ZASTOSOWANIA warfaryna, dawkowanie, skutki uboczne

Czym jest warfaryna?

Warfarynę jest stosowany do leczenia lub zapobiegania powstawaniu skrzepów krwi w żyłach i tętnicach, co zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru, zawału serca, lub innych ciężkich warunkach.

Warfaryna mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Nie należy przyjmować warfarynę, jeśli masz zaburzenia krzepliwości krwi, krew w moczu lub stolce, krwawienie z żołądka, zakażenia błony śluzowej swojego serca, krwawienie w mózgu, niedawnym lub zbliżającej się operacji, a jeśli potrzebna jest Spinal Tap lub zewnątrzoponowym , Nie należy przyjmować warfarynę, jeśli nie można brać go na czas każdego dnia.

Ważna informacja

Nie należy stosować leku, jeśli jesteś w ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Warfaryny zwiększa ryzyko krwawienia, które mogą być ciężkie lub zagrażające życiu. Trzeba będzie częste testy do pomiaru czasu krzepnięcia krwi. Skontaktować się z lekarzem lub zasięgnąć pomocy lekarskiej w nagłych wypadkach, jeśli masz krwawienie, że nie zatrzyma się, jeśli masz krew w moczu, czarne lub krwawe stolce lub jeśli kaszel krwią lub wymiotów, który wygląda jak fusy.

Wiele leków może powodować poważne problemy zdrowotne w przypadku korzystania z warfaryną. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio użytych.

Nie należy przyjmować warfarynę, jeśli jesteś uczulony na to, czy masz

Przed zastosowaniem leku

hemofilia lub jakiekolwiek zaburzenia krwawienia, które jest dziedziczone lub spowodowane przez chorobę

zaburzenia komórek krwi (na przykład niskie krwinek czerwonych lub płytek niskiego)

krew w moczu lub stolcu lub jeśli zostały odkrztuszanie krwi

infekcja błony śluzowej swojego serca (bakteryjne zapalenie wsierdzia)

krwawienie z jelit lub żołądka lub wrzód

bardzo wysokie ciśnienie krwi

Niedawne lub zbliżający się operacja na mózgu, kręgosłupa lub oczu

Niedawny uraz głowy, tętniaka, lub krwawienie w mózgu; lub

jeśli przechodzą Spinal Tap lub znieczulenie podpajęczynówkowe (zewnątrzoponowe).

Nie należy przyjmować warfarynę, jeśli nie mogą być wiarygodne, biorąc go z powodu alkoholizmu, zaburzeń psychicznych, demencji lub podobnych warunkach.

Warfaryna mogą krwawić łatwiej, zwłaszcza jeśli masz

przebyte zaburzenia krzepnięcia krwi

wysokie ciśnienie krwi lub ciężka choroba serca

Choroba nerek lub wątroby

nowotwór

choroba wpływa na naczynia krwionośne w mózgu

przebyte krwawienie z żołądka lub jelit

operacja czy ratownictwo medyczne, lub jeśli otrzyma każdy rodzaj zastrzyku (shot); lub

jeśli jesteś co najmniej 65 lat; lub

Jak należy stosować warfarynę?

jeśli jesteś poważnie chory lub osłabionych.

Nie stosować warfarynę, jeśli jesteś w ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej. Warfaryna może powodować wady wrodzone, ale zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi może przewyższać wszelkie zagrożenia dla dziecka. Możesz być w stanie podjąć warfaryny w czasie ciąży, jeśli masz mechanicznej zastawki serca. Stosować skuteczną antykoncepcję w celu zapobiegania ciąży podczas stosowania tego leku i przez co najmniej 1 miesiąc po ostatniej dawce. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli zajdzie w ciążę.

Aby upewnić się, że warfaryna jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

sprue trzewna (zaburzenia jelitowe)

cukrzyca

zastoinowa niewydolność serca

nadczynność tarczycy

zaburzenie tkanki łącznej, takich jak zespół Marfana, zespół Sjógrena, twardzina skóry, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty lub

dziedzicznym niedoborem krzepliwości krwi (warfaryna może dokonać objawy gorzej na początku)

jeśli używasz cewnika; lub

jeśli kiedykolwiek miał małą liczbą płytek krwi po otrzymaniu heparynę.

Nie wiadomo, czy warfaryna przechodzi do mleka. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko. Uważaj na znaki zasinienie lub krwawienie u dziecka, jeśli wziąć warfarynę gdy jesteś pielęgniarskiej.

Weź warfarynę dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Lekarz może czasami zmienić dawkę, aby upewnić się uzyskać najlepsze rezultaty. Nie należy przyjmować warfaryny w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż lekarz zaleci inaczej.

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Weź warfarynę w tym samym czasie każdego dnia, z jedzeniem lub bez. Nie należy przyjmować podwójnej dawki leku.

Warfaryna informacje dozowania

Podczas korzystania z warfaryną, trzeba będzie często “lub protrombinowy INR” testy do pomiaru czasu (jak długo to trwa swój krzepnięciu krwi). Twoja praca krwi pomoże lekarz określić najlepszą dawkę. musi pozostawać pod stałą opieką lekarza podczas stosowania tego leku.

Jeśli otrzymałeś warfarynę w szpitalu, zadzwonić lub odwiedzić lekarza 3 do 7 dni po opuszczeniu szpitala. Twój INR będą musiały być testowane w tym czasie. Nie przegap żadnych kolejnych wizyt kontrolnych.

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Należy poinformować lekarza, jeśli jesteś chory z biegunka, gorączka, dreszcze, lub objawów grypy, czy Twój organizm zmiany masy.

Może trzeba będzie przerywać przyjmowania warfaryny 5 do 7 dni przed mającym żadnej operacji lub dentystycznych pracy. Skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania instrukcji. Można również trzeba przerywać stosowania leku, jeśli trzeba przyjmować antybiotyki, lub jeśli masz Spinal Tap lub znieczulenie podpajęczynówkowe (zewnątrzoponowe).

Nosić medyczną tag wpisem lub przeprowadzić dowód osobisty stwierdzający, że bierzesz warfarynę. Każdy usługodawca opieki medycznej, który cię leczy powinni wiedzieć, że używasz tego leku.

Co należy unikać podczas przyjmowania warfaryny?

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od ciepła, wilgoci i światła.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Zwykle dorosłych dawki warfaryny dla Zastoinowa niewydolność serca

Początkowe: 2 do 5 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie przez 1 do 2 dni, a następnie dostosowanie dawki w zależności od wyników Ratio Międzynarodowy znormalizowanego (INR) lub czasu protrombinowego (PT) .; Konserwacja: zwykłe zakresy dawek podtrzymujących od 2 do 10 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie.

Zwykle dorosłych dawki warfaryny w profilaktyce udaru zakrzepowo-zatorowego

Początkowe: 2 do 5 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie przez 1 do 2 dni, a następnie dostosowanie dawki w zależności od wyników Ratio Międzynarodowy znormalizowanego (INR) lub czasu protrombinowego (PT) .; Konserwacja: zwykłe zakresy dawek podtrzymujących od 2 do 10 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie.

Zwykle dorosłych dawki warfaryny zawału serca

Początkowe: 2 do 5 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie przez 1 do 2 dni, a następnie dostosowanie dawki w zależności od wyników Ratio Międzynarodowy znormalizowanego (INR) lub czasu protrombinowego (PT) .; Konserwacja: zwykle dawka podtrzymująca wynosi od 2 do 10 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie .; Czas trwania leczenia wynosi zwykle trzy miesiące po ostrym zawale mięśnia sercowego.

Zwykle dorosłych dawki warfaryny w prewencji powikłań zakrzepowo-zatorowych w migotaniu przedsionków

Początkowe: 2 do 5 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie przez 1 do 2 dni, a następnie dostosowanie dawki w zależności od wyników Ratio Międzynarodowy znormalizowanego (INR) lub czasu protrombinowego (PT) .; Konserwacja: zwykle dawka podtrzymująca wynosi od 2 do 10 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie .; Jeśli planowane jest kardiowersja, leczenie przeciwkrzepliwe zazwyczaj rozpoczyna się od dwóch do czterech tygodni przed kardiowersji i jest kontynuowane przez dwa do czterech tygodni po udanej kardiowersji. Jeśli kardiowersji nie jest planowana, a pacjent ma skomplikowane migotanie przedsionków (migotanie przedsionków związanego z chorobami serca) czas trwania leczenia wynosi zwykle przez całe życie.

Zwykle dorosłych dawki warfaryny w profilaktyce zakrzepicy żył głębokich po operacji wymiany stawu biodrowego

Początkowe: 2 do 5 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie przez 1 do 2 dni, a następnie dostosowanie dawki w zależności od wyników Ratio Międzynarodowy znormalizowanego (INR) lub czasu protrombinowego (PT) .; Konserwacja: zwykle dawka podtrzymująca wynosi od 2 do 10 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie .; Czas trwania leczenia przeciwzakrzepowego głębokiej zakrzepicy żylnej pierwsza czasu zwykle od 3 do 12 miesięcy, w zależności od odwracalności stanu, który może być predysponowany do tego pacjenta zakrzepicy. W przypadku pacjentów z pierwszym odcinku DVT wtórnego odwracalnego czynnik ryzyka, zaleca się 3 miesiącach leczenia warfaryną. W przypadku pacjentów z pierwszym odcinku idiopatycznej DVT, zaleca się co najmniej od 6 do 12 miesięcy leczenia. U chorych z dwoma lub więcej epizodów udokumentowanego DVT, zalecane jest nieoznaczony leczenie warfaryną. U chorych z pierwszym epizodem DVT którzy udokumentowanym przeciwciała antyfosfolipidowe lub którzy mają dwa lub więcej zakrzepicy warunki, leczenie przez 12 miesięcy zaleca i terapia nieokreślony jest sugerowane. U chorych z pierwszym epizodem DVT którzy udokumentowanym niedoborem białka C lub białka S, niedobór antytrombiny, lub czynnika V Leiden i protrombiny 20210 mutacji genu, homocystinemia lub wysokim czynnik VIII poziomy, leczenie przez 6 do 12 miesięcy zaleca i terapia nieokreślony sugeruje zakrzepicy idiopatyczną.

Zwykle dorosłych dawki warfaryny dla zakrzepicy żył głębokich – Pierwsze zdarzenie

Początkowe: 2 do 5 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie przez 1 do 2 dni, a następnie dostosowanie dawki w zależności od wyników Ratio Międzynarodowy znormalizowanego (INR) lub czasu protrombinowego (PT) .; Konserwacja: zwykle dawka podtrzymująca wynosi od 2 do 10 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie .; Czas trwania leczenia przeciwzakrzepowego głębokiej zakrzepicy żylnej pierwsza czasu zwykle od 3 do 12 miesięcy, w zależności od odwracalności stanu, który może być predysponowany do tego pacjenta zakrzepicy. W przypadku pacjentów z pierwszym odcinku DVT wtórnego odwracalnego czynnik ryzyka, zaleca się 3 miesiącach leczenia warfaryną. W przypadku pacjentów z pierwszym odcinku idiopatycznej DVT, zaleca się co najmniej od 6 do 12 miesięcy leczenia. U chorych z dwoma lub więcej epizodów udokumentowanego DVT, zalecane jest nieoznaczony leczenie warfaryną. U chorych z pierwszym epizodem DVT którzy udokumentowanym przeciwciała antyfosfolipidowe lub którzy mają dwa lub więcej zakrzepicy warunki, leczenie przez 12 miesięcy zaleca i terapia nieokreślony jest sugerowane. U chorych z pierwszym epizodem DVT którzy udokumentowanym niedoborem białka C lub białka S, niedobór antytrombiny, lub czynnika V Leiden i protrombiny 20210 mutacji genu, homocystinemia lub wysokim czynnik VIII poziomy, leczenie przez 6 do 12 miesięcy zaleca i terapia nieokreślony sugeruje zakrzepicy idiopatyczną.

Zwykle dorosłych dawki warfaryny dla zakrzepicy żył głębokich – Nawracające Event

Początkowe: 2 do 5 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie przez 1 do 2 dni, a następnie dostosowanie dawki w zależności od wyników Ratio Międzynarodowy znormalizowanego (INR) lub czasu protrombinowego (PT) .; Konserwacja: zwykle dawka podtrzymująca wynosi od 2 do 10 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie .; Czas trwania leczenia przeciwzakrzepowego głębokiej zakrzepicy żylnej pierwsza czasu zwykle od 3 do 12 miesięcy, w zależności od odwracalności stanu, który może być predysponowany do tego pacjenta zakrzepicy. W przypadku pacjentów z pierwszym odcinku DVT wtórnego odwracalnego czynnik ryzyka, zaleca się 3 miesiącach leczenia warfaryną. W przypadku pacjentów z pierwszym odcinku idiopatycznej DVT, zaleca się co najmniej od 6 do 12 miesięcy leczenia. U chorych z dwoma lub więcej epizodów udokumentowanego DVT, zalecane jest nieoznaczony leczenie warfaryną. U chorych z pierwszym epizodem DVT którzy udokumentowanym przeciwciała antyfosfolipidowe lub którzy mają dwa lub więcej zakrzepicy warunki, leczenie przez 12 miesięcy zaleca i terapia nieokreślony jest sugerowane. U chorych z pierwszym epizodem DVT którzy udokumentowanym niedoborem białka C lub białka S, niedobór antytrombiny, lub czynnika V Leiden i protrombiny 20210 mutacji genu, homocystinemia lub wysokim czynnik VIII poziomy, leczenie przez 6 do 12 miesięcy zaleca i terapia nieokreślony sugeruje zakrzepicy idiopatyczną.

Zwykle dorosłych dawki warfaryny w profilaktyce zakrzepicy żył głębokich po operacji wymiany stawu kolanowego

Początkowe: 2 do 5 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie przez 1 do 2 dni, a następnie dostosowanie dawki w zależności od wyników Ratio Międzynarodowy znormalizowanego (INR) lub czasu protrombinowego (PT) .; Konserwacja: zwykle dawka podtrzymująca wynosi od 2 do 10 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie .; Czas trwania leczenia przeciwzakrzepowego głębokiej zakrzepicy żylnej pierwsza czasu zwykle od 3 do 12 miesięcy, w zależności od odwracalności stanu, który może być predysponowany do tego pacjenta zakrzepicy. W przypadku pacjentów z pierwszym odcinku DVT wtórnego odwracalnego czynnik ryzyka, zaleca się 3 miesiącach leczenia warfaryną. W przypadku pacjentów z pierwszym odcinku idiopatycznej DVT, zaleca się co najmniej od 6 do 12 miesięcy leczenia. U chorych z dwoma lub więcej epizodów udokumentowanego DVT, zalecane jest nieoznaczony leczenie warfaryną. U chorych z pierwszym epizodem DVT którzy udokumentowanym przeciwciała antyfosfolipidowe lub którzy mają dwa lub więcej zakrzepicy warunki, leczenie przez 12 miesięcy zaleca i terapia nieokreślony jest sugerowane. U chorych z pierwszym epizodem DVT którzy udokumentowanym niedoborem białka C lub białka S, niedobór antytrombiny, lub czynnika V Leiden i protrombiny 20210 mutacji genu, homocystinemia lub wysokim czynnik VIII poziomy, leczenie przez 6 do 12 miesięcy zaleca i terapia nieokreślony sugeruje zakrzepicy idiopatyczną.

Zwykle dorosłych dawki warfaryny dla protetycznych Serce zawory – Zawory tkankowe

Początkowe: 2 do 5 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie przez 1 do 2 dni, a następnie dostosowanie dawki w zależności od wyników Ratio Międzynarodowy znormalizowanego (INR) lub czasu protrombinowego (PT) .; Konserwacja: zwykle dawka podtrzymująca wynosi od 2 do 10 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie .; Czas trwania leczenia przeciwkrzepliwego po zabiegu wymiany zastawki sercowej z tkanki jest zazwyczaj od 6 do 12 tygodni. Czas trwania leczenia może być już u pacjentów z tkanki zastawki mitralnej w miejscu, w szczególności w obecności dużej lewego przedsionka i / lub migotania przedsionków. U pacjentów, którzy otrzymują mechanicznej zastawki serca, przez całe życie terapia przeciwzakrzepowe zwykle potrzebna jest aspiryna i niskie dawki (80 do 100 mg / dzień) mogą być dodawane w większych pacjentów z grupy ryzyka.

Zwykle dorosłych dawki warfaryny dla protetycznych Serce zawory – Zawory mechaniczne

Warfaryna skutki uboczne

Początkowe: 2 do 5 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie przez 1 do 2 dni, a następnie dostosowanie dawki w zależności od wyników Ratio Międzynarodowy znormalizowanego (INR) lub czasu protrombinowego (PT) .; Konserwacja: zwykle dawka podtrzymująca wynosi od 2 do 10 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie .; Czas trwania leczenia przeciwkrzepliwego po zabiegu wymiany zastawki sercowej z tkanki jest zazwyczaj od 6 do 12 tygodni. Czas trwania leczenia może być już u pacjentów z tkanki zastawki mitralnej w miejscu, w szczególności w obecności dużej lewego przedsionka i / lub migotania przedsionków. U pacjentów, którzy otrzymują mechanicznej zastawki serca, przez całe życie terapia przeciwzakrzepowe zwykle potrzebna jest aspiryna i niskie dawki (80 do 100 mg / dzień) mogą być dodawane w większych pacjentów z grupy ryzyka.

Zwykle dorosłych dawki warfaryny dla Zatorowość płucna – Pierwsze zdarzenie

Jakie inne leki wpłynie warfarynę?

warfaryna

Początkowe: 2 do 5 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie przez 1 do 2 dni, a następnie dostosowanie dawki w zależności od wyników Ratio Międzynarodowy znormalizowanego (INR) lub czasu protrombinowego (PT) .; Konserwacja: zwykle dawka podtrzymująca wynosi od 2 do 10 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie .; Czas trwania leczenia przeciwkrzepliwego dla pierwszego wystąpienia zatoru płuc wynosi od 3 do 12 miesięcy w zależności od odwracalności stanu, który może być predysponowany do tego pacjenta zakrzepicy. U chorych z pierwszym epizodem DVT lub PE wtórnym odwracalnych czynników ryzyka, zaleca się 3 miesiące terapii warfaryną. W przypadku pacjentów z pierwszym odcinku idiopatycznej DVT lub PE, zaleca się co najmniej od 6 do 12 miesięcy leczenia. U chorych z dwoma lub więcej epizodów udokumentowanego DVT lub PE zalecana jest nieoznaczony leczenie warfaryną. U chorych z pierwszym epizodem DVT lub PE, którzy mają udokumentowane przeciwciała antyfosfolipidowe lub którzy mają dwa lub więcej zakrzepicy warunki, leczenie przez 12 miesięcy zaleca i terapia nieokreślony jest sugerowane. U chorych z pierwszym epizodem DVT lub PE, którzy udokumentowanym niedoborem białka C lub białka S, niedobór antytrombiny, lub czynnika V Leiden i protrombiny 20210 mutacji genu, homocystinemia lub wysokim poziomów czynnika VIII, leczenie przez 6 do 12 miesięcy zaleca i terapia nieokreślony sugeruje zakrzepicy idiopatyczną.

Zwykle dorosłych dawki warfaryny dla Zatorowość płucna – Nawracające Event

Początkowe: 2 do 5 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie przez 1 do 2 dni, a następnie dostosowanie dawki w zależności od wyników Ratio Międzynarodowy znormalizowanego (INR) lub czasu protrombinowego (PT) .; Konserwacja: zwykle dawka podtrzymująca wynosi od 2 do 10 mg doustnie lub dożylnie raz dziennie .; Czas trwania leczenia przeciwkrzepliwego dla pierwszego wystąpienia zatoru płuc wynosi od 3 do 12 miesięcy w zależności od odwracalności stanu, który może być predysponowany do tego pacjenta zakrzepicy. U chorych z pierwszym epizodem DVT lub PE wtórnym odwracalnych czynników ryzyka, zaleca się 3 miesiące terapii warfaryną. W przypadku pacjentów z pierwszym odcinku idiopatycznej DVT lub PE, zaleca się co najmniej od 6 do 12 miesięcy leczenia. U chorych z dwoma lub więcej epizodów udokumentowanego DVT lub PE zalecana jest nieoznaczony leczenie warfaryną. U chorych z pierwszym epizodem DVT lub PE, którzy mają udokumentowane przeciwciała antyfosfolipidowe lub którzy mają dwa lub więcej zakrzepicy warunki, leczenie przez 12 miesięcy zaleca i terapia nieokreślony jest sugerowane. U chorych z pierwszym epizodem DVT lub PE, którzy udokumentowanym niedoborem białka C lub białka S, niedobór antytrombiny, lub czynnika V Leiden i protrombiny 20210 mutacji genu, homocystinemia lub wysokim poziomów czynnika VIII, leczenie przez 6 do 12 miesięcy zaleca i terapia nieokreślony sugeruje zakrzepicy idiopatyczną.

Zwykle dorosłych dawki warfaryny dla chronicznego Centralny cewnikowania

1 mg doustnie lub dożylnie raz na dobę; Leczenie powinno być trzy dni przed wprowadzeniem cewnika. Brak zmian w wartościach krzepnięcia oczekuje tej małej dawce.

 Przedawkowanie może powodować nadmierne krwawienie.

Należy unikać działań, które mogą zwiększać ryzyko krwawienia lub urazu. Zachować szczególną ostrożność, aby zapobiec krwawienie podczas golenia lub szczotkowanie zębów. Można jeszcze łatwiej krwawić przez kilka dni po zaprzestaniu przyjmowania warfaryny.

Należy unikać picia alkoholu.

Sok grejpfrutowy, sok żurawinowy, sok z noni, sok z granatów może wchodzić w interakcje z warfaryną i prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych. Unikaj korzystania z tych produktów soku podczas przyjmowania warfaryny.

Unikaj dokonywania jakichkolwiek zmian w diecie bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Pokarmy, które są bogate w witaminę K (wątroba, zielone warzywa liściaste, lub olejów roślinnych) może sprawić, warfaryna mniej skuteczne. Jeśli te pokarmy są częścią diety, jeść spójnego kwotę na cotygodniowym.

Zapytaj swojego lekarza przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku na ból, zapalenie stawów, gorączka, lub obrzęk. Obejmuje to paracetamol (Tylenol), aspiryna, ibuprofen (advil, Motrin), naproksen (Aleve), celekoksyb (Celebrex), diklofenak, indometacyna, meloksykam i inne. Leki te mogą mieć wpływ na krzepliwość krwi i może również zwiększać ryzyko krwawienia żołądka.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej na warfarynę: uli; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Warfaryny może spowodować łatwiej krwawią, które mogą być ciężkie lub zagrażające życiu. Szukajcie awaryjnego lekarskiej, jeśli masz jakieś nietypowe krwawienie lub krwawienie, że nie zatrzyma. Możesz również krwawienia w środku ciała, takich jak w żołądku lub jelitach. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz krew w moczu, czarne lub krwawe stolce lub jeśli kaszel krwią lub wymiotów, który wygląda jak fusy.

Również skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz

ból, obrzęk, uczucie gorąca lub zimna, zmiany skórne, przebarwienia lub w dowolnym miejscu na swoim ciele

nagłe i ciężkie nogi lub bóle stóp, owrzodzenie stopy, fioletowe palce lub palce

Nagły ból głowy, zawroty głowy, osłabienie lub

łatwe siniaki lub krwawienie (krwawienie z nosa, krwawienie z dziąseł), purpurowe lub czerwone plamy zlokalizowania pod skórą

krwawienie z ran lub zastrzyków igłowych, że nie zatrzyma

bladość skóry, uczucie pustki w głowie lub krótki oddech, szybkie bicie serca, problemy z koncentracją

ciemny mocz, żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu)

niewiele lub nie oddawanie moczu

drętwienie lub osłabienie mięśni; lub

ból żołądka, pleców, lub po bokach.

Wspólne warfaryna działania niepożądane mogą obejmować

nudności, wymioty, bóle brzucha łagodne

wzdęcia, gaz; lub

Zmieniona zmysł smaku.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Wiele leków (w tym niektórych over-the-counter leków i preparatów ziołowych) mogą mieć wpływ na INR i może zwiększać ryzyko krwawienia, jeśli wziąć je z warfaryną. Nie wszystkie możliwe interakcje z innymi lekami są wymienione w tym leków przewodnika. Bardzo ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem i farmaceutą przed rozpoczęciem lub zaprzestać stosowania innych leków, szczególnie

inne leki zapobiegające powstawaniu zakrzepów krwi

leki stosowane w leczeniu wszelkiego rodzaju infekcji, w tym gruźlicy

Suplementy zawierające witaminę K; lub

przeciwdepresyjnych – cytalopram, duloksetyna, fluoksetyna, fluwoksamina, paroksetyna, sertralina, wenlafaksyna, vilazodone, i inne; zajęcie medycyna – karbamazepina, fenobarbital, fenytoina; ziołowe (botanicznego) produkty – koenzym Q10, żurawina, echinacea, czosnek, miłorząb dwuklapowy, żeń-szeń, Goldenseal lub dziurawiec.

Ta lista nie jest kompletna i wiele innych leków może wchodzić w interakcje z warfaryną. Obejmuje to na receptę i bez recepty leki, witaminy i produkty ziołowe. Daj listę wszystkich leków do dowolnego świadczeniodawcę, który cię leczy.

20.01.2015-12-15, 07:13:03.

Ciąża Kategoria Multiple Risk zależy od sposobu użytkowania

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Zakrzepica żył głębokich, Pierwsze zdarzenie Coumadin, Jantoven

Profilaktyka powikłań zakrzepowo-zatorowych w migotaniu przedsionków aspiryna, Xarelto, Eliquis, Coumadin, Pradaxa, apiksaban

Profilaktyka zakrzepicy żył głębokich po operacji wymiany stawu kolanowego Xarelto, Eliquis, Coumadin, Clexane, enoksaparyny, apiksaban

Zatorowość płucna, Pierwszy Event Coumadin, Jantoven