winblastyna (dożylnie) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów.

Podczas leczenia lekiem winblastyna, a po przerwaniu leczenia z nim, nie ma żadnych szczepień (szczepienia) bez zgody lekarza. Winblastyny ​​może obniżać odporność organizmu i jest szansa, że ​​masz infekcję szczepienie ma na celu zapobieganie. Inne osoby żyjące w gospodarstwie domowym, nie powinni przyjmować doustna szczepionka przeciwko polio, ponieważ istnieje szansa, mogliby przekazać wirusa polio na was. Należy także unikać osoby, które miały doustna szczepionka przeciwko polio w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Nie zbliżyć się do nich, a nie pobyt w tym samym pokoju z nimi zbyt długo. Jeśli nie można podjąć następujące środki ostrożności, należy rozważyć noszenie ochronną maskę, która zakrywa nos i usta.

Winblastyny ​​może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Można także zmniejszyć liczbę płytek krwi, które są niezbędne dla prawidłowego krzepnięcia krwi. W takim przypadku istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, zwłaszcza gdy morfologia krwi jest niski, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia lub krwawienia

Jeśli winblastyna przypadkowo wypływa żyły, do której jest wtryskiwany, może uszkodzić skórę i powodować blizny. Należy powiedzieć lekarzowi lub pielęgniarce od razu, jeśli zauważy, ból, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia.