zrozumienia omdlenia – podstawy

Omdlenia, nazywane również omdlenia (wymawiane SIN-ko-pee), jest nagła, krótka utrata przytomności i postawy spowodowane przez zmniejszenie dopływu krwi do mózgu.

Dowiedz się więcej o omdlenia

Podstawy

objawy

Diagnostyka i leczenie

Zapobieganie

Podczas omdlenia może wskazywać szczególne schorzenia, czasami może zdarzyć się w inny zdrowego osobnika. Omdlenia jest szczególnym problemem dla osób starszych, którzy mogą cierpieć poważnych obrażeń od spadków kiedy zemdleję. Większość odcinków są bardzo krótkie. W większości przypadków osoba, która zasłabła odzyska pełną świadomość w ciągu zaledwie kilku minut.

Omdlenia jest częstym problemem, co stanowi 3% nagłych wizyt w pokojach i 6% hospitalizacji. Może się zdarzyć, u zdrowych ludzi. Jedna osoba może czuć się słaby i zawroty głowy (przedomdleniowe) lub utraty przytomności (omdlenia).

Omdlenia mogą mieć wiele przyczyn. Prosty odcinek, zwany także wazowagalnej ataku lub neuronalnie pośredniczy omdlenia, jest najbardziej rozpowszechnionym typem omdlenia zaklęcia. Jest to najczęściej u dzieci i młodych dorosłych. Wazowagalnej atak się dzieje, ponieważ ciśnienie krwi spada, co zmniejsza przepływ do mózgu i powoduje utratę przytomności. Zazwyczaj atak nastąpi podczas stania i jest często poprzedzone uczuciem ciepła, nudności, zawroty głowy i wizualny “grayout”. Jeśli omdlenia jest wydłużony, może wywołać napad.

Możesz cierpieć z prostego powodu omdlenia zaklęcia niepokoju, lęku, bólu, intensywny stres, głód, lub używania alkoholu lub narkotyków. Większość ludzi, którzy cierpią z powodu prostego omdlenia nie mają podstawowej serca lub neurologiczne (nerw lub mózgu) problem.

Niektórzy ludzie mają problem z okazji ich organizm reguluje ciśnienie krwi, zwłaszcza gdy poruszają się zbyt szybko z pozycji leżącej lub siedzącej do pozycji stojącej. Stan ten nazywany jest hipotonia ortostatyczna i mogą być na tyle poważne, aby spowodować omdlenia. Ten rodzaj omdlenia jest bardziej powszechne u osób starszych, ludzi, którzy niedawno przeszli długą chorobę, która trzymała je w łóżku i ludzi, którzy mają słabe napięcie mięśniowe.