vocal cord paraliż testy i diagnostykę

Lekarz zapyta o objawy i stylu życia, słuchać swojego głosu, i zapytać, jak długo miałeś problemy głosowe. W celu dalszej oceny problemów głosowych, następujące badania mogą być wykonywane

Laryngoskopia. Lekarz będzie patrzeć na swoich strun głosowych za pomocą lustra lub cienkiej, elastycznej rurki (znany jako laryngoskopu lub endoskopu) lub oba. Można również wykonać badanie o nazwie trobolaryngoscopy jest to robione za pomocą specjalnego zakresu zawierającego niewielką kamerę na jego wierzchołku lub większy aparat podłączony do oglądania kawałku oscyloskopu.

Te specjalne endoskopy wysokiej powiększenia umożliwiają lekarz bezpośrednio lub na monitorze wyświetlać struny głosowe w celu określenia ruchu i położenia strun głosowych oraz czy jedna lub obie struny głosowe są naruszone.

Krtani elektromiografii. Ten test mierzy prądy elektryczne w mięśniach krtani. W celu uzyskania tych pomiarów, lekarz zazwyczaj wstawia małe igły do ​​swoich wokalnych mięśni kręgowego przez skórę szyi.

Test ten zazwyczaj nie dostarczają informacji, które mogłyby zmienić przebieg leczenia, ale może dać informację lekarza o jak dobrze można odzyskać. Ten test jest najbardziej przydatna do przewidywania, jak będzie działać poprawnie, kiedy to odbywa się od sześciu tygodni do sześciu miesięcy po rozpoczęciu objawy.