zrozumienia chłoniaka nieziarniczego

Chłoniak dotyczy nowotworów układu limfatycznego. Układ limfatyczny jest siecią węzłów (węzły tkanki) połączonych naczyniach. Razem, węzły chłonne spuszczania płynów i produktów przemiany materii z organizmu. Węzły chłonne działają jak maleńkie filtrów, usuwanie obcych organizmów i komórek.

Limfocyty to rodzaj białych krwinek, które pomagają zwalczać infekcje wywołane przez bakterie, wirusy lub grzyby. Funkcja węzłów chłonnych jest zapobieganie zakażeniom przedostawaniu się do krwiobiegu. Gdy system limfatyczny walczy aktywną infekcję, można zauważyć, że niektóre węzły chłonne w okolicy zakażenia stają się obrzmiałe i miękkie. To jest ciało normalna reakcja na infekcję.

Przewlekła białaczka limfocytowa (CLL) jest nowotworem, który wpływa na rodzaj białych krwinek o nazwie “limfocytów .; Limfocyty pomagają organizmowi zwalczać zakażenia. Są one wykonane z miękkiego środku kości, zwany szpiku. Jeśli masz CLL Twój organizm wytwarza nienormalnie dużą liczbę limfocytów, które nie działają w prawo; Więcej dorośli się CLL niż jakikolwiek inny rodzaj białaczki zwykle rośnie powoli, więc możesz nie mieć objawów przez wiele lat;. Niektórzy ludzie nigdy nie wymaga leczenia, ale jeśli robisz, to może …

Chłoniak występuje, gdy komórki węzłów chłonnych lub limfocyty mnożą niekontrolowany sposób wytwarzania komórki nowotworowe, które mają zaburzenia zdolności do wnikania do innych tkanek w organizmie. Te dwa główne typy to chłoniaka Hodgkina i chłoniaka nieziarniczego chłoniaka. Różnice w tych dwóch typów chłoniaków pewne unikalne właściwości różnych komórek chłoniaka.

Chłoniak nieziarniczy dalej klasyfikowane do różnych podtypów opartych na komórkach pochodzenia (komórki B i komórki T), a także właściwości komórek. Podtyp chłoniaka nieziarniczego przewiduje konieczność wczesnego leczenia, odpowiedź na leczenie, rodzaj leczenia jest to wymagane, i rokowanie.

Chłoniaki nieziarnicze jest znacznie bardziej powszechne niż Hodgkin chłoniaka. Chłoniaki nieziarnicze jest siódmym co do częstości przyczyną zgonów nowotworowych związane z kondensatorem w Stanach Zjednoczonych. Ryzyko wystąpienia chłoniaka nieziarniczego zwiększa się z wiekiem i jest bardziej powszechna u mężczyzn niż u kobiet i u ludzi rasy kaukaskiej. Ameryka Północna ma jedną z najwyższych występowania chłoniaka nieziarniczego.

Dokładna przyczyna nieziarniczego chłoniaka nie jest znana. Jednakże, istnieje wiele stanów chorobowych, które są związane ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia tej choroby