Vicks vaporub: czy skutecznie zmniejszający przekrwienie nosa?

Kiedy miał zimne jak dziecko, matka umieścić trochę Vicks VapoRub pod moim nosem, aby pomóc mi łatwiej oddychać. Czy to naprawdę działa?

Vicks VapoRub nie zwalnia przekrwienie błony śluzowej nosa. Ale silny zapach mentolu z VapoRub sztuczek swój mózg, więc czujesz się jakbyś oddychanie przez nos unclogged. Natomiast decongestant tabletki i spraye do nosa sprzedawane bez recepty wydają się wąskie naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa, co prowadzi do zmniejszenia obrzęku w swoich nosowych.

VapoRub ma wady inne niż jego nieskuteczności jako zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa. Jest to niebezpieczne dla dowolnego stosowania u dzieci poniżej 2 roku życia. U dzieci w wieku poniżej 6 lat, używać go tylko na szyi i klatki piersiowej.

Połykanie kilka łyżeczek kamfora – jeden z głównych składników w VapoRub i innych miejscowych leków, takich jak Campho-Phenique i Bengay – może spowodować śmiertelne zatrucie u małych dzieci. Miejscowe kamfory wchłania się przez błony śluzowe lub uszkodzoną skórę mogą być toksyczne. Dlatego nigdy nie należy umieszczać VapoRub w okolicach nozdrzy – zwłaszcza nozdrzy małego dziecka. Wreszcie, jeśli VapoRub dostanie się do oka, może to uszkodzić rogówki.

Z

wizyty u lekarza