vraylar

Czym jest Vraylar?

Vraylar jest stosowany w leczeniu schizofrenii.

Vraylar jest również stosowany w leczeniu epizodów maniakalnych lub mieszane u osób z zaburzeniem dwubiegunowym typu I.

Vraylar nie jest dopuszczony do stosowania w warunkach psychotycznych związanych z otępieniem. Vraylar może zwiększać ryzyko zgonu u starszych dorosłych z warunków związanych z demencją.

Ważna informacja

Vraylar nie jest dopuszczony do stosowania w warunkach psychotycznych związanych z otępieniem. Kariprazyna może zwiększać ryzyko zgonu u starszych dorosłych z warunków związanych z demencją.

Nie należy stosować Vraylar jeśli jesteś uczulony na kariprazyna.

Aby upewnić się, Vraylar jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

choroby serca, wysokie ciśnienie krwi

Przed zastosowaniem leku

historia udaru mózgu lub zakrzepu

wysoki poziom cholesterolu lub trójglicerydów (rodzaj tłuszczu we krwi)

choroba wątroby lub nerek

cukrzyca; lub

jeśli pacjent jest odwodniony.

Biorąc lekiem przeciwpsychotycznym w ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży może powodować problemy w noworodka, takich jak objawy odstawienia, problemy z oddychaniem, problemy z karmieniem, fussiness, drżenia, i wiotkich lub sztywnych mięśni. Jednak mogą wystąpić objawy odstawienia lub inne problemy, jeśli przerywać stosowania leku w okresie ciąży. Jeśli zajdzie w ciążę, nie należy przerywać przyjmowania Vraylar bez konsultacji z lekarzem.

Jeśli jesteś w ciąży, imię i nazwisko może być wymienione na rejestru ciąż. To jest śledzenie wyniku ciąży i ocenia skutki Vraylar na dziecko.

Nie wiadomo, czy kariprazyna przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Vraylar nie zostało zatwierdzone do użytku przez osoby w wieku poniżej 18 lat.

Weź Vraylar dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Lekarz może czasami zmienić dawkę, aby upewnić się uzyskać najlepsze rezultaty. Nie należy stosować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Można wziąć Vraylar z jedzeniem lub bez.

To może potrwać kilka tygodni, zanim objawy poprawy. Przechowywać użyciu Vraylar zgodnie z zaleceniami oraz poinformować lekarza, jeśli objawy nie ustępują.

Należy poinformować lekarza, jeśli masz jakiekolwiek zmiany w wadze podczas przyjmowania Vraylar.

Ciśnienie krwi i serca stopy będą musiały być sprawdzane częściej. Konieczne może być również częste badania krwi.

Przechowywać w temperaturze pokojowej Vraylar dala od wilgoci, ciepła i światła.

Przeczytaj wszystkie informacje o pacjencie, leki przewodników i instrukcji dostarczone do Ciebie. Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Dawka dla dorosłych zwykle Vraylar schizofrenii

Początkowa dawka: 1,5 mg doustnie raz na dobę; Miareczkowanie: Jak tylko dzień 2, może wzrosnąć do 3 mg raz dziennie, dalsze dostosowanie dawki powinny być podawane w odstępach co 1,5 lub 3 mg na podstawie skuteczności i tolerancji .; Zakres dawki: 1,5 do 6 mg doustnie raz na dobę; Maksymalna dawka: 6 mg doustnie raz na dobę; Komentarze; -Ze Względu na długi okres półtrwania, zmiany dawki nie zostaną w pełni uwzględnione w osoczu przez kilka tygodni, monitorowanie działań niepożądanych i odpowiedź na leczenie kilka tygodni po rozpoczęciu leczenia i po każdej modyfikacji dawki .; -Dosages Powyżej 6 mg raz na dobę nie wykazały zwiększona skuteczność wystarczające, aby przeważyć od dawki działań niepożądanych .; Użytku, do leczenia schizofrenii

Dawka dla dorosłych zwykle Vraylar dla dwubiegunowa

Jak należy stosować Vraylar?

Początkowa dawka: 1,5 mg doustnie raz na dobę; Miareczkowanie: Dnia 2, zwiększyć ją do 3 mg raz dziennie, dalsze dostosowanie dawki powinny być podawane w odstępach co 1,5 lub 3 mg na podstawie skuteczności i tolerancji .; Zakres dawek: 3 do 6 mg doustnie raz na dobę; Maksymalna dawka: 6 mg doustnie raz na dobę; Komentarze; -Ze Względu na długi okres półtrwania, zmiany dawki nie zostaną w pełni uwzględnione w osoczu przez kilka tygodni, monitorowanie działań niepożądanych i odpowiedź na leczenie kilka tygodni po rozpoczęciu leczenia i po każdej modyfikacji dawki .; -Dosages Powyżej 6 mg raz na dobę nie wykazały zwiększona skuteczność wystarczające, aby przeważyć od dawki działań niepożądanych .; Zastosowanie: Do doraźnym leczeniu epizodów manii lub mieszanych związanych z Bipolar Disorder 1

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Vraylar mogą upośledzać myślenie lub reakcje. Bądź ostrożny, jeśli podczas jazdy, czy wszystko, co potrzebne jest, aby być czujnym.

Unikaj zbyt szybko z pozycji siedzącej lub leżącej, lub mogą wystąpić zawroty głowy. Wstawaj powoli i uspokoić się, aby uniknąć upadku.

Podczas stosowania leku Vraylar, mogą być bardziej wrażliwe na działanie wysokich temperatur, takich jak bardzo gorących warunkach. Uniknąć stania przegrzany lub odwodnionych. Pij dużo płynów, zwłaszcza w czasie upałów i podczas wysiłku.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej na Vraylar: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz

światło-headed uczucie, jak można zemdleć

poważny niepokój lub pobudzenie

napad padaczkowy (drgawki)

niekontrolowane ruchy mięśni w twarz (do żucia, wargi bicie, marszcząc brwi, ruch języka, migające lub Eye Movement)

Vraylar informacje dozowania

trudności w połykaniu

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

zaburzenia krwinek – nagłe osłabienie lub złe samopoczucie, gorączka, dreszcze, ból gardła, owrzodzenia jamy ustnej, zaczerwienienie lub obrzęk dziąseł, trudności w przełykaniu, owrzodzenia skóry, objawy przeziębienia lub grypy, kaszel, trudności w oddychaniu

wysoki poziom cukru we krwi – zwiększone pragnienie, zwiększone oddawanie moczu, głód, suchość w ustach, owocowy zapach oddech, senność, suchość skóry, zaburzenia widzenia, utrata masy ciała; lub

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

ciężka reakcja układu nerwowego – bardzo sztywna (sztywne) mięśni, wysoka gorączka, pocenie się, dezorientacja, szybkie lub nierówne bicie serca, drżenie, uczucie jak ty może zemdleć.

Vraylar może mieć długotrwały wpływ na organizm. Niektóre działania niepożądane mogą wystąpić przez kilka tygodni po zaprzestaniu stosowania leku. Można też nowe efekty uboczne, gdy dawka leku jest zmieniany.

Częste działania niepożądane mogą obejmować Vraylar

Czego należy unikać podczas robienia Vraylar?

ruchy mięśni

rozstrój żołądka, wymioty

senność; lub

niepokój.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Wiele leków może wchodzić w interakcje z kariprazyna. Obejmuje to na receptę i bez recepty leki, witaminy i produkty ziołowe. Nie wszystkie możliwe interakcje są wymienione w niniejszym przewodniku leków. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach używanych, a te, które rozpocząć lub przestać używać podczas leczenia lekiem Vraylar. Daj listę wszystkich leków do dowolnego świadczeniodawcę, który cię leczy.

1.02.2016-05-12, 09:48:26.

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Bipolar Disorder Seroquel, litu, klonazepam, Klonopin, Abilify, Lamictal, kwetiapina, Depakote, risperidon, lamotrygina, olanzapina, Zyprexa

Schizofrenia Seroquel, Abilify, kwetiapina, risperidon, olanzapina, Zyprexa, Risperdal, Latuda, aripiprazol, Geodon, klozapina, Rexulti

Vraylar skutki uboczne

Jakie inne leki wpłynie Vraylar?

Vraylar (kariprazyna)