Xalatan (krople do oczu) używa, dawkowanie i skutki uboczne

Czym jest Xalatan?

Xalatan (dla oczu) stosuje się w leczeniu niektórych rodzajów jaskry i innych przyczyn wysokiego ciśnienia wewnątrz oka.

Xalatan może być również używany do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Nie używaj Xalatan podczas noszenia soczewek kontaktowych. Ten lek może zawierać środki konserwujące, które może spowodować odbarwienie miękkich soczewek kontaktowych. Odczekać co najmniej 15 minut po użyciu Xalatan przed włożeniem soczewki kontaktowe.

Ważna informacja

Xalatan może powodować stopniową zmianę koloru oczu lub powiek i rzęs, jak również zwiększenie wzrostu lub grubość rzęs. Te zmiany kolorów, zazwyczaj Wzrost brązowego pigmentu, pojawiają się powoli i nie widać ich przez kilka miesięcy lub lat. zmiany kolorów mogą być trwałe, nawet po zakończeniu leczenie i może nastąpić tylko w oku leczone. Może to prowadzić do różnic kosmetycznego do oczu lub do rzęs koloru z jednego oka do drugiego.

Nie dopuścić końcówka zakraplacza dotknąć każdej powierzchni, w tym do oczu lub rąk. Jeżeli zostanie zanieczyszczona kroplomierzem może spowodować zakażenie w oku, co może prowadzić do utraty wzroku lub poważne uszkodzenie oka.

Po użyciu Xalatan, należy odczekać co najmniej 5 minut przed użyciem jakichkolwiek innych kropli do oczu, że lekarz przepisał.

Nie używaj Xalatan jeśli jesteś uczulony na latanoprostowego.

Przed użyciem Xalatan

Aby upewnić się, że można bezpiecznie używać Xalatan, należy poinformować lekarza, jeśli obrzęk lub infekcja oka.

Xalatan może powodować stopniową zmianę koloru oczu lub powiek i rzęs, jak również zwiększenie wzrostu lub grubość rzęs. Te zmiany kolorów, zazwyczaj Wzrost brązowego pigmentu, pojawiają się powoli i nie widać ich przez kilka miesięcy lub lat. zmiany kolorów mogą być trwałe, nawet po zakończeniu leczenie i może nastąpić tylko w oku leczone. Może to prowadzić do różnic kosmetycznego do oczu lub do rzęs koloru z jednego oka do drugiego.

kategoria ciąża C. Rząd nie wiadomo, czy Xalatan będzie zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę podczas stosowania tego leku. Nie wiadomo, czy latanoprost przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Nie używaj Xalatan nie mówiąc lekarzowi, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Zobacz także: Ciąża i karmienie piersią ostrzeżenia (bardziej szczegółowo)

Nie używaj Xalatan podczas noszenia soczewek kontaktowych. Ten lek może zawierać środki konserwujące, które może spowodować odbarwienie miękkich soczewek kontaktowych. Odczekać co najmniej 15 minut po użyciu Xalatan przed włożeniem soczewki kontaktowe.

Korzystanie Xalatan dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie stosować w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie recepty.

Myj ręce przed użyciem krople do oczu Xalatan.

Aby zastosować krople do oczu

Przechylić głowę lekko do tyłu i pociągnąć w dół dolną powiekę, aby utworzyć małą kieszeń. Trzymaj zakraplacz nad oko z puchu końcówki. Spójrz w górę i od kroplomierzem jak wycisnąć kroplę, a następnie zamknij oczy.

Używaj tylko kilka kropli lekarz przepisał.

Delikatnie dociśnij palcem wewnętrznej kącika oka (koło nosa) przez około 1 minutę, aby utrzymać się wody do płynu łzowego swoim kanale.

Jeśli używasz więcej niż jednej kropli tego samego oka, należy odczekać około 5 minut przed wprowadzeniem w następnej kropli.

Odczekać co najmniej 10 minut przed użyciem jakichkolwiek innych kropli do oczu, że lekarz przepisał.

Nie dopuścić końcówka zakraplacza Xalatan dotknąć każdej powierzchni, w tym do oczu lub rąk. Jeżeli zostanie zanieczyszczona kroplomierzem może spowodować zakażenie w oku, co może prowadzić do utraty wzroku lub poważne uszkodzenie oka. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz jakiekolwiek uszkodzenia oczu lub infekcji, czy trzeba mieć dowolny typ zabiegu, zwłaszcza chirurgii oka. Nie należy używać kropli do oczu, gdy płyn zmienia kolor lub ma w nim cząstki.

Przechowywać bez otwierania butelki Xalatan kropli do oczu w lodówce. Po otwarciu i rozpoczęto stosowanie kropli, można je przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od wilgoci, ciepła i światła. Przechowywać butelkę szczelnie zamkniętą, gdy nie jest w użyciu.

Nie stosować oko Xalatan spada jeżeli został on dłuższy niż 6 tygodni od pierwszego otwarcia butelki. Jeśli nadal trzeba korzystać z leków, należy skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania nowej recepty.

Pominięcie stosować kropli do oczu, należy opuścić pominiętą dawkę i używać leku w następnym regularnie zaplanowanym czasie. Nie używać dodatkowego leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Jak stosować Xalatan?

Należy unikać stosowania zbyt Xalatan, która rzeczywiście może uczynić go mniej skuteczny w obniżaniu ciśnienia wewnątrz oka.

Nie należy stosować innych leków do oczu, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej na Xalatan: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła. Przestań używać Xalatan i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z tych poważnych skutków ubocznych

zaczerwienienie, obrzęk, świąd lub ból w okolicach oka

sączące lub wydzielina z oka

nadwrażliwość na światło

zaburzenia widzenia; lub

ból w klatce piersiowej.

Mniej poważne Xalatan działania niepożądane mogą obejmować

objawy przeziębienia takie jak zatkany nos, kichanie, ból gardła

bóle głowy, zawroty głowy

łagodny dyskomfort oczu

rozmazany obraz

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

czując, jak coś jest w twoim oku

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

oczy suche lub łzawienie; lub

kłucie lub pieczenie oczu po użyciu kropli.

Co należy unikać?

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Mogą być też inne leki, które mogą wchodzić w interakcje z Xalatan. Należy poinformować lekarza o wszystkich leków używanych. Obejmuje to na receptę, over-the-counter, witaminy i produkty ziołowe. Nie rozpocząć nowy lek, nie mówiąc o tym lekarzowi.

Xalatan skutki uboczne

Uwaga: Każdy starań w celu zapewnienia, że ​​podane informacje są prawdziwe, aktualne i kompletne, jednak nie ma gwarancji, jest wykonana w tym celu. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie mogą Drug być czas wrażliwe. Informacje o leku Multum jest zasób informacyjny przeznaczony do wspomagania licencjonowanych zawodów medycznych w opiece nad pacjentami i / lub służyć konsumentom oglądania tej usługi jako uzupełnienie, a nie substytut, doświadczenie, umiejętności, wiedzy i osądu zawodów medycznych. Brak ostrzeżenia dla danego leku lub kombinacji leków, w żadnym razie nie powinny być interpretowane jako wskazanie, że kombinacje leków lub lek jest bezpieczny, skuteczny i odpowiedni dla danego pacjenta. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone na pokrycie wszystkich możliwych zastosowań, wskazówki środki ostrożności, ostrzeżeń, interakcji lekowych, reakcje alergiczne lub skutki negatywne.

8.01.2 / 1/2011 5:42:46

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Jaskra, otwartego kąta Lumigan, tymolol okulistyczny, epinefryny okulistyczny, Travatan, Alphagan, brimonidynę okulistyczny, latanoprost okulistyczny, pilokarpina okulistyczny, AZOPT, Cosopt, Simbrinza, dorzolamid okulistyczny

Nadciśnienie śródgałkowe Lumigan, tymolol okulistyczny, Travatan, Combigan, Alphagan, brimonidynę okulistyczny, latanoprost okulistyczny, pilokarpina okulistyczny, AZOPT, Cosopt, Simbrinza, dorzolamid okulistyczny

Jakie inne leki wpłynie Xalatan?

Xalatan (latanoprost okulistyczny)