Witamina C (kwas askorbinowy) bezpieczeństwo

Naturalne Standard® Monografia Pacjent, Copyright © 2016 (). Wszelkie prawa zastrzeżone. dystrybucja komercyjna zabronione. Monografia ta jest przeznaczona wyłącznie do celów informacyjnych i nie powinny być interpretowane jako konkretnego lekarza. Należy skonsultować się z wykwalifikowanym świadczeniodawcę przed podjęciem decyzji o terapii i / lub warunków zdrowotnych.

Witamina C (kwas askorbinowy) jest rozpuszczalną w wodzie witaminą, która jest potrzebna w organizmie w postaci kolagenu w kościach, chrząstce, mięśni i naczyń krwionośnych. Dietetyczne źródłami witaminy C są owoce i warzywa, zwłaszcza owoce cytrusowe takie jak pomarańcze.

Ciężkie Niedobór witaminy C powoduje szkorbut. Chociaż rzadko, szkorbut, skutkuje poważnymi objawami i może spowodować śmierć. Ludzie z szkorbutu są traktowani z witaminą C i powinna być pod kontrolą lekarza.

Klucz do klas

Niedobór witaminy C (szkorbut)

Wiele zastosowań dla witaminy C, które zostały zaproponowane, ale dowody na korzyści w badaniach naukowych brakuje. W szczególności, badania astma, rak, cukrzyca pozostaje niejednoznaczny i brak korzyści stwierdzono w profilaktyce zaćmy lub choroby serca.

Zastosowanie witaminy C, w celu zapobiegania lub leczenia przeziębień pozostaje kontrowersyjny. Szeroko zakrojone badania zostały przeprowadzone. Ogólnie, witamina C nie miała wpływu na rozwój przeziębienia i na przeziębienia. Jednakże, okres zimna skrócony nieznacznie. Warto zauważyć, że ludzie żyjący w skrajnych warunkach, w tym żołnierzy w subarktycznych, narciarzy i maratończyków, miał 50% spadek ryzyka zachorowania na przeziębienie. To zasługuje na okoliczne dodatkowe badania i mogą być szczególnie interesujące dla sportowców i ludzi w wojsku.

Poniższe dawki są oparte na badaniach naukowych, publikacje tradycyjne stosowanie, lub opinii ekspertów. Wiele ziół i suplementów nie zostały gruntownie przetestowane, a bezpieczeństwo i skuteczność nie może być udowodnione. Marki mogą być wykonane w różny sposób, ze zmiennymi składnikami, nawet w obrębie tej samej marki. Poniższe dawki mogą nie mieć zastosowania do wszystkich produktów. Trzeba czytać etykiety produktów i omówić dawek z wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia przed rozpoczęciem terapii.

Zalecane dzienne spożycie przez US Food and Nutrition Board Instytutu Medycyny dla mężczyzn więcej niż 18 lat wynosi 90 miligramów witaminy C dziennie, dla kobiet więcej niż 18 lat, to 75 mg na dobę, dla kobiet w ciąży więcej niż 18 lat, to 85 miligramów dziennie, a dla kobiet karmiących piersią więcej niż 18 lat, to jest 120 miligramów dziennie. Ostatnio niektórzy eksperci mają wątpliwości, czy zalecana dzienna dawka powinna zostać zwiększona. Inni zalecają dodatkowe 35 miligramów dzienne spożycie w niektórych jednostek, takich jak palaczy.

Górna granica spożycia (UL) powinny unikać przekraczającej 2000 mg na dobę u mężczyzn i kobiet ponad 18 lat (w tym kobiet w ciąży i karmiących piersią).

Witamina C podawany doustnie lub w postaci zastrzyków jest skuteczny w leczeniu szkorbutu. 100-250 mg witaminy C, podaje się doustnie cztery razy dziennie przez tydzień. Niektórzy eksperci zalecane 1-2 gramów na dobę przez dwa dni, a następnie 500 mg dziennie przez tydzień. Objawy powinny rozpocząć się poprawić w ciągu 24-48 godzin, a być całkowicie wyleczyć w ciągu siedmiu dni. Leczenie powinno być pod ścisłym nadzorem lekarza. Bezobjawowym niedoborem witaminy C, mogą być stosowane niższe dawki dzienne.

Wspólne zapobieganie zimno (skrajne środowiska)

Dla efektów przeciwutleniające, 200-1000 mg witaminy C jest podawana codziennie do czterech tygodni do roku, 300-3,000 mg witaminy C, wstrzyknięto do żyły, z pojedynczą dawką, aby okres ośmiu tygodni.

poprawy wchłaniania żelaza

Dla profilaktyki raka piersi, 500 miligramów witaminy C została podjęta przez usta codziennie.

Zakażenie dróg moczowych

Dla zapobiegania nowotworom, 120-2,000 miligramów witaminy C został przyjmowany doustnie codziennie przez sześć do ośmiu lat.

Dla zapobiegania przeziębienia u ludzi w warunkach ekstremalnych, 200 miligramów lub więcej witaminy C został przyjmowany doustnie dziennie przez okres do 14 dni.

związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej (AMD)

chorobę Alzheimera

Niedokrwistość

Do zapobiegania przeziębienia ogólnie, 30-3,000 mg witaminy C przyjmuje się doustnie codziennie przez dwa do ośmiu tygodni zimy.

W leczeniu przeziębienia, 200 mg do 3 g podjęto doustnie codziennie przez trzy do pięciu dni lub dłużej.

przeciwutleniacz

Dla zapobiegania Zespół algodystroficzny u osób ze złamaniem nadgarstka, 500 miligramów witaminy C został przyjmowany doustnie codziennie przez 50 dni.

Zapalenie stawów (zapalenie kości i stawów, reumatoidalne zapalenie stawów)

Na płodność, 750 miligramów witaminy C został przyjmowany doustnie codziennie przez sześć miesięcy.

Astma

W przypadku chorób serca, 2 gramy witaminy C została podana doustnie przed operacją, a następnie 1 gram dziennie przez pięć dni.

Na zakażenie H. pylori, 400-1,000 mg witaminy C jest podawany doustnie dziennie przez okres do siedmiu tygodni.

Za wysokie ciśnienie krwi, 60-4,000 miligramów witaminy C została podana przez usta codziennie przez 6-16 tygodni.

W przypadku choroby nerek, 3 gramy witaminy C podawano doustnie przed zabiegiem nerek toksyczne, a następnie 2 gramy po zabiegu w godzinach wieczornych i ponownie następnego dnia rano; 100-200 miligramów witaminy C została podjęta przez usta codziennie.

Choroby wątroby, 120-3,000 miligramów witaminy C przyjmuje się doustnie codziennie w ciągu jednego dnia do sześciu miesięcy, skuteczność na choroby wątroby brakuje.

Dla przedłużenia życia, 60-2,000 miligramów witaminy C został przyjmowany doustnie codziennie przez okres jednego miesiąca do 9,5 lat.

Dla zapobiegania tolerancji azotanów, 3-6 gramów witaminy C została podjęta przez usta codziennie.

W przypadku ciąży, 100-1000 miligramów witaminy C została podjęta przez usta do czterech razy dziennie w czasie ciąży do porodu.

W przypadku raka prostaty, 500 miligramów witaminy C została podjęta przez usta codziennie średnio osiem lat.

Anemii, 200-300 mg witaminy C, wstrzyknięto do żyły trzy razy w tygodniu, przez 3-6 miesięcy.

Do zapobiegania skazy moczanowej, 500-1500 mg witaminy C z żywnością i / lub suplementami zostały podjęte dziennie.

Na starzenie się skóry, preparaty zawierające 5-10% witaminy C zostały zastosowane na skórę codziennie.

Zalecane dzienne spożycie przez US Food and Nutrition Board Instytutu Medycyny dla niemowląt 0-12 miesięcy życia jest ilość witaminy C w mleku ludzkim, dla dzieci w wieku 1-3 lat, to 15 miligramów; dla dzieci 4- 8 lat, to 25 miligramów, dla dzieci 9-13 lat, to 45 miligramów, a dla młodzieży 14-18 lat, to 75 miligramów dla chłopców i 65 miligramów dla dziewcząt. W tolerowane górne poziomy spożycia (UL) dla witaminy C to 400 miligramów dziennie dla dzieci w wieku 1-3 lat; 650 miligramów dziennie dla dzieci 4-8 lat; 1200 miligramów dziennie dla dzieci 9-13 lat; i 1800 miligramów dziennie przez młodzież i kobiety w ciąży i karmiące 14-18 lat.

Dla zaburzeniami metabolicznymi, 100 miligramów witaminy C została podjęta przez usta.

Autyzm

Dla szkorbut lub niedoborem witaminy C u dzieci, 100-300 miligramów witaminy C został przyjmowany doustnie codziennie w dawkach podzielonych przez dwa tygodnie. Starsze dzieci lub większe mogą wymagać dawek bliżej dorosłych zaleceń. Jeśli witamina C jest niedostępne, sok może być stosowany pomarańczowy. Objawy powinny rozpocząć się poprawić w ciągu 24-48 godzin, z rozdzielczością w ciągu siedmiu dni. Leczenie powinno być pod ścisłym nadzorem lekarza.

Krwawienie wrzody żołądka spowodowane aspiryną

Zastosowania te badano u ludzi lub zwierząt. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zawsze były udowodnione. Niektóre z tych chorób są potencjalnie poważne i powinny być oceniane przez wykwalifikowanego pracownika opieki zdrowotnej.

Klasyfikację Uzasadnieniem

Poniższe zastosowania oparte są na tradycji i teorii naukowych. Często nie zostały gruntownie przetestowane na ludziach, a bezpieczeństwo i skuteczność nie zawsze były udowodnione. Niektóre z tych chorób są potencjalnie poważne i powinny być oceniane przez wykwalifikowanego pracownika opieki zdrowotnej.

Witamina C w dużych dawkach może kolidować z krwi rębnia skutki aspiryna, leki przeciwzakrzepowe, takie jak warfaryna (Coumadin®) lub heparyny i leków przeciwpłytkowych, takich jak klopidogrel (Plavixu®).

Witamina C może wpływać na poziom cukru we krwi. Należy zachować ostrożność przy stosowaniu leków, które mogą mieć wpływ na poziom cukru we krwi. Osoby biorące insuliny lub leków na cukrzycę przez usta powinny być ściśle monitorowane przez wykwalifikowany personel medyczny, w tym farmaceuty. korekty leczenie może być konieczne.

Witamina C może wpływać na ciśnienie krwi. Należy zachować ostrożność u osób czynników, które wpływają na ciśnienie krwi przyjmujących.

Witamina C, może również wchodzić w interakcje z acetaminofen, środki słodzące, środki przeciwko chorobie Parkinsona, środki, które wpływają na układ odpornościowy, czynniki, które zwiększają przepływ moczu, środków stosowanych w leczeniu astmy zakwaszające, środki stosowane do serca, płuc, żołądka lub jelita, środki stosowane dla zęby, oczy lub skórę, środki stosowane do regulowania rytmu serca inhibitory reduktazy aldozy, leki zobojętniające, antybiotyki, leków przeciwnowotworowych, aspiryna, barbiturany, środki antykoncepcyjne przyjmuje się doustnie, środki obniżające cholesterol, estrogenów, flufenazynę, leki HIV, indynawir, nerki środki, lewodopa, nikardypina, produkty zawierające nikotynę (takie jak papierosy, cygara, tytoń do żucia, i plastrów nikotynowych, progesteronami), inhibitory pompy protonowej (PPI) oraz salicylany.

profilaktyki raka piersi

Witamina C w dużych dawkach może kolidować z krwi rębnia skutki antykoagulant i ziołami przeciwpłytkowych i suplementów.

Burns

Witamina C może wpływać na poziom cukru we krwi. Należy zachować ostrożność podczas korzystania z ziół lub suplementów, które mogą mieć wpływ na poziom cukru we krwi. Poziom glukozy we krwi może wymagać monitorowania, a dawki mogą wymagać korekty.

profilaktyki raka

Witamina C może wpływać na ciśnienie krwi. Należy zachować ostrożność u osób przyjmujących ziół lub suplementów, które mają wpływ na ciśnienie krwi.

Lek na raka

chemioterapia dodatkiem

Witamina C może również wchodzić w interakcje z aceroli, zakwaszenie ziół i suplementów, inhibitorów reduktazy aldozowej, leki zobojętniające przeciwbakteryjnych, przeciwnowotworowych ziół i suplementów, przeciwutleniacze, leki przeciwwirusowe, Cherokee dzikiej róży, obniżających poziom cholesterolu ziół i suplementów, chromu, miedzi, ekstrakt z pestek winogron, grejpfrutów, zioła i suplementy dla choroby Parkinsona, ziół i suplementów, które wpływają na układ odpornościowy, ziół i suplementów, które zwiększają moczu przepływu, ziół i suplementów stosowanych w leczeniu astmy, zioła i suplementy stosowane do kontroli urodzeń, ziół i suplementów stosowanych do serca, płuc, żołądka lub jelit, zioła i suplementy stosowane do zębów, oczu i skóry, ziół i suplementów stosowanych do regulowania rytmu serca, hormonalne ziół i suplementów, żelazo, zioła nerkowych i suplementów, luteina, niacyna, fitoestrogeny, phytoprogesterones, salicylany, tytoń, mocz zakwaszające zioła i suplementy witaminy B12 i E.

Informacja ta opiera się na systematycznym przeglądzie edytowane i recenzowane przez płatników do Collaboration Natural Standardowe Badawczej ().

metodologia monografia

• Kwas ascorbique (francuski), • Kwas cévitamique (francuski), • Kwas izo-ascorbique (francuski), • Kwas L-ascorbique (Francja), ácido ascórbico (Hiszpania), przeciwszkorbutowy witaminy, askorbinian, askorbinian de wapnia, askorbinian de sodu, kwas askorbinowy ( AA), palmitynian askorbylu, askorbinian wapnia, kwas cevitamic, kwas izoaskorbinowy, kwas L-askorbinowy, askorbinian magnezu, palmitynian askorbylu d (Francja), selen, askorbinian sodu, askorbinian, Vitamina C (Hiszpania), witamina antiscorbutique (Francja) , witamina C (po francusku).

US Food and Drug Administration nie ściśle regulują ziół i suplementów. Nie ma gwarancji, siły, czystości i bezpieczeństwa produktów, a efekty mogą być różne. Należy zawsze czytać etykiety produktów. Jeśli masz chorobę lub przyjmowania innych leków, ziół lub suplementów, należy porozmawiać z wykwalifikowanym świadczeniodawcę przed rozpoczęciem nowego leczenia. Skonsultować się z lekarzem natychmiast, jeśli wystąpią działania niepożądane.

Unikaj, jeśli wrażliwych lub uczulonych na dowolnych składników obecnych w produktach Witamina C.

Witamina C jest powszechnie uważane za bezpieczne w ilościach normalnie uzyskiwanych z produktów spożywczych. Witaminy C są powszechnie uważane za bezpieczne w większości jednostek w zalecanych ilościach.

Witamina C może powodować skurcze brzucha lub ból, ból w klatce piersiowej, erozja zębów, zawroty głowy, biegunka, omdlenia, zmęczenie, uderzenia gorąca, gut zator, ból głowy, zgaga, zwiększone ryzyko zachorowania na raka płuc, zwiększone ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona, zapalenie przełyku, w miejscu wstrzyknięcia, uczucie dyskomfortu , nudności, czerwonych krwinek powikłania, mrowienie lub podrażnienia skóry, spowalniając treningu wytrzymałościowego, pogrubienie naczyń krwionośnych w pobliżu serca, powikłań moczowych i wymioty.

Wysokie dawki witaminy C są związane z kilkoma niekorzystnymi efektami. Należą krzepliwość krwi, śmierci (związanych z sercem), kamienie nerkowe, efekty pro-utleniacza problemy z układem trawiennym i niszczenie czerwonych krwinek. W przypadku toksyczności ze względu na masowe zatrucia witaminy C, zmuszeni płynów i diureza może być korzystne.

Używaj ostrożnie przewlekłych, dużych dawkach. Zdrowych dorosłych, którzy przyjmują przewlekle dużych dawek witaminy C może wystąpić niski poziom witaminy C we krwi, kiedy przerwać przyjmowanie dużych dawek i powrócić do normalnego spożycia.

Witamina C w dużych dawkach wydaje się kolidować z krwi przerzedzenie działanie leków przeciwzakrzepowych, takich jak warfaryna. Należy zachować ostrożność u osób z zaburzeniami krzepnięcia lub przyjmujących te leki, które wpływają do krwawień. korekty dawkowania mogą być konieczne.

Witamina C może wpływać na poziom cukru we krwi. Należy zachować ostrożność u osób chorych na cukrzycę lub hipoglikemię, a osoby biorące leki, zioła, suplementy lub które wpływają na poziom cukru we krwi. Poziom glukozy we krwi może być konieczne monitorowane przez wykwalifikowany personel medyczny, w tym farmaceuty. korekty leczenie może być konieczne.

Witamina C może zwiększyć ciśnienie krwi. Należy zachować ostrożność u osób z wysokim ciśnieniem krwi.

Używać ostrożnie u ludzi (na przykład raka płuc), zaćmy, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, niedokrwistości i pokrewnych stanów chorobowych, zaburzeń jelita, kamieni nerkowych lub anemią sierpowatą.

Używać ostrożnie u ludzi po plastyce naczyń u kobiet ciężarnych z ryzykiem nadciśnienia tętniczego w ciąży.

Używaj ostrożnie większa niż zalecana dawki u kobiet karmiących piersią.

Używaj ostrożnie u osób przyjmujących antybiotyki, środki przeciwnowotworowe, leki na HIV, barbiturany, estrogeny, flufenazyna lub suplementów żelaza.

Przewlekła niewydolność żylna

rak jelita grubego

Korzystanie wstrzykuje witaminę C ostrożnie, zwłaszcza w dużych dawkach, ponieważ może to prowadzić do problemów funkcji nerek.

Użyj tabletki witaminy C ostrożnie, gdyż może wystąpić erozja dentystycznych z żucie tabletki witaminy C częściej.

Unikaj u osób ze stwierdzoną alergią lub wrażliwość na wszelkie składniki produktów Witamina C.

Należy unikać wysokiej dawki witaminy C w warunkach podwyższonych osób o zwiększonej kwasu, takiego jak zaawansowanym stadium choroby wątroby, dna moczanowa, choroby nerki, w których nie do usunięcia kwasu dodatkowego z organizmu lub choroby związane z początku rozkładu czerwonych ciałek krwi.

Unikać wysokich dawek witaminy C u osób z niewydolnością nerek oraz u pacjentów przyjmujących środki, które mogą uszkodzić nerki.

Witamina C spożycie z żywnością jest ogólnie uważane za bezpieczne w czasie ciąży i karmienia piersią.

Używaj ostrożnie większa niż zalecana dawki u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Używać witaminy C ostrożnie zagrożonym wysokiego ciśnienia krwi w czasie ciąży.

Często leczenie zimno

Kompleks regionalny zespół bólowy

Mukowiscydoza

Demencja

Cukrzycowa choroba oczu

Profilaktyki raka endometrium

Protoporfiria erytropoetyczna (PPE)

Ćwiczenia odzysku

Płodność

choroby pęcherzyka żółciowego

choroby serca

Zakażenie H. pylori

Wysokie ciśnienie krwi

Wysoki cholesterol

HIV (transmisja)

Choroba niedokrwienna serca

Choroba nerek

Toksyczność ołowiu

przedłużenie życia

Bjelakovic G Nikolova D Gluud LL et al. Antyoksydantów dla zapobiegania śmiertelności u osób zdrowych i osób z różnymi chorobami. Cochrane.Database.Syst.Rev. 2012,3. CD007176; Coombes JS i Fassett RG. terapia antyoksydacyjna u osób hemodializowanych: przegląd systematyczny. Kidney Int 2012,81 (3), 233-246; Cortes-Jofre M Rueda JR Corsini-Munoz G, i in. Leki stosowane w profilaktyce raka płuc u osób zdrowych. Cochrane.Database.Syst.Rev. 2012,10. CD002141; Dror DK i Allen LH. Interwencje w witaminy B6, B12 i C w ciąży. Paediatr.Perinat.Epidemiol. 2012,26 supl. 1: 55-74; Evans JR i Lawrenson JG. Przeciwutleniających witamin i suplementów mineralnych na spowolnienie postępu związanego z wiekiem zwyrodnienia plamki żółtej. Cochrane.Database.Syst.Rev. 2012,11. CD000254; Harrison FE. Krytyczny przegląd witaminy C, w celu zapobiegania związanym z wiekiem osłabienie funkcji poznawczych i choroby Alzheimera. J Alzheimers.Dis. 2012,29 (4), 711-726; Hemilä H Chalker E. witaminy C do zapobiegania i leczenia przeziębienia. Cochrane.Database.Syst.Rev. 2013,1. CD000980; Hovdenak N i Haram K. Wpływ dodatków mineralnych i witamin na przebieg ciąży. Eur.J Obstet.Gynecol.Reprod.Biol. . 2012,164 (2): 127-132>; Juraschek SP Guallar E, Appel LJ, et al. Wpływ suplementacji witaminą C na ciśnienie krwi: A Metaanaliza randomizowanych badań kontrolowanych. Am J Clin.Nutr 2012,95 (5). 1079/88; Konrad G i A. Katz Są ograniczenia leków przed FOBT niezbędnym ?: Praktyczne porady w oparciu o systematyczny przegląd piśmiennictwa. Can.Fam.Physician 2012,58 (9): 939-948; Levis S oraz Theodore G. Podsumowanie porównawczego przeglądu skuteczności leczenia AHRQ w celu zapobiegania złamaniom u mężczyzn i kobiet z niską gęstością kości i osteoporozy. Aktualizacja raportu z 2007 roku , J Manag.Care Pharm 2012,18 (4 supl B). S1-15; Li H Zou Y i Ding G. żywieniowe czynniki związane z erozją stomatologicznej: a meta-analizy. PLoS.One. 2012,7 (8). E42626; Morris MC Beckett LA Scherr PA, i in. Witamina E i witamina C Zastosowanie uzupełnieniem i ryzyko incydentów choroby Alzheimera. Alzheimer Dis.Assoc.Disord. 1998,12 (3), 121-126; Perez L Heim L Sherzai A, et al. Odżywianie i otępienie naczyniowe. J Nutr Health Aging 2012,16 (4):. 319-324; Vodopivec-Jamsek V de Jongh T, Gurol-Urganci I, et al. Komunikacja mobilna telefon dla profilaktycznej opieki zdrowotnej. Cochrane.Database.Syst.Rev. 2012,12: CD007457.

Monografia ta oparta na dowodach została przygotowana przez współpracę Natural Standardowe Badawczego

Choroba wątroby

Choroba płuc

zaburzenia metaboliczne

tolerancja azotanów

Wsparcie żywieniowe (niemowlęta)

Choroba Parkinsona

Fizyczna zdolność do pracy

Tablica (na zębach)

Zapalenie płuc (profilaktyka)

Ciąża

Odleżyny

Rak prostaty

Białkomocz (albuminuria)

Starzenie się skóry (zmarszczki)

choroby skóry

uszkodzenia skóry spowodowane przez słońce

Zaburzenia pigmentacji skóry

prewencji udaru

Tężec

Cukrzyca typu 2

Pochwy (zapalenie pochwy)

Zaćma (choroba oczu)

Wspólne zapobieganie zimno (ogólnie)

zapobieganie chorobom serca

Zastosowania oparte na tradycji i teorii