walgancyklowiru (droga pokarmowa) opis i nazwy firmowe

Walgancyklowiru jest stosowany w leczeniu objawów wirusa cytomegalii (CMV), zapalenie siatkówki, infekcja w oczach ludzi z zespołem nabytego niedoboru odporności (AIDS). Walgancyklowiru nie wyleczy tego zakażenia oczu, ale może pomóc w utrzymaniu objawy z coraz gorzej.

Walgancyklowiru jest lekiem przeciwwirusowym. Jest on stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez wirusy. Lek ten jest również stosowany w celu zapobiegania chorobie CMV u pacjentów, którzy otrzymali przeszczep narządu (np, serce, nerki, trzustki lub nerek, przeszczep).

Ten lek może powodować poważne efekty uboczne, w tym niedokrwistość i inne problemy z krwią. Przed rozpoczęciem leczenia lekiem walgancyklowiru należy lekarz mówić o korzyści lek ten zrobi, jak również ryzyka związanego z jej używania.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Proszek do sporządzania roztworu; Tablet

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, specyficzne problemy pediatryczne, które ograniczają użyteczność walgancyklowiru zapobiegania chorobie u dzieci CMV nerek i serca. Jednak Bezpieczeństwo i skuteczność walgancyklowiru w zapobieganiu chorobie CMV nie zostały ustalone w transplantacji wątroby dzieci w przeszczepach nerek u dzieci poniżej 4 miesiąca życia, a po przeszczepie serca dzieci w wieku poniżej 1 miesiąca życia.

alergie

Chociaż odpowiednie badania na temat związku wieku do skutków walgancyklowiru nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej, geriatryczne żadne specyficzne problemy zostały udokumentowane na bieżąco. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej prawdopodobne, że wątroba, nerki, serca lub problemów związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących walgancyklowiru.

Pediatryczny

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

geriatryczna

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Karmienie piersią

Interakcje

Inne interakcje

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Innych problemów medycznych

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Dawkowanie

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Nieodebrane Dawka

Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy zmieniać dawki ani przerywać stosowania leku bez sprawdzania najpierw z lekarzem. Kiedy zapas leku jest niski, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą przed czasem. Nie pozwól, aby zabrakło tego leku.

Lek ten powinien pochodzić z informacji pacjenta wkładki. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Ważne jest, aby przyjmować leku z jedzeniem. Jest to upewnić się, że lek jest całkowicie wchłaniany do organizmu i będzie działać prawidłowo.

Tabletkę połykać w całości. Nie łamać, miażdżyć ani żuć.

Należy uważać, aby nie dotykać pokruszonych lub przełamanych tabletek. Jeśli masz kontakt z łamać ani kruszyć tabletek lub mieszanej cieczy ustnej, przemyć skórę wodą z mydłem i czysta woda. Jeżeli lek dostanie się do oczu przemyć je czystą wodą.

Jeśli używasz płyn doustny, należy dozowniku, że pochodzi z pakietu do pomiaru każdą dawkę dokładnie. Przeciętny łyżeczki gospodarstwo domowe nie może posiadać odpowiednią ilość płynu.

Jeśli pacjent przyjmuje gancyklowir (Cytovene®) kapsułki przed przejściem do walgancyklowiru (Valcyte®) tabletki, dawka leku może ulec zmianie. Chociaż leki te oba traktują ten sam problem, są wchłaniane przez organizm w różny sposób. Upewnij się zrozumieć nowe kierunki Valcyte® dzięki czemu nie zajmuje zbyt wiele tabletek.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, valgancyklovir należy podać pełny czas leczenia. Ponadto, lek ten działa najlepiej, gdy jest stały w ilości krwi. Aby pomóc utrzymać stałą kwotę, valgancyklovir należy w regularnych odstępach czasu.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowywanie

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Przechowywać mieszany płyn doustny w lodówce. Nie zamrażać. Wyrzucić resztki leku po upływie 49 dni za pośrednictwem wspólnotowych programów odbiorem kiedy będzie dostępny.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Nie powinny zachodzić w ciążę podczas przyjmowania tego leku i przez co najmniej 1 miesiąc po zatrzymaniu go. Ponadto mężczyźni powinni używać prezerwatyw podczas leczenia tym lekiem i przez co najmniej 90 dni po zakończeniu leczenia został zakończony. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Jeśli planujesz mieć dzieci, porozmawiaj z lekarzem przed zastosowaniem leku. Niektórzy mężczyźni i kobiety zastosowaniem leku stały się bezpłodne (nie może mieć dzieci).

Walgancyklowiru może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Można także zmniejszyć liczbę płytek krwi, które są niezbędne dla prawidłowego krzepnięcia krwi. W takim przypadku istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, zwłaszcza gdy morfologia krwi jest niski, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia lub krwawienia

Ten lek może powodować niewydolność nerek, zwłaszcza u pacjentów w podeszłym wieku z zaburzeniami czynności nerek. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli mają następujące objawy: pobudzenie, śpiączka, dezorientacja, zmniejszona ilość oddawanego moczu, depresja, zawroty głowy, ból głowy, wrogość, drażliwość, senność, skurcze mięśni, nudności, szybki przyrost masy ciała, drgawki, osłupienie, lub obrzęk twarzy, kostek, lub rąk.

Ten lek może powodować dezorientację, drgawki, zawroty głowy, senność lub trudności w kontrolowaniu ruchów. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie są świadomi.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.