Vivitrol (naltrekson) zastosowania, dawkowanie, skutki uboczne

Czym jest Vivitrol?

wtrysku Vivitrol jest stosowany w celu zapobiegania nawrotom u osób, które stały się uzależnione od leków opioidowych, a następnie zatrzymał się go używać. Naltrekson może pomóc zachować Ci uczucie “potrzeby”, by użyć opioid.

wtrysku Vivitrol jest również stosowany w leczeniu alkoholizmu poprzez zmniejszenie chęci do picia alkoholu. To może pomóc pić mniej lub przestać pić w ogóle. Naltrekson nie zmniejszy skutki alkoholu niedawno zużyte. Nie należy pić w czasie otrzymasz swój pierwszy zastrzyk Vivitrol.

Naltrekson nie leczy uzależnienia od narkotyków lub alkoholu.

Ważna informacja

Nie powinni otrzymywać Vivitrol jeśli występują objawy odstawienia alkoholu lub narkotyków, jeśli miały jakiegokolwiek leku opioidowego w ciągu ostatnich 2 tygodni, lub jeśli nadal aktywnie picia alkoholu.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz objawy zaburzenia czynności wątroby, – nudności, bóle brzucha, świąd, uczucie zmęczenia, utrata apetytu, ciemny mocz, glinianych kolorze stolce lub żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu).

Vivitrol może spowodować uszkodzenie wątroby, zwłaszcza przy wysokich dawkach. Nie powinien otrzymać zastrzyk Vivitrol jeśli masz zapalenie wątroby lub objawy niewydolności wątroby.

Nie powinien otrzymać zastrzyk Vivitrol jeśli nadal używać leku opioidowego, czy można mieć silne i nagłe objawy odstawienia.

Przed otrzymaniem Vivitrol

Nie powinni otrzymywać Vivitrol jeśli jesteś uczulony na naltrekson, lub jeśli

masz objawy odstawienia od alkoholu lub narkotyków uzależnień

użyłeś jakiegokolwiek leku opioidowego w ciągu ostatnich 10 dni (w tym fentanyl, Vicodin, OxyContin, i wiele innych); lub

użyłeś metadon lub buprenorfina (Subutex, Butrans, Suboxone, Zubsolv) w ciągu ostatnich 14 dni.

Aby upewnić się, Vivitrol jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

choroba wątroby

choroba nerek; lub

krwawienie lub zaburzenia krzepnięcia krwi, takich jak hemofilia.

Nie wiadomo, czy Vivitrol będzie zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę.

Naltrekson mogą przenikać do mleka matki i może zaszkodzić dziecku opieki. Nie należy karmić piersią podczas stosowania tego leku.

Vivitrol wstrzykuje się domięśniowo. Ten zastrzyk jest zwykle podawana raz w miesiącu (co 4 tygodnie) i może być podawany wyłącznie przez lekarza lub pielęgniarki w klinice.

Ważne jest, aby regularnie otrzymywać swoje Vivitrol, aby uzyskać jak największe korzyści.

Można zauważyć, ból, zaczerwienienie, zasinienie, obrzęk lub twardy guzek w których lek został wstrzyknięty. Zadzwoń do lekarza, jeśli masz ten rodzaj reakcji na strzał, zwłaszcza jeśli nie usunie się lub pogarsza się w ciągu 2 tygodni.

Zastrzyki Vivitrol to tylko część pełnego programu leczenia, które może obejmować również dodatkowe formy doradztwa i / lub monitorowania. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza bardzo uważnie.

Nosić medyczną tag wpisem lub przeprowadzić dowód osobisty stwierdzający, że używasz Vivitrol. Każdy usługodawca opieki medycznej, który cię leczy powinni wiedzieć, że pacjent otrzymuje ten lek. Jeśli potrzebujesz operacji, należy poinformować chirurga z wyprzedzeniem, że jesteś otrzymującej zastrzyki Vivitrol.

Po otrzymaniu Vivitrol, twoje ciało będzie bardziej wrażliwy na opioidy. W przypadku użycia leku opioidowego w przyszłości, trzeba będzie użyć mniej niż przed leczeniem Vivitrol. Stosując tę ​​samą ilość użytego wcześniej może prowadzić do przedawkowania lub śmierci.

Zwykła dawka dla dorosłych uzależnienie od alkoholu

Tabletki ustnej; 50 mg doustnie raz dziennie; O przedłużonym uwalnianiu zawiesina do iniekcji; 380 mg co 4 tygodnie (lub raz w miesiącu) poprzez wstrzyknięcie domięśniowe pośladkowego, naprzemienne pośladki

Zwykła dawka dla dorosłych uzależnienie od opiatów

Jak Vivitrol używane?

Leczenie nie powinno być wykonywane dopóki pacjent pozostaje wolna od opioidów przez co najmniej 7 do 10 dni. Opioid abstynencji powinna zostać zweryfikowana poprzez analizę moczu dla braku opioidów. Pacjent nie powinien być przejawia objawy odstawienia lub zgłaszania objawów odstawienia. Jeżeli istnieje jakakolwiek kwestia okultystycznej uzależnienia od opioidów, należy przeprowadzić test naloksonu wyzwanie i nie rozpoczynać leczenie naltreksonowy aż wyzwaniem naloksonu jest ujemna. Test naloksonu wyzwanie nie należy wykonywać u pacjentów wykazujących objawy kliniczne lub objawy odstawienia opioidów, lub których mocz zawiera opioidy. Wyzwaniem naloksonu mogą być powtarzane w ciągu 24 godzin .; Początkowa dawka: 25 mg doustnie raz .; Dawka podtrzymująca: Jeśli nie występują objawy odstawienia, 50 mg doustnie raz można rozpocząć dzień .; Alternatywne harmonogramy dawkowania: (do poprawy zgodności) 50 mg doustnie w dni powszednie i 100 mg doustnie w sobotę lub 100 mg doustnie co drugi dzień lub 150 mg doustnie co trzeci dzień .; O przedłużonym uwalnianiu zawiesina do iniekcji: 380 mg co 4 tygodnie (lub raz w miesiącu) poprzez wstrzyknięcie domięśniowe pośladkowego, naprzemienne pośladki

Skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania instrukcji, jeśli spóźnisz się na spotkanie, aby otrzymać zastrzyk Vivitrol.

Nie stosować leki narkotyczne, heroiny lub innych narkotyków ulicznych podczas przyjmowania Vivitrol. Nigdy nie próbować przezwyciężyć skutki Vivitrol biorąc duże dawki opioidów. Mogłoby to doprowadzić do niebezpiecznych skutków, w tym śpiączki i śmierci.

Nie należy pić alkoholu podczas leczenia Vivitrol.

Zapytaj swojego lekarza przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w leczeniu przeziębienie, kaszel, biegunka lub ból. Leki te mogą zawierać narkotyki lub alkohol.

Vivitrol mogą upośledzać myślenie lub reakcje. Należy unikać prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, dopóki nie wiemy, jak ten lek ma wpływ.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej na Vivitrol: uli; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Korzystanie leku opioidowego podczas przyjmowania zastrzyków Vivitrol może stymulować objawy odstawienia opioidów. Typowe objawy odstawienia są ziewanie, drażliwość, nadmierne pocenie się, gorączka, dreszcze, drżenie, wymioty, biegunka, nadmierne łzawienie, wyciek z nosa, gęsią skórkę, bóle mięśni, zaburzenia snu i niepokój.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz

słaby lub płytki oddech

splątanie, ciężkie zawroty głowy, uczucie jak można zemdleć

Vivitrol informacje dozowania

depresja, myśli samobójcze lub ranienia siebie

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

silny ból, obrzęk, pęcherze, zmiany skórne, ciemna parch lub twardy guzek w których lek został wstrzyknięty

nowych lub pogorszenie kaszel, świszczący oddech, trudności w oddychaniu; lub

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

problemy z wątrobą – nudności, bóle brzucha, swędzenie, uczucie zmęczenia, utrata apetytu, ciemne zabarwienie moczu, gliny w kolorze stolce, żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu).

Common Vivitrol ivitrol działania niepożądane mogą obejmować

nudności, wymioty, zmiany apetytu

Czego należy unikać podczas korzystania Vivitrol?

skurcze mięśni

zawroty głowy, senność

nieprawidłowe wyniki testów czynnościowych wątroby

problemy ze snem (bezsenność)

zatkany nos, ból zęba; lub

ból, obrzęk lub swędzenie w miejscu wstrzyknięcia dano.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Vivitrol zablokuje skutków ewentualnych narkotycznych leków przyjmowanych (takie jak lek na receptę na ból, kaszel lub biegunka). może również występować szkodliwe efekty uboczne.

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z naltreksonem, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Powiedz każdego z pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach używanych obecnie i każdy lek rozpoczęcia lub zakończenia użytkowania.

4.03.2015-08-15, 03:18:59.

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Alkohol Uzależnienie naltrekson, Antabuse, disulfiram, Campral, Revia, akamprozatu

Uzależnienie od opiatów Suboxone, buprenorfina, naltrekson, Subutex, Zubsolv buprenorfina / nalokson Bunavail, Revia, Probuphine

Efekty uboczne Vivitrol

Jakie inne leki wpłynie Vivitrol?

Vivitrol (naltrekson)