viibryd

Leki przeciwdepresyjne mogą zwiększać ryzyko wystąpienia myśli i zachowań samobójczych u dzieci, młodzieży i młodych dorosłych z ciężkim zaburzeniem depresyjnym. Ściśle monitorować pacjentów w każdym wieku na pogorszenie stanu klinicznego i powstania myśli i zachowań.

Używa Dla Viibryd

Klasa terapeutyczna: przeciwdepresyjne

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków vilazodone w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność vilazodone w podeszłym wieku. Jednak pacjenci w podeszłym wieku mogą być bardziej wrażliwe na działanie tego leku niż młodszych dorosłych i są bardziej narażone na hiponatremia (małe stężenie sodu we krwi), które mogą wymagać ostrożność u pacjentów otrzymujących vilazodone.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem Viibryd

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają vilazodone. To nie może być specyficzny dla Viibryd. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza, aby korzystać kondycję jak najwięcej. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione.

Lek ten jest wyposażony w podręczniku lekarstw. Jest bardzo ważne, aby przeczytać i zrozumieć tę informację. Pamiętaj, aby zwrócić się do lekarza o nic nie rozumiesz.

Najlepiej jest przyjmować leku z jedzeniem.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Ważne jest, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt w celu umożliwienia zmian w swojej dawki i pomóc uniknąć niepożądanych efektów. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Prawidłowe użycie vilazodone

Nie należy przyjmować vilazodone z monoaminooksydazy (MAO) inhibitora (np izokarboksazyd [Marplan®] linezolid [Zyvox®], błękit metylenowy wtrysk fenelzyną [Nardil®] selegilina [Eldepryl®] tranylcypromina [Parnate®]). Nie zażyciem vilazodone w ciągu 2 tygodni po zaprzestaniu inhibitor MAO i odczekać 2 tygodnie po zaprzestaniu vilazodone przed zażyciem inhibitor MAO. Jeśli wziąć je ze sobą lub nie czekać 2 tygodnie, może wystąpić splątanie, pobudzenie, niepokój, żołądka lub jelit objawy, nagła wysoka temperatura ciała, bardzo wysokie ciśnienie krwi, lub ciężkie konwulsje.

Vilazodone może spowodować, że niektóre nastolatki i młodzi dorośli zostać poruszony, rozdrażnienie lub wyświetlanie innych anormalnych zachowań. Może również spowodować, że niektórzy ludzie mają myśli samobójcze, i tendencje lub stać się bardziej przygnębiony. Niektórzy ludzie mogą mieć problemy ze snem, denerwować łatwo mieć duży wzrost energii, lub zacząć działać lekkomyślnie. Jeśli ty lub twój opiekun zauważy którykolwiek z tych objawów niepożądanych należy poinformować lekarza od razu. Poinformować lekarza, jeśli Ty lub ktoś z Twojej rodziny ma zaburzenia dwubiegunowe (maniakalno-depresyjne) lub próbowała popełnić samobójstwo.

Vilazodone może spowodować poważny stan zwany zespół serotoninowy, jeśli razem z niektórymi lekami. Nie używaj vilazodone z buspironu (Buspar®), fentanyl (Abstral®, Duragesic®), litu (Eskalith®, Lithobid®), tryptofan, dziurawiec lub niektóre leki przeciwbólowe lub migreny (np rizatryptan, sumatryptan, tramadol , Frova®, Imitrex®, Maxalt®, Relpax®, Ultram®, skonsultować się z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek innych leków z vilazodone.

Ten lek może zwiększać ryzyko krwawienia problemów. Upewnij się, że lekarz wie, czy są również inne leki, które rozrzedzają krew, takie jak aspiryna, niesteroidowe leki przeciwzapalne, zwany także niesteroidowe leki przeciwzapalne (np, diklofenak, ibuprofen, naproksen, Advil®, Aleve®, Celebrex®, Voltaren®) lub warfaryna (Coumadin®, Jantoven®).

Nie nagle przerywać stosowania leku bez sprawdzania najpierw z lekarzem. Jeśli zostałeś poinstruowany przerywać vilazodone zwrócić się do lekarza, jak powoli zmniejszać dawkę. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko wystąpienia objawów odstawienia, takie jak zawroty głowy, nudności, bóle głowy, wymioty, zwiększone pocenie się, rozdrażnienie, koszmary senne, drgawki, mrowienie lub kłucie czy uczucia.

Hiponatremia (małe stężenie sodu we krwi) może wystąpić z tym lekiem. To jest bardziej powszechne u pacjentów w podeszłym wieku, którzy biorą leki moczopędne wysokiego ciśnienia krwi, lub tych, którzy spadły ilości płynów w organizmie z powodu ostrej biegunki lub wymiotów. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz dezorientację, trudności z koncentracją, bóle głowy, problemy z pamięcią, osłabienie i niestabilność.

Spożywanie alkoholu nie jest zalecane u pacjentów przyjmujących ten lek.

Vilazodone może spowodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy lub senność. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie czujność.

Środki ostrożności podczas korzystania Viibryd

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Viibryd Side Effects

Viibryd (vilazodone)

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Głębokiej depresji trazodon, sertralina, Zoloft, Lexapro, Cymbalta, Prozac, Wellbutrin, fluoksetyna, escitalopram, bupropion, wenlafaksynę, Abilify

Depresja Xanax, trazodon, citalopram, sertralina, Zoloft, Lexapro, Cymbalta, Prozac, Wellbutrin, Celexa, alprazolam, amitryptylina