worykonazolu (dożylnie) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić Ty lub Twoje dziecko ściśle podczas przyjmowania tego leku. To jest, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo. potrzebne będą badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Jeśli objawy Twój lub Twojego dziecka nie poprawi się w ciągu kilku dni lub jeśli staną się jeszcze gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Nie należy używać jednego z następujących leków, podczas gdy Ty lub Twoje dziecko otrzymują leku

Korzystanie z żadnym z nich wraz z tym leku może zwiększać ryzyko niepożądanych efektów.

Ten lek może powodować pewne osoby mają zaburzenia widzenia, takie jak zaburzenia widzenia i widząc jasne plamy lub falistych linii. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób reagują na ten lek przed jazdy (szczególnie w nocy), urządzeń mechanicznych, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli nie widać dobrze.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma ból lub tkliwość w górnej części żołądka, bladą stolce, ciemny kolor moczu, utrata apetytu, nudności, zmęczenie lub osłabienie lub żółtymi oczami lub skórą. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

Skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma jakiekolwiek zmiany w rytmie serca. Możesz odczuwać zawroty głowy lub omdlenia, lub może masz szybki, walenie lub nierówne bicie serca. Upewnij się, że lekarz wie, czy Ty lub ktoś z Twojej rodziny nigdy nie miałem problemu rytmu serca, takie jak wydłużenie odstępu QT.

Ten lek może powodować poważne reakcje alergiczne typu zwanego reakcja na wlew. Może to stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza lub pielęgniarkę od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma gorączkę, dreszcze, zaczerwienienie, świąd lub wysypkę skórną, duszność, pocenie się, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, omdlenia, lub ucisk w klatce piersiowej w ciągu kilku godzin po otrzymaniu go.

Ten lek może uczynić skórę bardziej wrażliwe na działanie promieni słonecznych. Użyj ochrony przeciwsłonecznej, gdy jesteś na zewnątrz. Unikać lampy opalające i solarium.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w trakcie leczenia tym lekiem. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma pęcherzy, peeling, lub luźnej skóry, czerwone zmiany skórne, trądzik lub skóry ciężka wysypka, rany lub owrzodzenia na skórze, albo gorączka lub dreszcze podczas używania tego leku.

Ten lek może powodować ból kości, w przypadku stosowania przez dłuższy okres czasu. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma bóle kości podczas stosowania tego leku.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.