witaminy K (klasa) doustnie, pozajelitowo

Witamina K występuje w różnych produktów spożywczych, w tym zielonych warzywach liściastych, mięsa i produktów mlecznych. Jeśli jeść zrównoważonej diety zawierające te produkty, powinny być coraz wszystkie witaminy K, czego potrzebujesz. Niewiele witaminy K jest tracona z żywności ze zwykłego gotowania.

Jeśli pacjent przyjmuje lek przeciwzakrzepowe (leki przeciwzakrzepowe), ilość witaminy K w diecie może mieć wpływ, jak dobrze działają leki te. Lekarz lub pracownik służby zdrowia może zalecić zmiany w diecie, aby pomóc leki te działają lepiej.

Używa witaminy K (klasa)

Brak witaminy K jest rzadko, ale może prowadzić do problemów z krzepnięciem krwi i zwiększonego krwawienia. Lekarz może uznać to za przepisywanie witaminy K dla Ciebie.

Witamina K jest rutynowo podany noworodkom, aby uniknąć problemów z krzepnięciem krwi.

witaminy K (klasa) jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Jeśli pacjent przyjmuje suplement diety bez recepty, należy uważnie przeczytać i stosować się do zaleceń na etykiecie. Do tych dodatków dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na leki z tej grupy lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak barwniki do żywności, środki konserwujące lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Dzieci mogą być szczególnie wrażliwe na działanie witaminy K, zwłaszcza menadiol lub wysokich dawek fitonadionu. To może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych podczas leczenia. Noworodki, zwłaszcza wcześniaki mogą być bardziej wrażliwe na te efekty niż starsze dzieci.

Wiele leków nie zostały przetestowane u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych osób dorosłych czy też powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych. Nie ma konkretnych informacji na temat stosowania witaminy K w podeszłym wieku.

Przed użyciem witaminy K (klasa)

Witamina K nie zostały zgłoszone powodować wady wrodzone lub inne problemy u ludzi. Jednakże, zastosowanie witaminy K w czasie ciąży nie jest zalecane, ponieważ donoszono spowodować żółtaczki i innych problemów dziecka.

Witamina K autorstwa matki nie odnotowano powodować problemy w karmienia niemowląt. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli dajesz dziecku to niewzbogaconej formułę. W takim przypadku, dziecko musi uzyskać potrzebne witaminy w jakiś inny sposób.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie suplementów diety w tej klasie. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Take Witamina K (klasa) tylko zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy przyjmować więcej lub mniej, nie zabiera go coraz częściej, i nie biorą go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. W tym celu mogą powodować poważne niepożądane skutki, takie jak problemy z krzepnięciem krwi.

Leki w tej klasie dawki będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tych leków. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki witaminy K (klasa), należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Należy poinformować lekarza o wszystkich dawkach tęsknisz.

Trzymać z dala od dzieci.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Powiadom wszystkich lekarzy i stomatologów udać się, że pacjent Witamina K (klasa).

Zawsze należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia przed rozpoczęciem lub zakończenia przyjmowania jakiegokolwiek innego leku. Obejmuje to wszelkie bez recepty (over-the-counter OTC []) leku, nawet aspiryny. Inne leki mogą zmienić sposób, witamina K (klasa) wpływa na ciało

Lekarz powinien sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Badanie krwi muszą być przyjmowane regularnie, aby zobaczyć jak szybko krzepliwości krwi. Pomoże to lekarz decyduje, ile trzeba medycyny.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Prawidłowe użycie witaminy K (klasa)

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępność Rx / OTC Rx i / lub OTC

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Środki ostrożności podczas korzystania z witaminy K (klasa)

Niedobór witaminy K Witamina K, fitonadion, Mephyton, witamina K1

Hipoprotrombinemii, Profilaktyka fitonadion, Mephyton, witamina K1

Hipoprotrombinemii, nie związanych z przeciwzakrzepowe Therapy fitonadionu, Mephyton, witamina K1

Hipoprotrombinemii, przeciwzakrzepowe Induced fitonadion, Mephyton, witamina K1

witaminy K (klasa) Skutki uboczne

fitonadion