waldekoksyb (droga pokarmowa) opis i nazwy firmowe

Waldekoksyb jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), zwane również są stosowane do łagodzenia objawów spowodowanych zapaleniem stawów (choroby reumatyczne), takich jak zapalenie, obrzęk, sztywność i ból stawów. Jednak ten lek nie leczy zapalenia stawów i pomoże tylko tak długo, jak nadal ją podjąć. Może być również stosowany w leczeniu bólu związanego z okresami miesiączkowania.

Ten lek był dostępny tylko na receptę lekarza.

Waldekoksybem został dobrowolnie wycofany z rynku Stanów Zjednoczonych w dniu 7 kwietnia 2005 roku ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem zwiększonym ryzykiem wystąpienia poważnych problemów z sercem i reakcje skórne.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Badania nad tym lekiem zostały przeprowadzone tylko u pacjentów dorosłych i nie ma konkretnych informacji porównaniu stosowania waldekoksybu u dzieci z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Tablet

Lek ten został przetestowany i nie wykazano, aby powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych, niż ma to miejsce w młodszych dorosłych.

alergie

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Pediatryczny

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

geriatryczna

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Inne interakcje

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Innych problemów medycznych

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Dawkowanie

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Poniższy rozdział przeznaczony jest wyłącznie do informacji, ponieważ lek nie jest już dostępna.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jeśli będzie leku przez dłuższy czas, to jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzi, czy w regularnych wizyt.

Problemy żołądkowe mogą być bardziej prawdopodobne, jeśli pić napojów alkoholowych podczas przyjmowania tego leku. Dlatego nie należy regularnie pić napojów alkoholowych podczas stosowania tego leku, chyba, że ​​lekarz zalecił inaczej.

Poważne działania niepożądane mogą wystąpić podczas leczenia tym lekiem. Czasem poważne efekty uboczne mogą wystąpić bez żadnego ostrzeżenia. Jednak ewentualne sygnały ostrzegawcze pojawiają się często, w tym obrzęk twarzy, palców, stóp i / lub kończyn dolnych; silny ból brzucha, czarne, lepkie stolce i / lub wymioty z krwią lub materiału, który wygląda jak fusy; niezwykły przyrost masy ciała i / lub wysypka skórna. Przerwać przyjmowanie tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w trakcie leczenia waldekoksybu. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas stosowania tego leku: pęcherzy, peeling, rozluźnienie skóry, dreszcze, kaszel, biegunka, gorączka, świąd, bóle stawów i mięśni, czerwone podrażnienie oczu, zmian zaczerwienienie skóry, często z centrum purpurowe, ból gardła, owrzodzenia, wrzody, białe plamy w jamie ustnej lub na wargach lub zmęczenie lub osłabienie.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli gorączka, senność, świąd skóry, zmęczenie, występuje ból nudności lub brzucha; objawy te mogą być pierwsze objawy toksyczności wątroby.

Waldekoksyb może spowodować poważny rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Chociaż występuje rzadko, to może występować częściej u pacjentów uczulonych na aspirynę, inne niesterydowe leki przeciwzapalne, albo sulfonamidu typu leki. Anafilaksja wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Najpoważniejsze objawy tej reakcji jest bardzo szybki i nieregularny oddech, z trudem łapiąc oddech, świszczący oddech, lub omdlenia. Inne objawy mogą obejmować zmiany w kolorze skóry twarzy, bardzo szybki, ale nieregularne bicie serca lub impuls; wyodrębnienie takie jak obrzęki na skórze, a także obrzęk lub obrzęk powiek i wokół oczu. W przypadku wystąpienia tych efektów, uzyskać pomoc w nagłych wypadkach na raz. Nie staraj się jeździć samemu. Wezwać karetkę, leżeć, okryć, żeby się ogrzać, a prop nogi wyżej niż głowę. Pozostań w tej pozycji, aż nadejdzie pomoc.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Nieodebrane Dawka

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Przechowywanie

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.