winkrystyna dożylne

Do stosowania dożylnego; fatalnym jeśli podano dokanałowo. Dożylne igłę lub cewnik musi być odpowiednio ustawione przed każdym winkrystyna jest wtryskiwany jako wycieku do otaczającej tkanki, może spowodować znaczne podrażnienie. W przypadku wynaczynienia, wstrzyknięcie należy natychmiast przerwać, a pozostała część dawki powinny być następnie wprowadzony do innej żyły. Lokalne wstrzyknięcie hialuronidazy oraz stosowanie średnim ogniu do obszaru pomocy upływu rozproszyć lek i uważa, aby zminimalizować dyskomfort i możliwość cellulitis.

Używa winkrystyna

Klasa terapeutyczna: Leki przeciwnowotworowe agenta

Farmakologiczna Klasa: Mitotyczna Inhibitor

Winkrystyna zakłócają wzrost komórek nowotworowych, które w końcu zniszczone. Ponieważ wzrost normalnych komórek organizmu mogą mieć również wpływ winkrystyna, występuje również inne efekty. Niektóre z nich mogą być poważne i należy zgłaszać się do lekarza. Inne objawy, takie jak wypadanie włosów, nie mogą być poważne, ale może budzić obawy. Niektóre efekty nie mogą występować przez wiele miesięcy lub lat po lek jest stosowany.

Przed rozpoczęciem leczenia lekiem winkrystyna, należy lekarz mówić o dobrej winkrystyna zrobi, jak również ryzyka związanego z jej używania.

Winkrystyna ma być podawany wyłącznie pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Winkrystyna dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na winkrystyna lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem winkrystyna

winkrystyna badano u dzieci i nie wykazano, powodują różne skutki uboczne i problemy, niż to u dorosłych.

Układu nerwowego może być bardziej prawdopodobne u osób w podeszłym wieku, którzy są zazwyczaj bardziej wrażliwe na skutki winkrystyna.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia winkrystyna, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie winkrystynę z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Winkrystynę za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie winkrystyna któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie winkrystyna z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę lub jak często używasz winkrystyna, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie winkrystyny. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Winkrystyna jest często stosowany wraz z niektórymi innymi lekami. Jeśli używasz kombinacji leków, ważne jest, że pojawi każdy we właściwym czasie. Jeśli pacjent przyjmuje niektóre z tych leków doustnie, zadać pracownikowi służby zdrowia, które pomogą Ci zaplanować sposób robienia ich w odpowiednim czasie.

Podczas korzystania winkrystyna, konieczne może być dodatkowe płyny do picia, tak, że można zdać więcej moczu. Pomoże to uniknąć problemów z nerkami i zachować swoje nerki funkcjonują prawidłowo. Zapytaj lekarza, jeśli jest to konieczne dla Ciebie.

winkrystyna czasami powoduje nudności i wymioty. Jednak jest to bardzo ważne, aby nadal otrzymywać lek, nawet jeśli zaczynają czuć się chory. Zapytaj pracownika służby zdrowia sposobów, aby zmniejszyć te efekty.

Winkrystyna często powoduje zaparcia i skurcze żołądka. Lekarz może zalecić, aby wziąć środek przeczyszczający. Nie należy jednak podjąć decyzję o tych leków na własną rękę, bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Dawka winkrystyna będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki winkrystyna. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że winkrystyna działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów.

Podczas leczenia lekiem winkrystyna, a po przerwaniu leczenia z nim, nie ma żadnych szczepień (szczepienia) bez zgody lekarza. Winkrystyna może obniżać odporność organizmu i jest szansa, że ​​masz infekcję szczepienie ma na celu zapobieganie. Inne osoby żyjące w gospodarstwie domowym, nie powinni przyjmować lub nie powinny niedawno przyjmował doustną szczepionkę przeciwko polio, ponieważ istnieje szansa, mogliby przekazać wirusa polio na was. Unikaj także inne osoby, które miały doustną szczepionkę przeciwko polio. Nie zbliżyć się do nich, a nie pobyt w tym samym pokoju z nimi zbyt długo. Jeśli nie można podjąć następujące środki ostrożności, należy rozważyć noszenie ochronną maskę, która zakrywa nos i usta.

Prawidłowe użycie winkrystyna

Jeśli winkrystyna przypadkowo dostał się z żyły, do którego jest wtryskiwany, może uszkodzić tkanki, a niektóre powodują powstawania blizn. Należy powiedzieć lekarzowi lub pielęgniarce od razu, jeśli zauważy, ból, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia.

Wraz z ich wymaganych efektów, leki, takie jak winkrystyna, mogą czasami powodować niepożądane efekty, takie jak choroby krwi, zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, utrata włosów i innych skutków ubocznych. Te i inne opisane poniżej. Ponadto, ze względu na sposób działania tych leków na organizm, jest szansa, że ​​mogą one spowodować inne niepożądane efekty, które może nastąpić dopiero po miesiącach lub latach lek jest stosowany. Omów te ewentualne skutki z lekarzem.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

mogą wystąpić inne działania niepożądane, które zwykle nie potrzebują pomocy lekarskiej. winkrystyna często powoduje chwilową utratę włosów. Po potraktowaniu winkrystyna została zakończona, a czasem nawet w trakcie leczenia, odrost włosów powrócić.

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania z winkrystyna

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Ostrej białaczki szpikowej, winkrystyna, cytarabina, idarubicyna, daunorubicyna, Oncovin

Ostra białaczka limfoblastyczna prednizon, metotreksat, cyklofosfamid, Cytoxan, winkrystyna Deltasone

winkrystyna Side Effects

winkrystyna

Nerwiaka cisplatyna, doksorubicyna, winkrystyna, adriamycyna, Platynyol®, Oncovin

Rhabdomyosarcoma winkrystyna, daktynomycyna, Oncovin, Cosmegen, Vincasar PFS