wenlafaksyny (droga pokarmowa) opis i nazwy firmowe

Wenlafaksyna jest stosowany w leczeniu depresji. Jest on również stosowany do leczenia zespołu lęku uogólnionego, zespół lęku społecznego, oraz zaburzenia napadowego. Wenlafaksyny należy do grupy leków znanych jako serotonina i inhibitory wychwytu zwrotnego noradrenaliny (SNRI). Leki te, że działa przez zwiększenie aktywności chemicznej zwanej serotoniny w mózgu.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż takie zastosowanie nie jest w etykietach, wenlafaksyna jest stosowany w niektórych pacjentów z następujących warunkach medycznych

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały żadnych korzyści stosowania wenlafaksyny u dzieci. Badania wykazały, że niektóre dzieci, młodzieży i młodych dorosłych myśli o samobójstwie lub próby samobójstwa, gdy przyjmowanie leku. Ze względu na toksyczność, stosowanie u dzieci nie jest zalecane.

Kapsuła, Extended Release, tablet, Extended Release; Tablet

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność wenlafaksyny u osób starszych. Jednakże, u pacjentów w starszym wieku mogą być bardziej wrażliwe na działanie leku, które mogą powodować obniżenie poziomu sodu we krwi. Pacjenci w podeszłym wieku również mogą mieć problemy z wątrobą lub nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów przyjmujących wenlafaksynę.

alergie

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Pediatryczny

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

geriatryczna

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Inne interakcje

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Innych problemów medycznych

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza, aby korzystać kondycję jak najwięcej. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione.

Dawkowanie

Lek ten powinien pochodzić z przewodnikiem lek. Jest bardzo ważne, aby przeczytać i zrozumieć tę informację. Pamiętaj, aby zwrócić się do lekarza o nic nie rozumiesz.

Weź kapsułki o przedłużonym uwalnianiu lub tabletki z jedzeniem albo rano lub wieczorem, mniej więcej o tej samej porze każdego dnia. Jeśli lekarz zaleci stosowanie leku w określony sposób, należy przyjąć ją dokładnie zgodnie z zaleceniami.

Tabletkę należy połknąć w przedłużonym uwalnianiu kapsułki całości, popijając płynem. Nie należy kruszyć, żuć, dzielić, lub umieścić kapsułkę w cieczy.

Jeśli nie jesteś w stanie połknąć kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, otwórz go i wlać lek na łyżce jabłkowym. Jaskółka mieszaninę jabłkowym i medycynie od razu, bez żucia. Wypij szklankę wody, więc wszystko leku zostanie połknięta.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jeśli będzie leku przez dłuższy czas, to jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzi, czy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia.

Nie należy stosować wenlafaksyny z monoaminooksydazy (MAO) inhibitora (np izokarboksazyd [Marplan®] fenelzyną [Nardil®] selegilina [Eldepryl®] tranylcypromina [Parnate®]). Nie zażyciem wenlafaksyny w ciągu 2 tygodni po zaprzestaniu inhibitor MAO i czekać 1 tydzień po odstawieniu wenlafaksyny przed zażyciem inhibitor MAO. Jeśli wziąć je ze sobą lub nie czekaj odpowiednią ilość czasu, mogą wystąpić splątanie, pobudzenie, niepokój, żołądka lub jelit objawy, nagła wysoka temperatura ciała, bardzo wysokie ciśnienie krwi, lub ciężkie konwulsje.

Wenlafaksyna może spowodować poważny stan zwany zespół serotoninowy, jeśli razem z niektórymi lekami. Nie należy stosować wenlafaksyny z buspironu (Buspar®), fentanyl (Abstral®, Duragesic®), linezolidu (Zyvox®), litu (Eskalith®, Lithobid®), błękit metylenowy iniekcji, tryptofan, dziurawiec lub jakiegoś bólu lub leki na migrenę (np rizatryptan, sumatryptan, tramadol, Frova®, Imitrex®, Maxalt®, Relpax®, Ultram®, Zomig®). Pierwszy przed podjęciem jakichkolwiek innych leków z wenlafaksyną skontaktować się z lekarzem.

Nieodebrane Dawka

Dla niektórych dzieci, nastolatków i młodych dorosłych, lek ten może zwiększać myśli samobójcze. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli zaczynają czuć się bardziej przygnębiony i miał myśli o krzywdzenia siebie. Zgłaszać wszelkie podejrzane myśli lub zachowań, które kłopot, zwłaszcza jeśli są nowe lub gorzej szybko. Upewnij się, że lekarz wie, jeśli masz problemy ze snem, denerwować łatwo mieć duży wzrost energii, lub zacząć działać lekkomyślnie. Należy również poinformować lekarza, jeśli masz nagłe i silne uczucia, takie jak uczucie zdenerwowany, zły, niespokojne, agresywne lub przestraszony. Poinformować lekarza, jeśli Ty lub ktoś z Twojej rodziny ma zaburzenia dwubiegunowe (maniakalno-depresyjne) lub próbowała popełnić samobójstwo.

Przechowywanie

Nie należy przerywać przyjmowania leku bez sprawdzania najpierw z lekarzem. Lekarz może zalecić, aby stopniowo zmniejszyć ilość przyjmowaniu leku przed zatrzymaniem go całkowicie. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, takich jak pobudzenie, splątanie, bóle głowy, drażliwość, drętwienie lub mrowienie uczucie, niepokój, problemy ze snem, albo niezwykłego zmęczenia lub osłabienia.

Ten lek może powodować hiponatremia (małe stężenie sodu we krwi). To jest bardziej powszechne u osób starszych, tych, którzy biorą leki moczopędne, lub tych, którzy mają małą ilość płynów w organizmie z powodu ostrej biegunki lub wymiotów. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz bóle głowy, problemy z koncentracją, problemy z pamięcią, dezorientacja, osłabienie, lub czuć się niepewnie, gdy stoją.

Wenlafaksyny może zwiększać ryzyko wystąpienia krwawienia problemów. Upewnij się, że lekarz wie, jeśli są również za pomocą innych leków, które rozrzedzają krew, takie jak aspiryna, bóle stawów NLPZ lub leki (np, diklofenak, ibuprofen, naproksen, Advil®, Aleve®, Celebrex®, Voltaren®) lub warfaryna (Coumadin®, Jantoven®).

Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz dyskomfort w klatce piersiowej, kaszel lub problemy z oddychaniem z tym lekiem. Mogą to być objawy poważnego problemu płuc.

Wenlafaksyna może spowodować, że niektórzy ludzie mają stać się senny lub niewyraźne widzenie. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli nie są świadomi lub nie może widzieć wyraźnie. Najlepiej jest unikać alkoholu wenlafaksyną.

Przed masz żadnych badań lekarskich, poinformować lekarza odpowiedzialnego za które biorą ten lek. Wyniki niektórych badań mogą mieć wpływ tego leku.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.