zyclara miejscowego

Klasa terapeutyczna: immunologicznego Modulator

Używa Dla Zyclara

Prace imiquimod na układ odpornościowy, aby pomóc organizmowi zwalczać wirusy, które powodują brodawki. To nie ma bezpośredniego niszczenia wirusów. Nie wiadomo, jak imikwimod pracuje rogowacenia słonecznego, lub rak skóry.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność imikwimodu miejscowego dla brodawek zewnętrznych u dzieci starszych niż 12 lat. Jednakże, bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Odpowiednie badania dotyczące relacji wieku do skutków imikwimodu miejscowego dla rogowacenia słonecznego lub raka skóry nie zostały przeprowadzone w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność imikwimodu miejscowego w podeszłym wieku.

Przed użyciem Zyclara

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają imikwimodu. To nie może być specyficzny dla Zyclara. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Jest bardzo ważne, aby stosować ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej, nie należy używać go częściej, i nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. W tym celu mogą powodować niepożądane skutki uboczne lub podrażnienie skóry.

Ten lek jest tylko do stosowania na skórę. Nie dostać się do oczu, nosa, jamy ustnej, pochwy lub odbytu. Nie używaj go na obszarach skóry, które mają nacięcia, zadrapania lub oparzenia. Jeśli robi się na tych obszarach, spłukać natychmiast wodą.

Lek ten jest wyposażony w ulotce informacyjnej dla pacjenta. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w ulotki. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Lek powinien być stosowany tylko w przypadku chorób skóry, że lekarz jest leczeniem. Przed użyciem innych warunkach skontaktować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli uważasz, że zakażenie skóry mogą być obecne. Ten lek nie powinien być stosowany w leczeniu niektórych rodzajów zakażeń skóry lub stanów, takich jak poparzenia.

Jeśli używasz kremu pompę Zyclara® po raz pierwszy, główny go poprzez naciśnięcie górnej części pompy, aż pojawi się krem.

Aby użyć kremu

Używaj tylko markę tego leku przepisanej przez lekarza. Różne marki mogą nie działać w ten sam sposób.

Nie należy stosować leku wraz z innymi produktami zawierającymi imikwimodu w tym samym obszarze leczenia. Może to zwiększyć ryzyko poważniejszych skutków ubocznych.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy zastosować ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Prawidłowe użycie imikwimodu

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

pompy krem ​​Zyclara® przechowywać w pozycji pionowej.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt ewentualnych niepożądanych skutków, które mogą być spowodowane przez ten lek.

Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wysypkę, pieczenie, ból, zaczerwienienie, obrzęk, krwawienie, sączenie, strupy lub peelingu na skórze, gdzie został zastosowany lek.

Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz ciężki obrzęk pobliżu otworu pochwy. Może to powodować bolesne oddawanie moczu, trudności w oddawaniu moczu, lub nie jest w stanie oddać mocz.

Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma poważne podrażnienie skóry lub objawy grypopodobne, takie jak biegunka, gorączka, dreszcze, bóle głowy, nudności, bóle mięśni lub stawów, lub uczucie zmęczenia lub osłabienia.

Należy unikać wystawiania skóry na światło słoneczne, lampy opalające lub solarium podczas używania tego leku. Zawsze należy stosować krem ​​do opalania lub Sun-blocking płyny i nosić odzież ochronną i kapelusze.

Środki ostrożności podczas korzystania Zyclara

Jeśli pacjent jest leczony z brodawek zewnętrznych uniknąć płciowych, jamy ustnej lub seks analny, gdy lek jest na skórze. Upewnij się zmyć krem ​​off skórę przed wykonywać żadnej aktywności seksualnej. Lek zawiera oleje, które mogą osłabić lateks (guma) prezerwatywy i przepony, które uniemożliwiają im działa poprawnie.

Imikwimod nie jest lekarstwem na brodawki narządów płciowych. Nowe brodawki mogą wystąpić podczas korzystania z kremu. Imikwimod nie będzie również uniemożliwiają rozprzestrzenianie brodawki narządów płciowych do innych ludzi.

Nie używaj kosmetyków lub innych produktów do pielęgnacji skóry na obszarach poddanych, jeśli nie jest to zalecane przez lekarza.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Zyclara Side Effects

Zyclara (imikwimod miejscowo)

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Rogowacenie diklofenaku miejscowego, fluorouracyl miejscowego, imikwimod miejscowego, Santyl, Efudex, Aldara, Solaraze, Picato, Carac, kolagenazy Santyl, kolagenazy miejscowego, Fluoroplex

Kłykciny kończyste imiquimod miejscowego, Aldara, Condylox, interferon alfa-2b, podofilox miejscowego, Intron A, Veregen, sinecatechins miejscowego