Xyrem

Obtundation i depresja oddechowa może wystąpić przy wykorzystaniu hydroksymaślanem sodu. hydroksymaślan sodu jest solą sodową hydroksymaślanu gamma (GHB). Nadużywanie GHB jest związane z OUN działań niepożądanych, w tym drgawki, depresja oddechowa, zaburzenia świadomości, śpiączka i śmierć. Z powodu ryzyka wystąpienia depresji OUN, nadużyć i niewłaściwego użytkowania, Hydroksymaślan sodu jest dostępny tylko przez ograniczony programu dystrybucji zwanym Xyrem Sukces programu (P), za pomocą scentralizowanego aptekę. Lekarze przepisujący lek i pacjenci muszą zarejestrować się w programie; zadzwoń 1-866-XYREM88 lub przejdź do www.XYREM.com.

Używa Dla Xyrem

Klasa terapeutyczna: Central Nervous Agenta systemowego

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza, i można dostać tylko z jednej centralnej apteki. Przed użyciem hydroksymaślanu sodu, lekarz powinien uczyć o bezpiecznym i skutecznym stosowaniem leku. Nie można dostać leku, dopóki nie przeczytać informacje apteka wyśle ​​Cię o hydroksymaślanem sodu.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do działania hydroksymaślanu sodu w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania dotyczące relacji wieku do działania hydroksymaślanu sodu nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na niepożądane efekty (na przykład ból) lub choroby wątroby związane z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących hydroksymaślan sodu.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem Xyrem

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku, zmianie niektórych innych leków przyjmowanych lub daje specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Jeśli zbyt dużo jest zrobione, może stać się uzależnia. Jeśli uważasz, że ten lek nie działa prawidłowo po przyjęciu go przez kilka tygodni, należy skontaktować się z lekarzem i nie zwiększać dawki.

Jest bardzo ważne, aby zrozumieć wymagania programu sukces Xyrem® i zaznajomić się z lekiem Przewodnik Xyrem® i instrukcji pacjenta. Przed rozpoczęciem leczenia skierować do lekarza lub farmaceuty na wszelkie pytania.

Stosowanie leku co najmniej 2 godziny po jedzeniu. Lek ten pozwoli Ci senność bardzo szybko. Zaleca się przyjmowanie leku tylko przed snem lub gdy jesteś gotowy do zaśnięcia.

Najpierw należy wymieszać każdą dawkę z 2 uncji (60 ml) wody. Przygotuj obie dawki przed snem. Umieścić zaślepki znajdujące się na miarkach i obrócić każdą czapkę tak zablokuje się w położeniu utrudniające otwarcie przez dzieci. Używać w postaci roztworu doustnego w ciągu 24 godzin, po wymieszaniu.

Sodu powoduje Hydroksymaślan spać bardzo szybko. Weź go tylko przed snem, a jednocześnie w łóżku. Pij cały pierwszej dawki, siedząc w łóżku, zakręcić miarkę, a następnie położyć od razu. Tuż przed pójściem spać postawić drugą dawkę w bezpiecznym miejscu w pobliżu łóżka. Być może trzeba ustawić alarm obudzić się wziąć drugą dawkę. Kiedy budzisz się wziąć drugą dawkę należy zdjąć zakrętkę z drugiej miarki. Siedząc na łóżku, pić wszyscy drugiej dawce tuż przed kładzeniem się dalej spać. Przypomnę drugi kubek.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Pominięcie drugiej dawki, należy pominąć tę dawkę i nie podejmować żadnych więcej leku, aż do następnej nocy. Nie używać dodatkowego leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Prawidłowe użycie Xyrem

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Opróżnij resztki leku dół zlewu, po zakończeniu korzystania butelkę Xyrem®. Użyj znacznika, aby wykreślić etykietę na butelce. Następnie umieścić pustą butelkę w kosza.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt upewnić się, że lek działa prawidłowo oraz w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków.

Nie należy stosować leku, jeśli pacjent stosuje również inny lek uspokajający lub hipnotyczne (np Ambien®, Phenergan®, Seconal®). Ponadto, nie pić alkoholu podczas stosowania leku. Może to zwiększyć ryzyko poważnych niepożądanych efektów.

Jest to niezgodne z prawem i niebezpieczne dla nikogo innego do wykorzystania leku. Zachowaj resztki leku w bezpiecznym miejscu. Ludzie, którzy są uzależnieni od narkotyków może chcieć ukraść leku.

Lek ten przyczyni się do wpływu innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które sprawiają, że senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lekarstwem na katar sienny, alergie lub przeziębienia, lek spania, niektóre leki stosowane w depresji lub lęku, recepty leki przeciwbólowe lub narkotyków, leków drgawkowego lub barbiturany, środki zwiotczające mięśnie, lub anestezjologii, w tym niektóre dentystyczne znieczulające. Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych podczas przyjmowania tego leku skontaktować się z lekarzem lub dentysty.

Ten lek może powodować zawroty głowy, senność lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż normalnie. Unikaj jazdy, obsługi maszyn lub wykonywania jakichkolwiek czynności, które mogą być niebezpieczne, jeśli nie są świadomi co najmniej 6 godzin po przyjęciu hydroksymaślanu sodu.

Nie należy stosować większej dawki leku lub wziąć go częściej niż lekarz zaleci inaczej. Może to stanowić zagrożenie dla życia. Objawy przedawkowania to silne zawroty głowy lub osłabienie, powolne bicie serca lub oddechu, drgawki, trudności z oddychaniem i zimna, wilgotna skóra. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli zauważysz takie objawy.

Środki ostrożności podczas korzystania Xyrem

Ten lek może powodować uczucie smutku i poczucia beznadziejności, zmiany w masie lub apetytu, utrata zainteresowania lub przyjemności w zwykłych zajęć, zwiększonego zmęczenia lub osłabienia, lub myśli samobójcze i tendencje. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Inne osoby mieszkające w domu powinny monitorować za możliwością moczu lub stolca (utrata kontroli pęcherza moczowego lub jelita grubego) lub chodzeniem we śnie. Należy poinformować lekarza w przypadku wystąpienia tych objawów.

Nie należy przerywać stosowania leku nagle bez konsultacji z lekarzem. Może trzeba będzie powoli zmniejszać dawkę przed zatrzymaniem go całkowicie.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Xyrem Skutki uboczne

Xyrem (Hydroksymaślan sodu)

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

CSA Harmonogram 3 Średni potencjał uzależniający

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Katapleksja Hydroksymaślan sodu

Narkolepsja Adderall, metylofenidat, Ritalin, Concerta, modafinil, Adderall XR, Provigil, amfetamina, Nuvigil, dextroamphetamine amfetamina / dextroamphetamine, Dexedrine