Zrozumienie jaskra – podstawowe informacje

Ponad 3 miliony dorosłych wielu ludzi na świecie ma jaskrę, co czyni ją jedną z głównych przyczyn ślepoty w Stanach Zjednoczonych

Dowiedz się więcej na temat jaskry

Podstawy

objawy

Leczenie

Zapobieganie

Wnętrze oka nieprzerwanie produkuje i wysysa z dala cieczy wodnistej nazwie. Jako świeży wodny jest produkowany przez komórki wewnątrz oka, równa ilość musi wyjść przez kanał drenażowy (beleczkowania). Jeśli nie ma wystarczającej dreny dala, ciśnienie wzrośnie do wnętrza oka. Efekty pracy przerywanej lub przetrwałego nadciśnienia na delikatnych włókien nerwowych siatkówki i wzrokowych wyników nerwowych w trwałej utraty wzroku.

Jaskra jest od dawna nazywany “cichym złodziejem wzroku”, ponieważ nie mogą być znaczne uszkodzenie oka, zanim problem zostanie wykryty. Jaskra jest nieodwracalne szkody.

Jaskra jest zbiorem chorób, z których wszystkie mają wspólne Rezultat: nieodwracalnego uszkodzenia delikatnych włókien nerwowych i nerwu wzrokowego, który przesyła informacje do mózgu. Najczęstszym rodzajem jaskry poza Azją nazywa przewlekłą jaskrą z otwartym kątem, co stanowi około 75% -90% przypadków. Istnieje wiele przyczyn tego rodzaju jaskry. Przewlekłej jaskry z otwartym kątem obydwoje oczu może być ograniczona w tym samym czasie, ale jedno oko jest często gorsza niż druga.

jaskry z wąskim lub zamkniętego kąta jest mniej powszechne i mogą pojawić się nagle – zazwyczaj w jednym oku – najpierw z niewyraźne widzenie, dużym ból oka i głowy i zaczerwienienie. Jaskrze zamkniętego kąta, przepływ wodną fizycznie zablokowane przez tęczówki od opuszczenia oka, które mogą prowadzić do nagłych wzrost ciśnienia wewnątrz oka. Podobnie jak w jaskrze z otwartym kątem, wysokie ciśnienie stałe uszkodzenia siatkówki i nerwu włókien nerwowych. Ostrej jaskry zamkniętego kąta jest stanem zagrożenia życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej, aby przywrócić normalny odpływ wodny, zmniejszyć ciśnienie i zapobiec nieodwracalnemu uszkodzeniu oka i ślepoty. Przewlekłą jaskrą z zamkniętym kątem może, podobnie jak jaskry otwartego kąta, powoli i po cichu do uszkodzenia nerwu wzrokowego, z wysokości ciśnienia w gałce ocznej. Ten typ jaskry jest znacznie częstsza u Asi; Rzeczywiście w niektórych krajach zamknięte jaskry kąt jest bardziej popularny rodzaj jaskry.