ximino

Klasa terapeutyczna: antybiotyki

Używa Dla Ximino

Chemiczna Klasa: tetracyklinę (klasa)

Minocyklina Kapsułki są stosowane w leczeniu infekcji bakteryjnych, w różnych częściach ciała. Jest również stosowany w leczeniu zakażenia wąglikiem i inne infekcje u pacjentów, którzy nie mogą otrzymać penicyliny.

Minocyklina należy do grupy leków znanych jako antybiotyki z grupy tetracyklin. Działa poprzez zabijanie bakterii lub zapobiegania ich wzrost. Jednak ten lek nie zadziała na przeziębienie, grypę lub inne infekcje wirusowe.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność minocykliny kapsułek o przedłużonym uwalnianiu i tabletek u dzieci w wieku 12 lat i starszych. Jednakże, bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przed użyciem Ximino

Minocyklina może spowodować trwałe przebarwienia zębów i spowalniają wzrost kości. Ten lek nie powinien być stosowany u dzieci w wieku poniżej 8 lat, chyba że z zaleceniami lekarza dziecka.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność minocyklina w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na nerki, wątroby, serca lub problemy, które mogą wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących minocyklina.

Badania sugerują, że lek ten może zmieniać produkcję mleka lub kompozycję. Jeśli alternatywą dla tego leku nie jest wymagane, należy monitorować niemowlęta do skutków ubocznych i odpowiednie spożycie mleka.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają minocyklina. To nie może być specyficzny dla Ximino. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Lek nie jest przeznaczony do długotrwałego stosowania.

Lek ten jest wyposażony w ulotce informacyjnej dla pacjenta. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Należy połknąć kapsułki, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, lub tabletki w całości, popijając wodą. Nie, zgniatanie, przerwa lub żuć.

Można przyjmować leku z jedzeniem lub bez jedzenia. Stosowanie leku z jedzeniem może zmniejszyć swoje szanse na podrażnienia lub owrzodzenia przełyku (przewód łączący usta do żołądka).

Aby pomóc wyjaśnić zakażenia całkowicie przechowywać leku do pełnego czasu leczenia, nawet jeśli zaczynają czuć się lepiej po kilku dniach. Przerwanie przyjmowania leku zbyt wcześnie, objawy mogą powrócić.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Prawidłowe użycie minocyklina

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Jeśli objawy Twój lub Twojego dziecka nie poprawi się lub jeśli się nasilić po 12 tygodniach leczenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Lek może również powodować wady wrodzone, jeśli ojciec używa go, gdy jego partner seksualny ciążę. Jeśli zajdzie w ciążę podczas stosowania tego leku należy poinformować lekarza od razu.

Środki ostrożności podczas korzystania Ximino

Pigułki antykoncepcyjne mogą nie działać, jak również podczas korzystania minocyklina. Aby utrzymać z zajściem w ciążę należy zastosować dodatkową formę antykoncepcji ze swoimi tabletkami. Inne postacie obejmują prezerwatywy, membrany lub piana antykoncepcyjne lub galaretki.

Ten lek może przyciemnić kolor skóry, paznokci, oczu, zębów, dziąseł lub blizn. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma żadnych wątpliwości.

Minocyklina mogą powodować biegunkę i w niektórych przypadkach może być ciężkie. Może się zdarzyć, 2 lub więcej miesięcy po zaprzestaniu przyjmowania leku. Nie należy przyjmować żadnych leków przeciwbiegunkowych bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. leki biegunka może sprawić, że biegunka gorsze lub uczynić to trwać dłużej. Jeśli Ty lub Twoje dziecko ma jakieś pytania dotyczące tego czy łagodna biegunka trwa lub gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma ból lub tkliwość w górnej żołądka, blade stolce, ciemny mocz, utrata apetytu, nudności, wymioty, lub żółte oczy lub skórę. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

Ten lek może powodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy lub zawroty głowy. Upewnij się, że wiesz, jak reagujesz na tej kombinacji leków, zanim dysk, należy użyć maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, dopóki nie wiemy, jak ten lek wpływa na Ciebie.

Ten lek może powodować zwiększone ciśnienie w głowie, które mogą prowadzić do trwałej utraty wzroku. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma silne bóle głowy, niewyraźne widzenie, zaburzenia widzenia lub żadnych.

Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi gorączka, wysypka, bóle stawów lub zmęczenie. Mogą to być objawy autoimmunologicznej zespołem w którym organizm atakuje sam.

Ximino Side Effects

Ximino (minocyklina)

Minocyklina może spowodować, że skóra jest bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych, niż jest to normalnie. Ekspozycja na światło słoneczne, nawet na krótki okres czasu, może powodować wysypkę skórną, świąd, zaczerwienienie lub inne przebarwienia skóry lub poważne oparzenia słoneczne. Po rozpoczęciu przyjmowania leku

Jeśli masz ciężką reakcję ze słońcem, skontaktować się z lekarzem.

Ten lek może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Najpoważniejsze objawy tej reakcji jest bardzo szybki i nieregularny oddech, łapiąc oddech lub omdlenia. Inne objawy mogą obejmować zmiany w kolorze skóry twarzy, bardzo szybki, ale nieregularne bicie serca lub tętna, wyodrębnienie takich jak obrzęki na skórze, a obrzęk lub obrzęki powiek i wokół oczu. Jeśli wystąpią takie objawy niepożądane, uzyskać pomoc w nagłych wypadkach na raz.

Przed masz żadnych badań lekarskich, poinformować lekarza odpowiedzialnego za które Ty lub Twoje dziecko przyjmowania leku. Wyniki niektórych badań mogą mieć wpływ tego leku.

Jeśli planujesz mieć dzieci, porozmawiaj z lekarzem przed zastosowaniem leku. Ten lek może wpływać na proces tworzenia komórek plemników u mężczyzn.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Trądzik doksycyklina, klindamycyna miejscowe, erytromycyna miejscowego, miejscowego tetracyklina, minocyklina

Bakteryjne zakażenie cyprofloksacyna, amoksycylina, doksycyklina, azytromycyna, metronidazol, Augmentin

Struktura skóry i zakażenia cyprofloksacynę, azytromycynę, Augmentin, Zithromax, cefdinir

Promienica amoksycylina, doksycyklina, minocyklina, Amoxil, Vibramycin, Minocin

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia Ximino połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.