vismodegib

Vismodegib może spowodować śmierć zarodka i płodu lub ciężkich wad wrodzonych. Dane na zwierzętach wskazują vismodegib jest embriotoksyczne i teratogenne. Stan ciąży powinien być weryfikowane na 7 dni przed rozpoczęciem leczenia. Doradzamy Pacjentki o potrzebie antykoncepcji w trakcie i po terapii vismodegib. Doradzać pacjentom płci męskiej potencjalnego ryzyka narażenia vismodegib pośrednictwem nasienia i zaleca stosowanie prezerwatywy z kobietami partnerów rozrodczym.

Używa Dla vismodegib

Klasa terapeutyczna: Leki przeciwnowotworowe agenta

vismodegib jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla vismodegib, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowe lub reakcja alergiczna na vismodegib ani żadnych innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków vismodegib w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Chociaż odpowiednie badania na temat związku wieku do skutków vismodegib nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej, geriatryczne żadne specyficzne problemy zostały udokumentowane na bieżąco.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem vismodegib

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia vismodegib, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Vismodegib za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Weź vismodegib dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

vismodegib powinny pochodzić z przewodnikiem leków. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Można wziąć vismodegib z jedzeniem lub bez.

Kapsułki należy połykać w całości. Nie łamać, miażdżyć ani go otworzyć.

Weź vismodegib w tym samym czasie każdego dnia.

Dawka vismodegib będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki vismodegib. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki vismodegib, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt ewentualnych niepożądanych skutków lub problemów, które mogą być spowodowane przez vismodegib.

Korzystanie vismodegib podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli jesteś kobietą, która może mieć dzieci, lekarz może zalecić wykonanie testu ciążowego 7 dni przed rozpoczęciem korzystania vismodegib, aby upewnić się, że nie jesteś w ciąży. Użyj wysoce skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Nie powinny zachodzić w ciążę podczas stosowania leku vismodegib i przez 7 miesięcy po zatrzymaniu go. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

vismodegib może również powodować wady wrodzone, jeśli ojciec używa go, gdy jego partner seksualny ciążę. pacjenci płci męskiej (w tym tych, którzy mieli wazektomii) należy używać prezerwatyw i środków plemnikobójczych jako formy antykoncepcji podczas stosunku płciowego, biorąc vismodegib i przez 3 miesiące po ostatniej dawce vismodegib.

Prawidłowe użycie vismodegib

Nie oddawania krwi lub jej produktów podczas robienia vismodegib i przez 7 miesięcy po zatrzymaniu go.

Dla pacjentów płci męskiej: Nie oddawania nasienia podczas robienia vismodegib i przez 3 miesiące po zatrzymaniu go.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas używania vismodegib

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Rak podstawnokomórkowy fluorouracyl miejscowego, imikwimod miejscowego, Efudex, Aldara, Carac, Odomzo, Fluoroplex, Erivedge, sonidegib

vismodegib Side Effects

vismodegib

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia vismodegib połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.