zrozumienia chłoniaka Hodgkina (choroba Hodgkina) – podstawowe informacje

Chłoniak nieziarniczy, znana również jako choroba Hodgkina, jest typem chłoniaka, raka układu limfatycznego.

importan; Możliwe jest, że główny tytuł raportu szpikowa, Hairy komórki nie jest nazwą oczekiwano. Proszę sprawdzić synonimy wyszczególniania znaleźć alternatywną nazwę (y) i podziału (y) zaburzenie objętym niniejszym raportem.

Układ limfatyczny jest również zaangażowany w produkcję ważnych białych krwinek zwanych limfocytami, które pomagają chronić przed różnymi zakażeniami wywołanymi przez bakterie, wirusy i grzyby. Gdy system limfatyczny walczy aktywną infekcję, można zauważyć, że niektóre z węzłów chłonnych i tkanki w obszarze infekcji nabrzmiałe i składania ofert. To jest ciało normalna reakcja na infekcję.

Chłoniak występuje, gdy komórki węzłów chłonnych lub limfocyty mnożą niekontrolowany, tworząc komórki nowotworowe, które mają zaburzenia zdolności do inwazji na inne tkanki w całym organizmie.

Te dwa główne typy to chłoniaka Hodgkina i chłoniaka nieziarniczego, chłoniaka, które są sklasyfikowane przez pewne unikalne właściwości w komórkach nowotworowych.

Choroba Hodgkina jest najczęściej w dwóch różnych grup wiekowych: młodych dorosłych (w wieku od 15 do 35) i osób starszych (powyżej 50 roku życia). To jest trochę bardziej powszechne u mężczyzn niż u kobiet, a częściej u rasy białej niż u ludzi afrykańskich-wielu na świecie. Ze względu na postęp w leczeniu chłoniaka Hodgkina, większość osób z rozpoznaniem chłoniaka Hodgkina będą ocaleni od dawna.

Dokładna przyczyna nieziarniczego chłoniaka nie jest znana, ale po powiązano

Wirusów: wirus Epsteina-Barr, tego samego wirusa, który powoduje mononukleozę zakaźną (mono) odgrywa rolę jako przyczyna nieziarniczego chłoniaka. Obecność genomu wirusa jest widoczne w 20% i 80% masy guza chłoniaka Hodgkina.

Rodzinna: o takim samym rodzeństwo płci i bliźniaczka osoby z chłoniakiem Hodgkina są w grupie wysokiego ryzyka zachorowania na tę chorobę. Dzieci z rodzicem, który ma Hodgkina jest również w grupie zwiększonego ryzyka.

Środowisko: Mniej rodzeństwo, wcześnie kolejność urodzenia, domy jednorodzinne, a mniej Playmates są związane ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na chłoniaka Hodgkina – prawdopodobnie ze względu na brak narażenia na infekcje bakteryjne i wirusowe w młodym wieku.

ŹRÓDŁA

National Cancer Institute.

Chłoniak Narodowy Network.

Towarzystwo Raka.