viokase

Używa Dla Viokase

Klasa terapeutyczna: Enzym zastępczy

Farmakologiczna Klasa: Enzym

Pancrelipase zawiera enzymy potrzebne do trawienia protein, skrobie i tłuszczów.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, specyficzne problemy pediatryczne, które ograniczają użyteczność Creon®, Pancreaze®, Pertzye ™ i Zenpep® u dzieci.

Przed użyciem Viokase

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków Ultresa ™ u dzieci w wieku poniżej 12 miesiąca życia, a Viokace ™ u dzieci. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone w tych grupach wiekowych.

Brak dostępnych informacji na temat relacji w wieku do skutków Creon®, Pancreaze® i Pertzye ™ u pacjentów geriatrycznych.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność Ultresa ™, Viokace ™ i Zenpep® w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na nerki, wątroby, serca lub problemów związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów przyjmujących te leki.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają pankrealipazy. To nie może być specyficzny dla Viokase. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Lek ten powinien pochodzić z przewodnikiem leków. Jest bardzo ważne, aby przeczytać i zrozumieć tę informację. Pamiętaj, aby zwrócić się do lekarza o nic nie rozumiesz.

Należy przyjmować leku z posiłkami lub przekąsek i dostatecznie płynne, aby połknąć w całości, chyba, że ​​lekarz zalecił inaczej.

Podczas przepisywania leku do stanu, lekarz może również zalecić prywatnego dietę dla Ciebie. Wykonaj specjalnej diety uważnie. Jest to konieczne, aby lek działał poprawnie. Ważne jest również, aby pić dużo wody, gdy jesteś o tym leku.

U pacjentów przyjmujących tabletki

Dla pacjentów przyjmujących kapsułki o opóźnionym uwalnianiu

Nie zmieniaj marki lub form dawkowania pankrealipazy bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Różne produkty mogą nie działać w ten sam sposób. Jeśli napełniać lekarstwa i to wygląda inaczej, należy skontaktować się z farmaceutą.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Prawidłowe użycie pankrealipazy

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Można przechowywać kapsułki Creon® w temperaturze pokojowej przez 30 dni. Wyrzucić resztki leku po upływie 30 dni.

Przechowywania kapsułki o opóźnionym uwalnianiu, w szczelnie zamkniętym pojemniku w celu zabezpieczenia ich przed wilgocią.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecyduje, czy Ty lub Twoje dziecko nadal ją podjąć.

Dla pacjentów przyjmujących kapsułki zawierające proszek

Środki ostrożności podczas korzystania Viokase

U pacjentów przyjmujących postać proszku leku

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma niezwykłą lub ciężką brzucha lub bóle brzucha, problemy przejściu stolca, nudności lub wymioty. Mogą to być objawy rzadkiego, ale poważnego zaburzenia jelit nazywany zwłóknienia kolonopatii.

Lek ten jest wykonany z trzustki świń. Ryzyko zarażenia wirusem z leków dokonanych narządów świń została znacznie obniżona w ostatnich latach. Jest to wynikiem badań wymagane dla pewnych wirusów i badań w czasie produkcji tych leków. Mimo iż ryzyko przenoszenia pewnych wirusów do ludzi, którzy będą korzystać z leku jest niska, należy porozmawiać z lekarzem, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma problemy.

Ten lek może powodować poważne typy reakcji alergicznych, w tym anafilaksji. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypka, świąd, pokrzywka, chrypka, trudności z oddychaniem, problemy z połykaniem, lub jakikolwiek obrzęk rąk, twarzy, jamy ustnej lub gardła, podczas gdy Ty lub Twoje dziecko jest zastosowaniem leku.

Należy poinformować lekarza, jeśli w przeszłości nieprawidłowy poziom glukozy we krwi przed podjęciem Zenpep®.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Viokase Side Effects

Viokase (pankrealipazy)

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępność Rx / OTC Rx i / lub OTC

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Przewlekłe zapalenie trzustki Creon, Zenpep, pankrealipazy, Pancreaze, pankreatyna, Pertzye

Trzustki Zewnątrzwydzielnicza Dysfunkcja Creon, Zenpep, pankrealipazy, Pancreaze, Pertzye, pancrease MT

Mukowiscydoza azytromycyna, Zithromax, gentamycyna, Creon, witamina E, tobramycyna, amikacyna