Zrozumienie bezsenność – profilaktyka

Trendy zaburzenia snu

Jeśli Twoja sypialnia jest zbyt głośno lub zbyt jasne, to, co można stworzyć spokojną, ciemnym otoczeniu z odpowiednią wentylacją i wilgotności. Zbyt suche powietrze może powodować kanały nosowe się kurczyć i sprawi, że niewygodne. Noszenie zatyczki do uszu i osłonek pomoże utrzymać się rozpraszać.

Jeśli noce pracę i po prostu nie mogę dobrze spać w ciągu dnia, należy zwrócić się do pracodawcy o zmianę do pracy w ciągu dnia. Strategia, która działa dla niektórych ludzi, którzy muszą pracować w nocy wiąże się z zainstalowaniem świateł znacznie jaśniejsze niż normalnie podczas nocnej zmiany, a następnie w ciemnych okularach, jak idą do domu i przygotować się do snu. To pomaga przenieść swoje rytmy dobowe więc lepiej spać w dzień i pozostają bardziej czujny w nocy.

Budzisz się w środku nocy i nie może zasnąć; Czy pił jedną filiżankę kawy zbyt wiele wcześniej, lub masz dużo na głowie, nadszedł czas, aby zdecydować, czy wstać albo pozostać w łóżku; Wstanie z łóżka sens w pewnym momencie. Podrzucając i obracając w nieskończoność nie pomoże; Jeśli nie wstać, choć nie jesteś rezygnując na noc. Trzeba jeszcze odpocząć. Więc twoim celem powinno być, aby wrócić do snu jak najszybciej; Niektóre działania w tym pomóc. Inne umieścić …

ŹRÓDŁA

Amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej.

National Heart, Lung and Blood Institute.

Academy of Family Physicians.

“Bezsenność” i “Zaburzenia snu: bezsenność.