zrozumienia zapalenie mózgu – podstawy

Zapalenie mózgu lub zapalenie tkanki mózgowej, jest rzadkością, wpływając jeden na 200 tysięcy osób każdego roku w Stanach Zjednoczonych

Gdy uderza mogą być bardzo poważne, co powoduje zmiany osobowości, drgawki, osłabienie i inne objawy w zależności od części mózgu wpływa.

Dowiedz się więcej o zapaleniu mózgu

Podstawy

objawy

Diagnostyka i leczenie

Zapobieganie

Dzieci, osób starszych i osób z osłabionym układem odpornościowym są najbardziej narażone. Choroba zazwyczaj spowodowane przez jedną z wielu infekcji wirusowych, dlatego jest czasami określany jako wirusowe zapalenie mózgu.

Wielu ludzi, którzy mają zapalenie mózgu pełni odzyskać. Najbardziej odpowiednie leczenie i przypadek pacjenta odzysku zależy od wirusa dotyczy i nasilenia stanu zapalnego.

W przypadku ostrego zapalenia mózgu, zakażenia bezpośrednio wpływa na komórki mózgu. W para-zakaźnego zapalenia mózgu, mózg i rdzeń kręgowy dochodzi do stanu zapalnego w ciągu jednego do dwóch tygodni od zachorowania na zakażenie wirusowe lub bakteryjne.

Wirusowe zapalenie mózgu może wystąpić w trakcie lub po infekcji z kilku chorób wirusowych, w tym grypy, opryszczki, odrze, śwince, różyczce, ospie wietrznej, wściekliźnie i arbowirus zakażenia wirusem Zachodniego Nilu włącznie.

Opryszczki pospolitej typu 1, wirus jest jedną z najczęstszych i najpoważniejszych przyczyn wirusowego zapalenia mózgu. Opryszczka związane z modelem mózgu mogą szybko wybuchają, i może powodować drgawki lub zmiany psychiczne, a nawet doprowadzić do śpiączki lub śmierci. Występuje przy opryszczki pospolitej typu 1, wirus przemieszcza się do mózgu zamiast przenosić przez ciało na powierzchni skóry i jej wytwarzania, bardziej powszechne objawy opryszczki. Wczesne rozpoznanie i leczenie opryszczki mózgu może ratować życie. Nie są bardziej podatne na zapalenie mózgu, jeśli masz opryszczkę.

Arbowirus mózgu jest jedną z form wirusowego zapalenia mózgu. Jest to spowodowane przez różne wirusy, które są prowadzone przez owady (na przykład moskitów i kleszczy). W przeciwieństwie do opryszczki, arboviral infekcje są sezonowe, występujące głównie w lecie i wczesną jesienią, i są skupione w określonych regionach, na przykład w przypadku zapalenia mózgu St. Louis.

W rzadkich przypadkach, bakteryjne, grzybicze, pasożytnicze lub riketsje zakażeń powodować zapalenie mózgu. Rak a nawet narażenie na niektóre leki lub toksyny mogą również powodować zapalenie mózgu.

ŹRÓDŁA

Mayo Clinic.

Fundacja Nemours.

Podstawowy; objawy

Diagnoza i treatmen; Zapobieganie