zolpimist

Klasa terapeutyczna: Nonbarbiturate Hypnotic

Używa Dla Zolpimist

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków zolpidemu w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność zolpidemu u osób starszych. Jednakże, splątanie, zawroty głowy i upadku są bardziej prawdopodobne u osób w podeszłym wieku, którzy są bardziej wrażliwe niż młodszych dorosłych do skutków zolpidem.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Przed użyciem Zolpimist

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają zolpidem. To nie może być specyficzny dla Zolpimist. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Jeśli zbyt dużo jest zrobione, może stać się zwyczaj formowania (powodując uzależnienie psychiczne i fizyczne).

Lek ten powinien pochodzić z przewodnikiem leków. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Weź zolpidem tuż przed pójściem do łóżka, kiedy jesteś gotowy, aby przejść w tryb uśpienia. Lek ten działa bardzo szybko położyć do snu.

Nie należy przyjmować leku, gdy harmonogram nie pozwalają dostać się całonocny sen (7 do 8 godzin). Jeśli trzeba obudzić wcześniej, można nadal czuje się senny i mogą wystąpić problemy z pamięcią, ponieważ skutki tego leku nie miał czasu, aby mijać.

Zolpidem nie powinien być przyjmowany z posiłkiem lub bezpośrednio po posiłku. Będzie ona działać szybciej, jeśli wziąć go na pusty żołądek. Jednakże, jeśli lekarz zaleci stosowanie leku w określony sposób, należy przyjąć ją dokładnie zgodnie z zaleceniami.

Jeśli używasz spray oralny po raz pierwszy, należy zagruntować przez spryskiwanie go 5 razy w bezpiecznym kierunku z dala od twarzy i innych ludzi. Jeżeli aerozol doustny nie była używana przez 14 dni, może być ponownie zagruntowane 1 inhalacji.

Aby użyć sprayu ustnej

Aby korzystać z tabletek podjęzykowych

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Właściwe stosowanie zolpidemu

Używaj tylko tego leku, gdy nie można spać. Nie ma potrzeby, aby utrzymać regularny harmonogram przyjmowania.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Wyrzucić ustnej pojemnik sprayu po 60 aerozole zostały wykorzystane.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów.

Zolpidem może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz wysypka, świąd, pokrzywka, chrypka, problemy z oddychaniem lub połykaniem lub jakikolwiek obrzęk rąk, twarzy, ust lub gardła podczas używania tego leku.

Środki ostrożności podczas korzystania Zolpimist

Jeśli uważasz, że trzeba wziąć zolpidem dłużej niż 7 do 10 dni, należy to omówić z lekarzem. Bezsenność, która trwa dłużej niż to może być objawem innego problemu medycznego.

Lek ten doda się do skutków alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które sprawiają, że senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lek na katar sienny, inne alergie lub przeziębienie, środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny snu, recepty ból medycyny lub narkotyków, medycyna wystąpienia drgawek lub barbiturany, środki zwiotczające mięśnie, lub anestezjologii, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych podczas używania tego leku skontaktować się z lekarzem.

Ten lek może powodować niektórych ludzi, a zwłaszcza osób starszych, aby stać się senny, zawroty głowy, lightheaded, niezgrabne lub niestabilny lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie. Choć zolpidem zostanie podjęta przed snem, może to spowodować, że niektórzy ludzie czują się senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi na powstawanie. Ponadto, lek ten może powodować podwójne widzenie lub inne problemy z widzeniem. Upewnij się, że wiesz, jak reagować na zolpidem zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie są świadomi lub nie może dobrze widzieć.

Jeśli pojawią się jakieś niezwykłe i dziwne myśli lub zachowań podczas przyjmowania zolpidem, należy to omówić z lekarzem. Niektóre zmiany, które wystąpiły u osób przyjmujących ten lek są jak te obserwowane u ludzi, którzy piją alkohol, a potem działać w sposób, który nie jest normalne. Inne zmiany mogą być bardziej nietypowe i ekstremalne, takie jak błąd, nasilenie depresji, omamy (widzenie, słyszenie lub poczucie, że nie ma), myśli samobójcze i niezwykłe podniecenie, nerwowość, drażliwość lub.

Ten lek może doprowadzić do robienia rzeczy, gdy jesteś jeszcze śpi, że nie pamięta następnego ranka. Można jeździć samochodem, Sleepwalk, seks, wykonywania połączeń telefonicznych lub przygotować i jeść podczas snu lub nie w pełni obudzony. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli którykolwiek z tych rzeczy nie występuje.

Jeśli będzie brać zolpidem przez długi czas, nie należy przerywać bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić, aby stopniowo zmniejszyć ilość przyjmowaniu leku przed przerwaniem leczenia. Zatrzymanie nagle ten lek może powodować działania niepożądane, wycofanie.

Po zrobieniu zolpidem na bezsenność, może masz problemy ze snem (bezsenność) odbicia przez kilka pierwszych dni po zakończeniu kuracji.

Zolpimist Side Effects

Zolpimist (zolpidem)

Jeśli uważasz, że Ty lub ktoś inny może miały zbyt dużą dawkę leku, należy skorzystać z pomocy w nagłych wypadkach na raz. Biorąc przedawkowania zolpidemu lub zażyciu alkoholu lub innych depresyjne na OUN zolpidemu może prowadzić do problemów z oddychaniem i utratę przytomności. Niektóre objawy przedawkowania są ciężkie senność, nudności lub wymioty, zdumiewające i problemami z oddychaniem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

CSA Harmonogram 4 Niektóre potencjalne nadużycia

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Bezsenność melatonina, lorazepam, amitryptylina, Ambien, Ativan, zolpidem, difenhydramina, temazepam, doksepina, Elavil, Lunesta, Restoril, eszopiklon, Belsomra, Sonata, Rozerem, triazolam, zaleplon, Silenor, Halcion, doksolaminy, Dalmane, ramelteon, 5-HTP , Tylenol PM

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia Zolpimist połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.