vocal cord paraliż zabiegów i leków

Leczenie porażenie strun głosowych w zależności od przyczyny, nasilenia objawów i czasu od wystąpienia objawów. Leczenie może obejmować terapię głosową, zastrzyki luzem, chirurgii lub kombinacji zabiegów.

W niektórych przypadkach może pojawić się lepiej bez leczenia chirurgicznego. Z tego powodu lekarz może opóźnić operację stały przez co najmniej rok od początku swojej porażenie strun głosowych.

Niemniej jednak, leczenie chirurgiczne zastrzyków zawierające substancje luzem kolagenowe jak odbywa się często w ciągu pierwszych 3 miesięcy, utraty głosu.

W okresie oczekiwania na operację, lekarz może zalecić terapię głosowej, aby pomóc utrzymać się z pomocą głosu nieprawidłowo podczas gdy nerwy leczyć.

terapia głosowa

Chirurgia

Sesje terapeutyczne obejmują ćwiczenia głosowe lub inne działania, aby wzmocnić swoje struny głosowe, poprawy kontroli oddechu podczas mówienia, zapobiegania nieprawidłowego napięcia w innych mięśni wokół sparaliżowanego strun głosowych lub kabli i ochrony dróg oddechowych podczas połykania. Od czasu do czasu, terapia głosu może być tylko zabieg trzeba jeśli struny głosowe były sparaliżowane w miejscu, które nie wymaga dodatkowych luzem lub repozycjonowanie.

Jeśli vocal cord paraliż objawy nie w pełni odzyskać na własną rękę, zabiegi chirurgiczne mogą być oferowane poprawić swoją zdolność mówienia i połykania.

zabiegi wschodzące

Opcje obejmują chirurgiczne

Tracheotomia. Jeśli zarówno swoich strun głosowych są sparaliżowane i umieszczone blisko siebie, twój przepływ powietrza zostanie obniżona. W tej sytuacji, trzeba dużo trudności w oddychaniu i wymagają zabiegu chirurgicznego nazywa tracheotomii.

W tracheotomii, nacięcie jest wykonane w przedniej części szyi i otwór utworzony bezpośrednio do tchawicy (tchawicy). Rura oddech jest włożona, pozwalając powietrzu ominąć unieruchomionych strun głosowych.

Łączenie strun głosowych do alternatywnego źródła stymulacji elektrycznej nerwu – być może z innej części ciała lub urządzenia podobnego do rozrusznika serca – może przywrócić otwieranie i zamykanie strun głosowych. Naukowcy nadal badać ten i inne opcje.