zrozumienia kobiece problemy seksualne – diagnoza i leczenie

Zdrowie kobiet Trendy

Najważniejszym sposobem dla służby zdrowia, aby zdiagnozować problem seksualny jest uważnie słuchać opowieści wam, przegląd leków i substancji, których używasz, i starają się ustalić, czy problemy są aktualne, od dawna, lub były na stałe Oprawa do tej pory w swoim życiu. Jest to również ważne dla operator, aby spróbować zrozumieć, ile wiesz o swoim ciele i seksualności. Dostawca będzie prawdopodobnie zachęcić do rozmowy o relacjach z partnerem, przeszłości seksualnej, jakąkolwiek historią traumy i innych obciążeń lub wątpliwości, które mogą być kolidujących ze zdolnością do reagowania drogą płciową. Podczas tych tematów może wydawać się niezwykle prywatnym, muszą być pokryte właściwie ocenić dysfunkcję seksualną i pomóc mają bardziej satysfakcjonujące życie seksualne.

Dowiedz się więcej na temat problemów seksualnych kobiet

Podstawy

objawy

Diagnostyka i leczenie

Zapobieganie

Ważne jest, aby zrozumieć, że rozpoznanie i leczenie problemów seksualnych kobiet jest stosunkowo nową dziedziną. Dostawców różnią się znacznie w ich osobistej wiedzy i komfortu w rozwiązywaniu tych problemów.

Twój usługodawca opieki zdrowotnej może starać się traktować wszelkie podstawowy warunek, że mogą one powodować konflikt z funkcjonowania seksualnego. Na przykład, suchość pochwy po menopauzie można leczyć miejscowym kremy estrogenów, infekcji z antybiotykami i pewnych warunkach (na narządy wypadnięcie do pochwy, wady anatomiczne lub nieprawidłowe gojenie naprawy po porodzie) mogą wymagać operacji. Lepsza kontrola cukrzycy, warunki tarczycy, zaburzenia czynności nerek i wysokie ciśnienie krwi może zmniejszyć problemy z funkcjonowaniem seksualnym. Niski popęd płciowy u kobiet po menopauzie może być traktowane z kombinacji estrogenu i testosteronu ustnej.