Visipaque

Klasa terapeutyczna: radiologiczna niejonowych Kontrast Mediów

Lek ten ma być stosowany wyłącznie przez lub pod nadzorem lekarza.

Używa Dla Visipaque

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność zastrzyku jodiksanolu u dzieci w wieku 1 roku i starszych. Jednakże, bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone u dzieci w wieku poniżej 1 roku życia. U niektórych pacjentów pediatrycznych z pewnymi schorzeniami mogą mieć więcej niepożądanych efektów ubocznych, które mogą wymagać ostrożność u pacjentów otrzymujących jodiksanolu.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność zastrzyku jodiksanolu w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów przyjmujących ten lek.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Przed użyciem Visipaque

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Lekarz lub inny wyszkolony personel medyczny daje leku w szpitalu. Ten lek jest podawany przez igłę umieszczoną w tętnicy lub żyły.

Drink dodatkowych płynów, więc będzie można przejść więcej moczu podczas przyjmowania tego leku. To może pomóc zapobiec problemom z nerkami.

Jest bardzo ważne, aby lekarz uważnie sprawdzić swoje postępy podczas przyjmowania tego leku. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować je otrzymać.

Należy poinformować lekarza, jeśli jesteś w ciąży.

Ten lek może powodować zawał serca, udar mózgu i problemy z krzepnięciem krwi podczas zabiegów angiograficznych. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma ból w klatce piersiowej, które mogą rozprzestrzeniać się na twoich ramionach, szczęki, pleców lub karku, kłopoty z oddychaniem, nudności, nietypowe pocenie, omdlenia, odkrztuszanie krwi, drętwienie lub osłabienie w rękę lub nogę, lub po jednej stronie ciała, nagły i silny ból głowy lub problemy ze wzrokiem, mową lub chodzenia po otrzymaniu leku.

może nastąpić po otrzymaniu leku Ciężkie zaburzenia czynności nerek. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli otrzyma zbyt wiele tego leku. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma następujące objawy po otrzymaniu leku: pobudzenie, splątanie, zmniejszona ilość oddawanego moczu, zawroty głowy, bóle głowy, skurcze mięśni, szybkiego przyrostu masy ciała lub obrzęk twarzy, kostek lub rąk.

Ten lek może powodować poważne rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza lub pielęgniarkę od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wysypkę skórną, świąd, duszność, poty, obrzęk twarzy, języka i gardła, lub ucisku w klatce piersiowej po dostać zastrzyk.

Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz łagodne, piekący ból, uczucie ciepła lub zimna, łuszczenie się skóry, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia.

Upewnij się, że lekarz wie, jeśli u pacjenta występuje reakcja alergiczna na jakikolwiek barwnika lub medycyny podanej podczas badania lub procedury.

Podczas stosowania tego leku, może być narażony na działanie promieniowania. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz wątpliwości co do tego.

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz tego leku. Ten lek może wpływać na wyniki niektórych badań medycznych.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Prawidłowe użycie Visipaque

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Tomografia komputerowa siarczan baru, jodiksanolu, jopromid, Volumen, Tagitol V Esobar

Mózgowe joheksol Arteriografia, Omnipaque 300, jodiksanolu, jopromid, Omnipaque 240, jowersol

Urografii joheksol, Omnipaque 300, jodiksanolu, jopromid, Omnipaque 240, Omnipaque 350

Środki ostrożności podczas korzystania Visipaque

Obwodowa jodiksanolu Arteriografia, jopromid, jowersol, Optiray 320, Oxilan, Ultravist

Visipaque Side Effects

Visipaque (jodiksanolu)