Zantac zastosowania, dawkowanie i skutki uboczne

Czym jest Zantac?

Zantac jest stosowany do leczenia i profilaktyki wrzodów w żołądku i jelitach. Traktuje on również warunki, w jakich żołądek wytwarza kwas zbyt wiele, takie jak zespół Zollingera-Ellisona. Zantac traktuje także choroby refluksowej przełyku (GERD), oraz inne warunki, w których kwas kopie zapasowe z żołądka do przełyku, co powoduje zgaga.

Zantac mogą być również wykorzystywane do innych celów niż wymienione w tym leków przewodnika.

Korzystanie Zantac może zwiększyć ryzyko zachorowania na zapalenie płuc. Objawy zapalenia płuc obejmują ból w klatce piersiowej, gorączka, uczucie duszności i odkrztuszanie śluzu zielone lub żółto. Porozmawiaj z lekarzem na temat szczególnego ryzyka zachorowania na zapalenie płuc.

Ważna informacja

Nie używaj Zantac jeśli jesteś uczulony na ranitydyny.

Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli jest to bezpieczne, aby stosować tego leku, jeśli u pacjenta występuje choroba nerek, choroby wątroby, porfirię.

Zgaga jest często mylony z pierwszych objawów zawału serca. Szukajcie awaryjnego lekarskiej, jeśli masz ból w klatce piersiowej lub uczucie ciężkości, ból rozprzestrzenia się na rękę lub ramię, nudności, pocenie się i ogólnego złego samopoczucia.

granulaty i tabletki musujące Zantac należy rozpuścić w wodzie, zanim je podjąć. Lekarz może zalecić leków zobojętniających, aby pomóc złagodzić ból. Należy dokładnie przestrzegać wskazówek lekarza o rodzaju leków zobojętniających kwas solny w użyciu, a gdy go używać. Należy unikać picia alkoholu. Może to zwiększyć ryzyko uszkodzenia żołądka. Może to potrwać do 8 tygodniach stosowania Zantac przed swoimi leczy choroby wrzodowej. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy korzystać z leków zgodnie z zaleceniami. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli objawy nie ustąpią po 6 tygodniach leczenia.

Przed użyciem Zantac

Nie używaj Zantac jeśli jesteś uczulony na ranitydyny.

Zgaga jest często mylony z pierwszych objawów zawału serca. Szukajcie awaryjnego lekarskiej, jeśli masz ból w klatce piersiowej lub uczucie ciężkości, ból rozprzestrzenia się na rękę lub ramię, nudności, pocenie się i ogólnego złego samopoczucia.

Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli jest to bezpieczne, aby podjąć Zantac jeśli masz

porfirię.

kategoria B. Zantac ciąży rząd nie oczekuje się być szkodliwe dla nienarodzonego dziecka. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę w trakcie leczenia. Ranitydyna przenika do mleka kobiecego. Nie należy przyjmować Zantac nie mówiąc lekarzowi, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Zobacz także: Ciąża i karmienie piersią ostrzeżenia (bardziej szczegółowo)

Korzystanie Zantac może zwiększyć ryzyko zachorowania na zapalenie płuc. Objawy zapalenia płuc obejmują ból w klatce piersiowej, gorączka, uczucie duszności i odkrztuszanie śluzu zielone lub żółto. Porozmawiaj z lekarzem na temat szczególnego ryzyka zachorowania na zapalenie płuc.

Musującej tabletki Zantac mogą zawierać fenyloalaninę. Porozmawiaj z lekarzem przed skorzystaniem z tej formy ranitydyny jeśli masz fenyloketonurię (PKU).

Weź Zantac dokładnie zgodnie z zaleceniami na etykiecie, lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie stosować w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Lekarz może zalecić leków zobojętniających, aby pomóc złagodzić ból. Należy dokładnie przestrzegać wskazówek lekarza o rodzaju leków zobojętniających kwas solny w użyciu, a gdy go używać.

Nie należy kruszyć, żuć lub przełamać tabletkę musującą Zantac i nie dopuścić do jej rozpuszczenia na języku. 25-miligram tabletka musująca musi być rozpuszczony w co najmniej 1 łyżeczka wody przed połknięciem. The150-miligram tabletkę musującą należy rozpuścić w 6 do 8 uncji wody.

Pozostawić tabletka musująca Zantac całkowicie rozpuszczają się w wodzie, a następnie pije całą mieszaninę. Jeśli dajesz leku dziecku, można sporządzić mieszankę płynu do zakraplacza medycyny i opróżnić zakraplacz do jamy ustnej dziecka.

granulki Zantac należy mieszać z 6 do 8 uncji wody przed wypiciem.

Zmierz Zantac ciecz o specjalnej dawki miarka lub kubka, a nie regularne łyżka stołowa. Jeśli nie posiadają urządzenie do pomiaru dawki, należy zwrócić się do farmaceuty jednym.

Może to potrwać do 8 tygodni przed swoimi leczy choroby wrzodowej. Przechowywać pomocą leków zgodnie z zaleceniami oraz poinformować lekarza, jeśli objawy nie ustąpią po 6 tygodniach leczenia.

Ten lek może powodować niezwykłe rezultaty niektórych badań medycznych. Powiedz żadnego lekarza, który traktuje cię, że używasz Zantac.

Przechowywać w temperaturze pokojowej Zantac dala od wilgoci, ciepła i światła.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Jak należy stosować Zantac?

Objawy przedawkowania mogą obejmować brak koordynacji, uczucie pustki w głowie lub omdlenia.

Należy unikać picia alkoholu. Może to zwiększyć ryzyko uszkodzenia żołądka.

Przestań używać Zantac i uzyskać pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej na Zantacowi: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła. Należy przerwać stosowanie leku Zantac i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz poważne skutki uboczne, takie jak

ból w klatce piersiowej, gorączka, uczucie duszności, odkrztuszanie śluzu zieloną lub żółtą

łatwe siniaki lub krwawienie, nietypowe osłabienie

szybkie lub wolne bicie serca

problemy z wizją

gorączka, ból gardła, ból głowy oraz z ciężką pęcherzy, peeling, i czerwona wysypka na skórze; lub

nudności, ból brzucha, niska gorączka, utrata apetytu, ciemne zabarwienie moczu, gliny w kolorze stolce, żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu).

Mniej poważne Zantac działania niepożądane mogą obejmować

ból głowy (może być ciężka)

senność, zawroty głowy

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

problemy ze snem (bezsenność)

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

zmniejszyła popęd płciowy, impotencja, lub trudności orgazmu; lub

obrzęk lub delikatne piersi (u mężczyzn)

Co należy unikać?

nudności, wymioty, bóle brzucha; lub

biegunka lub zaparcie.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Zantac skutki uboczne

Przed podjęciem Zantac, należy poinformować lekarza, jeśli pacjent przyjmuje triazolam (Halcion). Nie może być w stanie wykorzystać Zantac, lub może być potrzebna korekty dawkowania lub specjalne testy w trakcie leczenia.

Mogą być też inne leki, które mogą wchodzić w interakcje z Zantac. Należy poinformować lekarza o wszystkich leków używanych. Obejmuje to na receptę, over-the-counter, witaminy i produkty ziołowe. Nie rozpocząć nowy lek, nie mówiąc o tym lekarzowi.

7.1.07 / 01/2010 11:08:44.

Dostępność Rx / OTC Rx i / lub OTC

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

GERD omeprazol, pantoprazol, Nexium, ranitydyna, Prilosec, Protonix

Zapalenie przełyku omeprazol, pantoprazol, Nexium, ranitydyna, Prilosec, Protonix

Wrzód dwunastnicy omeprazol, pantoprazol, ranitydyna, Prilosec, Protonix, famotydyna

Zollingera-Ellisona omeprazol, pantoprazol, Nexium, ranitydyna, Prilosec, Protonix

Jakie inne leki wpłynie Zantac?

Zantac (ranitydyna)