Zoladex

Klasa terapeutyczna: Leki przeciwnowotworowe agenta

Używa Dla Zoladex

Farmakologiczna Klasa: hormon uwalniający hormon luteinizujący agonisty

Regularnie podawany w postaci implantu, goserelina działa codziennie, aby zmniejszyć ilość estrogenu i testosteronu we krwi.

Zmniejszenie ilości estrogenu w organizmie jest jednym ze sposobów leczenia endometriozy i raka piersi, a może pomóc cienką błonę śluzową macicy przed zabiegiem. Goserelina zapobiega wzrostowi tkanki związanej z endometriozą u dorosłych kobiet, podczas leczenia i w okresie do 6 miesięcy po zaprzestaniu leczenia.

Zmniejszenie ilości testosteronu w organizmie jest sposób leczenia raka prostaty.

Pomijanie estrogen może cienkie kości lub spowolnić ich wzrost. Jest to problem dla dorosłych kobiet, których kości nie są już rośnie jak kości dzieci. Dlatego goserelina jest używany tylko do 6 miesięcy u dorosłych kobiet leczonych na endometriozę.

Lek ten ma być stosowany wyłącznie przez lub pod nadzorem lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Przed użyciem Zoladex

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków gosereliną w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność gosereliną u starszych mężczyzn. Jednakże, bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone dla starszych kobiet.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje leku. Ten lek jest podawany jako strzał pod skórą koło żołądka. Ten lek może być podawany raz na 28 dni lub raz na 3 miesiące. Harmonogram zależy od przyczyny używanego leku. Aby utrzymać się na właściwym harmonogramem z medycyny, upewnij się zachować wszystkie terminy.

Jest bardzo ważne, aby nadal otrzymywać lek, nawet po zaczynasz czuć się lepiej.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów.

Dla pacjentek: nie należy odbierać tego leku, jeśli pacjentka jest w ciąży lub może zajść w ciążę. Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Twoje pigułki antykoncepcyjne mogą nie działać, jak również podczas przyjmowania tego leku. Użyj niehormonalne formę kontroli urodzeń razem z pigułek na bieżąco z zajściem w ciążę podczas przyjmowania tego leku i przez co najmniej 12 tygodni po zakończeniu leczenia. Niehormonalne antykoncepcyjnej obejmuje pochwy plemnikobójcze, prezerwatywy, membrany i szyjki macicy czapki. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Dla pacjentek: W czasie jesteś otrzymującego goserelina, miesiączki mogą nie być regularna lub może nie mieć miesiączki w ogóle. To należy oczekiwać, gdy leczonych tym lekiem. Jeśli w dalszym ciągu regularne miesiączki w trakcie leczenia lub nie rozpocząć w ciągu 2 do 3 miesięcy po zaprzestaniu stosowania leku należy skontaktować się z lekarzem.

Po pierwszym zażyciem leku do leczenia raka, niektóre objawy mogą się nasilić w krótkim czasie. Można również nowe objawy. Można mieć bóle kości, bóle pleców, problemy z oddawaniem moczu lub. Objawy te powinny poprawić w ciągu kilku tygodni. Należy poinformować lekarza, jeśli masz żadnych nowych objawów lub objawy gorzej.

Dla pacjentów płci męskiej: Ten lek może wpływać na poziom cukru we krwi. Jeśli pacjent choruje na cukrzycę i zauważyć zmiany w wynikach badań krwi lub moczu cukru testów, skontaktować się z lekarzem.

Dla pacjentów płci męskiej: Ten lek może zwiększać ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból w klatce piersiowej lub dyskomfort, splątanie, podwójne widzenie, bóle głowy, nudności lub wymioty, powolny mowę, pocenie się, zaburzenia mówienia, lub trudności w ruchu ramion, nóg, lub mięśni twarzy.

Ten lek może powodować zmniejszenie gęstości mineralnej kości, co może prowadzić do osteoporozy lub osłabione kości. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jak ryzyko to wpłynie na ciebie.

Prawidłowe użycie Zoladex

Ten lek może powodować poważne rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypkę, świąd, chrypka, trudności z oddychaniem, problemy z połykaniem, lub jakikolwiek obrzęk rąk, twarzy lub w jamie ustnej podczas używania tego leku.

Skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz jakiekolwiek zmiany w rytmie serca. Możesz odczuwać zawroty głowy lub omdlenia, lub może masz szybki, walenie lub nierówne bicie serca. Upewnij się, że lekarz wie, czy Ty lub ktoś z Twojej rodziny nigdy nie miałem problemu rytmu serca, takie jak wydłużenie odstępu QT.

uraz w miejscu wstrzyknięcia może wystąpić po otrzymaniu leku. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli którykolwiek z następujących objawów: ból brzucha lub brzucha, wzdęcia lub pełne uczucie pustki w głowie, zawroty głowy lub omdlenia lub zadyszkę.

Przed masz żadnych badań lekarskich, poinformować lekarza odpowiedzialnego za które używasz tego leku. Wyniki niektórych badań mogą mieć wpływ tego leku.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania Zoladex

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Rak prostaty estradiol, Premarin Lupron, Estrace, bikalutamid, Casodex

Zoladex Side Effects

Zoladex (goserelina)

Endometrioza Lupron, Depo-Provera, medroksyprogesteronu, Provera, noretyndronem, Ortho Tri-Cyclen

Breast Cancer, estradiol paliatywna, tamoksyfen, Premarin, testosteron, Estrace, Megace

Zaburzeniami krzepnięcia, kwas traneksamowy, goserelina, Cyklokapron dekstran o wysokiej masie cząsteczkowej, Trasylol