witamina d tle

Naturalne Standard® Monografia Pacjent, Copyright © 2016 (). Wszelkie prawa zastrzeżone. dystrybucja komercyjna zabronione. Monografia ta jest przeznaczona wyłącznie do celów informacyjnych i nie powinny być interpretowane jako konkretnego lekarza. Należy skonsultować się z wykwalifikowanym świadczeniodawcę przed podjęciem decyzji o terapii i / lub warunków zdrowotnych.

Witamina D znajduje się w wielu produktach spożywczych, w tym ryb, jajek, mleka, ufortyfikowanego i tranu. Słońce również przyczynia się do organizmu codziennej produkcji witaminy D, a tak mało jak 10 minut ekspozycji jest myśl, aby zapobiec niedoboru.

Termin “witamina D” odnosi się do wielu różnych form tej witaminy. Dwie formy są ważne u ludzi: witamina D2, która jest wykonana przez rośliny i witaminy D3, która jest wykonana przez ludzką skórę, gdy wystawione na światło słoneczne. Żywność może być wzbogacone w witaminę D2 lub D3.

Główną rolę witaminy D jest aby utrzymać prawidłowy poziom we krwi wapnia i fosforu. Witamina D pomaga przyswajanie wapnia, który tworzy i utrzymuje silne kości. jest on stosowany sam lub w połączeniu z wapniem, w celu poprawy zdrowia złamań kości i redukcji. Witaminy D może również chronić przeciwko osteoporozie, wysokie ciśnienie krwi, nowotworów i innych chorób.

Krzywicy i osteomalacji to klasyczne choroby niedobór witaminy D. U dzieci, niedobór witaminy D powoduje krzywicę, który jest zmiękczanie lub osłabienie kości. U dorosłych niedobór witaminy D może prowadzić do osteomalacji, co powoduje słabe kości i mięśnie. Ludzie, którzy mogą być w grupie wysokiego ryzyka niedoboru witaminy D obejmują tych, którzy są w podeszłym wieku lub otyłych, osób o ograniczonej ekspozycji na słońce, a dzieci, które są karmione wyłącznie piersią. Ludzie, którzy mają warunki, takie jak mukowiscydoza (nagromadzenia śluzu w płucach) lub choroby zapalnej jelit są również narażone na niedobór witaminy D.

Monografia ta oparta na dowodach została przygotowana przez współpracę Natural Standardowe Badawczego