Zovirax doustnie, dożylnie

Używa Dla Zovirax

Klasa terapeutyczna: leki przeciwwirusowe

Farmakologiczna Klasa: Wirusowy DNA polimerazy Inhibitor

Klasa chemiczna: Analogowy guanozyny

Acyklowir jest stosowany w leczeniu objawów ospy wietrznej, półpasiec, opryszczka infekcji wirusowych genitaliów (narządy płciowe), skóry, mózgu i błon śluzowych (warg i jamy ustnej) i rozpowszechnionych wirusów opryszczki w zakażeniach u noworodków. Acyklowir stosuje się również w celu zapobieżenia nawracające infekcje opryszczki narządów płciowych. Chociaż acyklowir nie leczy opryszczkę, to nie pomaga złagodzić ból i dyskomfort oraz pomaga wrzody (jeśli w ogóle) goją się szybciej.

Acyklowir może być również stosowany do innych infekcji wirusowych, jak określony przez lekarza. Jednakże, to nie działa w leczeniu pewnych infekcji wirusowych, takich jak przeziębienie.

Acyklowir jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Mimo, że nie jest wyszczególniony w etykietach, acyklowiru przez wstrzyknięcie jest stosowany w niektórych pacjentów z następujących schorzeń

Przed użyciem Zovirax

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Ograniczona liczba badań zostały wykonane przy użyciu acyklowir ustnej u dzieci, i to nie spowodowało różne efekty i problemy u dzieci niż u dorosłych to robi.

Pobudzenie, splątanie, zawroty głowy, senność i mogą być szczególnie prawdopodobne u pacjentów w podeszłym wieku, którzy są zazwyczaj bardziej wrażliwe niż młodszych dorosłych do centralnego układu nerwowego acyklowiru.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Informacje dla pacjenta o leczeniu opryszczki, ospy wietrznej i półpaśca, jest dostępny z tego leku. Przeczytaj to przed zastosowaniem leku należy uważnie.

Acyklowir jest używane jako szybko jak to możliwe po objawów zakażenia opryszczkowego i półpaśca (na przykład, ból, pieczenie, pęcherze) zaczynają się pojawiać.

Jeśli pacjent przyjmuje acyklowiru w leczeniu ospy wietrznej, najlepiej jest rozpocząć przyjmowanie acyklowiru jak najszybciej po wystąpieniu pierwszych objawów wysypki ospy wietrznej, zazwyczaj w ciągu jednego dnia.

Acyklowir, tabletki, kapsułki i zawiesina doustna można przyjmować z posiłkiem lub na czczo.

Acyklowir jest najlepiej przyjmować popijając pełną szklanką (8 uncji) wody.

Jeśli używasz acyklowir zawiesiny doustnej, należy użyć specjalnie oznakowane miarka lub innego urządzenia do pomiaru każdą dawkę dokładnie. Przeciętny łyżeczki gospodarstwo domowe nie może posiadać odpowiednią ilość płynu.

Aby pomóc wyjaśnić zakażenia opryszczka, ospa wietrzna, półpasiec lub zachować biorąc acyklowir za cały czas leczenia, nawet jeśli objawy zaczynają się wyjaśnić po kilku dniach. Nie przegap żadnych dawek. Jednak nie częściej i przez dłuższy okres czasu, niż lekarz zamówionej stosować ten lek.

Jeśli pacjent przyjmuje kapsułki acyklowir, tabletek lub zawiesiny doustnej, należy pić dużo wody, aby uniknąć stania odwodnione.

Prawidłowe użycie Zovirax

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jeśli objawy nie ustępują w ciągu kilku dni lub gdy stają się one gorsze, skontaktować się z lekarzem.

Obszary dotknięte wirusem opryszczki, ospy wietrznej i półpaśca, powinny być tak czyste i suche, jak to możliwe. Również nosić luźne ubrania, aby uniknąć drażniących rany (blistry).

Środki ostrożności podczas korzystania z Zovirax

Ważne jest, aby pamiętać, że acyklowir nie będzie Cię rozprzestrzenianiu opryszczki innym.

Zakażenie Opryszczka narządów płciowych może być złapany z lub rozprzestrzenił się na swojego partnera podczas jakiejkolwiek aktywności seksualnej. Nawet jeśli masz opryszczkę, jeśli twój partner nie ma objawów, infekcja jest bardziej prawdopodobne, aby być rozłożone w przypadku owrzodzenia są obecne. To prawda, aż rany są całkowicie wyleczona i strupy odpadły. Dlatego najlepiej jest unikać wszelkich kontaktów seksualnych, jeśli ty lub twój partner seksualny ma jakieś objawy opryszczki. Zastosowanie prezerwatyw ( “kauczuk” ‘), może zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa opryszczki. Jednak plemnikobójcze (zabijanie plemników) galaretki lub membrana prawdopodobnie nie pomoże.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Zovirax Side Effects

Zovirax (acyklowir)

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Ramsay Hunt Syndrome prednizon, acyklowir, Valtrex, walacyklowir, Deltasone, Sterapred, Sterapred DS, Prednicot