Zrozumienie jaskrze – zabieg

Leczenie jaskry z otwartym kątem – najczęstszą postacią choroby – wymaga obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego jest zwiększenie odpływ cieczy wodnistej lub zmniejszania produkcji płynu. Leki mogą osiągnąć oba te cele. Chirurgia i laserowe zabiegi są skierowane na poprawę drenaż wodny oka.

Dowiedz się więcej na temat jaskry

Podstawy

objawy

Leczenie

Zapobieganie

Oba leki i chirurgii mają wysoki wskaźnik sukcesu w leczeniu przewlekłej jaskry otwartego kąta, ale można pomóc sobie ostrożnie po plan leczenia lekarskiego. Niektórzy pacjenci mogą mieć trudności z przestrzegać schematu obejmującego dwa lub trzy różne krople do oczu. Bądź szczery i powiedzieć lekarzowi, jeśli nie można śledzić rozkład leku lub gdy krople do oczu powodować niepożądane skutki uboczne. Są to często alternatywnych metod leczenia. Z powodu potencjalnych interakcji z innymi lekami, należy poinformować lekarza o wszelkich innych problemów zdrowotnych masz lub innych leków przyjmowanych. Jeżeli krople jaskra powoduje, że oczy stają się czerwone przewlekle, należy skonsultować się z lekarzem o przejściu na wolne konserwujących krople na jaskrę, które mogą złagodzić zaczerwienienie od konserwantów.

Ostrej jaskry zamkniętego kąta jest różny od przewlekłej jaskrze otwartego kąta w kilku ważnych dziedzinach: Objawy występują zwykle przy względnej suddennes; oko jest bolesne i czerwone. Jeśli wysokie ciśnienie w oku nie jest zwolniony szybko, może wystąpić utrata wzroku. Z drugiej strony, leczenie ostrej jaskry zamkniętego kąta – zwykle leczenie laserem – są zazwyczaj trwałe i nie wymagają długotrwałego leczenia. Dla tego typu jaskry, dzięki czemu otwór umożliwiający płynu do drenażu, zwany irydektomia, to standardowy zabieg ją leczyć. Nienaruszone oko również leczy się zazwyczaj, aby zapobiec zawałowi. Jednak ważne jest, aby regularnie kontrolować oczy, jak niektórzy ludzie mogą rozwijać przypadek przewlekłej jaskry zamkniętego kąta w późniejszym okresie życia, nawet po obróbce laserowej.