Zrozumienie pieluchy wysypka – leczenie

Większość wysypki pieluchy dobrze reagują na leczenie w domu i nie potrzebują opieki medycznej. Zmienić pieluchę dziecka często, a niech mają trochę czasu, więc jego nagą skórę może całkowicie suchy. To pozwoli zwiększyć powierzchnię podrażnionej.

Dla zwykłej wysypki, lekarz może zalecić over-the-counter maść zawierającą tlenek cynku w celu ochrony skóry.

Jeśli twoje dziecko kończy się infekcji bakteryjnej, może potrzebny jest antybiotyk maść.

Dla wysypki pieluchy wywołanych przez Candida, pediatra będzie przepisać przeciwgrzybicze śmietany i ewentualnie lekiem przeciwgrzybiczym, przyjmuje się doustnie w postaci cieczy, rozjaśnić plamy pleśniawki w jamie ustnej dziecka.

Dla wysypki pieluchy udziałem chorób skóry łojotokowe zapalenie skóry lub wyprysk, lekarze często przepisują kortykosteroidów krem. Over-the-counter przeciwgrzybicze i łagodne kortykosteroidów kremy zawierające hydrokortyzon są również dostępne. Należy skontaktować się z pediatrą dziecka, zanim spróbujesz je zamiast kremów na receptę.

Jest to trudne do zrobienia. Najlepszą strategią jest pozwolić dziecku iść bez pieluch jak najwięcej.

Można skrócić przypadek pieluszkowe lub sprawiają, że nie jest tak ciężka, trzymając dziecko suche i czyste. Zmień swoją pieluchę, jak tylko zostanie zabrudzona.

Jeśli używasz szmatki zamiast jednorazowych pieluch, umyć je w ciepłej wodzie. Również stosować wybielaczy lub octu w wodzie do płukania i dodać dodatkowe cykle płukania w celu zabicia bakterii i usunąć ślady mydła.

Niektórzy lekarze odradzają używanie talku proszku (baby), ponieważ jest to szkodliwe dla płuc Twojego maleństwa, jeśli przypadkowo wdychania. Ale to jest bezpieczne, jeżeli są stosowane zgodnie z zaleceniami.

ŹRÓDŁA

Hoekelman, R. (red) Podstawowa Opieka pediatryczna, Mosby, 2001.

Academy of Pediatrics: zdrowe dzieci, jesień 2007.