viadur

Klasa terapeutyczna: Leki przeciwnowotworowe agenta

Używa Dla Viadur

Farmakologiczna Klasa: hormon uwalniający hormon luteinizujący agonisty

Przy regularnym danego ludziom, leuprolid obniża poziom testosteronu. Zmniejszenie ilości testosteronu w organizmie pomaga w leczeniu raka prostaty.

Regularnie podawany kobietom, leuprolid obniża poziom estrogenów. Zmniejszenie ilości estrogenu w organizmie, pomaga w leczeniu endometriozy. Leuprolid będą kurczyć guzów w macicy, co zmniejsza krwawienie z pochwy, co zapobiega anemii.

Gdy regularnie otrzymywali chłopców i dziewcząt, którzy mają wczesne pokwitanie, leuprolid spowalnia rozwój okolicy narządów płciowych obu płci. Leuprolidu także spowolnić rozwój piersi u dziewcząt. Ten lek opóźnia dojrzewanie tylko tak długo, jak dziecko nadal otrzymać.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż takie zastosowanie nie jest zawarta w etykiecie produktu leuprolidu jest stosowany w niektórych pacjentów z następujących schorzeń

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Przed użyciem Viadur

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, specyficzne problemy pediatryczne, które ograniczają użyteczność leuprolidu iniekcji pediatrycznej dzieci. Jednak nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Leuprolidu wtrysku pediatryczna zatrzyma mającą wpływ na centralnym przedwczesnym dojrzewaniem wkrótce po dziecko przestaje go używać, a dojrzewanie będzie rozwijać się normalnie.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków Eligard®, LUPRON®, Lupron Depot®, Lupron Depot®-trzy miesiące, Lupron Depot®-4 miesięcy, Lupron Depot®-6 miesiąca lub w Viadur® populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność Eligard®, LUPRON®, Lupron Depot®, Lupron Depot®-trzy miesiące, Lupron Depot®-4 miesiąca lub Lupron Depot®-6 miesiąca starsi.

Brak dostępnych informacji na temat relacji w wieku do skutków Viadur® w podeszłym wieku.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają leuprolid. To nie może być specyficzny dla Viadur. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Do wstrzykiwań leuprolidu (Eligard®, wtryskowych LUPRON®, Lupron Depot®, Lupron Depot®-ped 1 miesiąc lub 3 miesiące, Lupron Depot®-trzy miesiące, Lupron Depot®-4 miesięcy lub Lupron Depot®-6 miesięcy)

Każde opakowanie zawiera wstrzyknięcie leuprolidu kierunki pacjenta. Przeczytaj uważnie i upewnij się, że rozumiesz

Jeśli mają otrzymać implant leuprolidu (Viadur®)

Używaj tylko markę tego leku przepisanej przez lekarza. Różne marki mogą nie działać w ten sam sposób.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Prawidłowe użycie leuprolid

Lek należy podawać w ustalonym harmonogramem. W przypadku pominięcia dawki lub pominięcia zastosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania instrukcji.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Po wstrzyknięciu jest przygotowany roztwór należy wykorzystać od razu, a nie są przechowywane. Eligard® należy zużyć w ciągu 30 minut po wymieszaniu, a Lupron Depot® należy zużyć w ciągu 2 godzin po wymieszaniu.

Wyrzucaj zużytych igieł w twardej, zamkniętym opakowaniu, że igły nie może kłuć wskroś. Trzymać ten pojemnik z dala od dzieci i zwierząt.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Środki ostrożności podczas korzystania Viadur

Ten lek może powodować poważne rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypkę, świąd, chrypka, trudności z oddychaniem, problemy z połykaniem, lub jakikolwiek obrzęk rąk, twarzy lub w jamie ustnej podczas używania tego leku.

Dla pacjentek: nie należy odbierać tego leku, jeśli pacjentka jest w ciąży lub może zajść w ciążę. Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Pacjenci otrzymujący leuprolid do przedwczesnego dojrzewania centralnego (CPP)

Pacjenci otrzymujący leuprolid endometriozy lub niedokrwistości spowodowanej guzami macicy

Pacjenci otrzymujący leuprolid na zaawansowanego raka prostaty

Przed masz żadnych badań lekarskich, poinformować lekarza odpowiedzialnego za które używasz tego leku. Wyniki niektórych badań mogą mieć wpływ tego leku.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Viadur Side Effects

Viadur (leuprolid)

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Rak prostaty estradiol, Premarin Lupron, Estrace, bikalutamid, Casodex

Endometrioza Lupron, Depo-Provera, medroksyprogesteronu, Provera, noretyndronem, Ortho Tri-Cyclen

Mięśniaki macicy Lupron, Lupron Depot, leuprolid, Lupron Depot 3,75 mg, Lupron Depot 11,25 mg

Hirsutyzm spironolakton, Aldactone, Lupron, Lupron Depot, leuprolid, flutamid