zrozumieniu raka płuca – profilaktyka

Nie palić. Łamanie nałóg tytoniowy może być trudne, ale można to zrobić. Przygotowując się zamknąć, cofać od liczby papierosów wypalanych dziennie. Wielu ludzi donoszą, że rzucenie palenia papierosów “Cold Turkey” jest bardziej skuteczna niż stopniowo zwężający się. Przyłączanie się do grupy wsparcia mogą pomóc utrzymać determinację, aby zamknąć.

Jeśli mieszkają lub pracują z palaczami, zachęcić ich, aby wyjść i poprosić ich, aby nie palić wokół ciebie. Jeżeli istnieje możliwość narażenia na raka -causing substancji chemicznych w pracy, podejmują niezbędne środki bezpieczeństwa w celu ograniczenia wdychania.

Jak przygotować się do rozpoczęcia leczenia, to jest normalne, aby czuć się zdenerwowany skutków ubocznych można zmierzyć. Aby pomóc Ci przygotować, oto przypomnienie leczenia po leczeniu najbardziej popularne; Należy pamiętać, że efekty uboczne różnią się między dwojgiem ludzi, nawet na tej samej terapii. To dlatego, że każdy człowiek – i każdy przypadek raka – jest wyjątkowa. Dobrą wiadomością jest to, że większość działań niepożądanych są tymczasowe i istnieją sposoby, można nimi zarządzać.

ŹRÓDŁA

National Cancer Institute.

Narodowy Instytut Zdrowia.

 z College of Physicians “. § 12 VIII Lung Cancer”