zylet działania niepożądane mogą obejmować

drobne pieczenie lub kłucie przy użyciu kropli do oczu

Czego należy unikać podczas korzystania Zylet?

nadwrażliwość na światło

łzawienie oczu

powieki opuchnięte; lub

Zylet skutki uboczne

bół głowy.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Jest mało prawdopodobne, że inne leki bierzesz doustnie lub wstrzykiwać będą miały wpływ na loteprednol i tobramycyny stosowanej w oczach. A wiele leków, mogą oddziaływać ze sobą. Powiedz każdego z świadczeniodawców o wszystkich leków w użyciu, włączając receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych.

3.01.2014-03-28, 11:34:05.

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Zapalenie spojówek, bakteryjne okulistyczny cyprofloksacynę, azytromycynę okulistyczny, lewofloksacyna okulistyczny, erytromycyna okulistyczny, gentamycyna okulistyczny

Rogówki prednizon, triamcynolon, deksametazon, Decadron

Zapalenie błony naczyniowej oka triamcynolon, deksametazon do oczu, azatiopryna, atropina do oczu, TobraDex

Zapalenie ciała rzęskowego deksametazon ocznej, Lotemax, Alrex, Maxidex, etabonian okulistycznych

Jakie inne leki wpłynie Zylet?

Zylet (loteprendol / tobramycyna okulistyczny)