Vfend doustna

Klasa terapeutyczna: przeciwgrzybicze

Używa Dla Vfend

Klasa chemiczna: Triazole

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków worykonazolu u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność worykonazolu u osób starszych.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem Vfend

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Lek ten jest wyposażony w ulotce informacyjnej dla pacjenta. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Najlepiej jest stosować tego leku co najmniej 1 godzinę przed lub 1 godzinę po posiłku.

Wstrząsnąć oralny ciecz studnię przed każdym użyciem. Użyj dozowniku, że pochodzi z pakietu do pomiaru dawki. Przepłukać dozownik ustnej wodą po każdym użyciu.

Przechowywać zastosowaniem leku do czasu pełnego leczenia, nawet jeśli pacjent poczuje się lepiej po kilku pierwszych dawkach. Twoja infekcja nie może wyjaśnić, czy przerwać stosowanie leku zbyt szybko.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Prawidłowe użycie Vfend

Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać mieszanej zawiesiny. Mieszanej zawiesiny powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej i zastosowano w ciągu 14 dni.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo. potrzebne będą badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Jeśli objawy Twój lub Twojego dziecka nie poprawi się, czy staną się one gorsze, skontaktować się z lekarzem. Być może trzeba przyjmować tego leku przez kilka miesięcy, zanim infekcja staje się lepsze.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Ty lub Twoje dziecko nie powinno się używać astemizol (Hismanal®), barbiturany (takie jak fenobarbital lub Luminal®), karbamazepina (Tegretol®), cyzapryd (Propulsid®), efawirenz (Sustiva®), leki sporyszu (takie jak dihydroergotamina, ergotamina, Cafergot®, Ergomar® lub Wigraine®), pimozyd (Orap®), chinidyna (Quinaglute®), ryfabutyna (Mycobutin®), ryfampicyna (Rifadin®, Rimactane®), rytonawir (Norvir®), sirolimus (Rapamune®) dziurawiec lub terfenadyna (Seldane®). Korzystanie z żadnym z nich wraz z tym leku może zwiększać ryzyko niepożądanych efektów.

Ten lek może powodować problemy ze wzrokiem. Unikaj jazdy (szczególnie w nocy), obsługa maszyn, lub cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli nie widać dobrze. Zadzwoń do lekarza, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma jakiekolwiek zaburzenia widzenia czy jasne światła przeszkadza oczy.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma ból lub tkliwość w górnej części żołądka, bladą stolce, ciemny kolor moczu, utrata apetytu, nudności, zmęczenie lub osłabienie lub żółtymi oczami lub skórą. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

Skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma jakiekolwiek zmiany w rytmie serca. Możesz odczuwać zawroty głowy lub omdlenia, lub może masz szybki, walenie lub nierówne bicie serca. Upewnij się, że lekarz wie, czy Ty lub ktoś z Twojej rodziny nigdy nie miałem problemu rytmu serca, takie jak wydłużenie odstępu QT.

Środki ostrożności podczas korzystania Vfend

Ten lek może uczynić skórę bardziej wrażliwe na działanie promieni słonecznych. Użyj ochrony przeciwsłonecznej, gdy jesteś na zewnątrz. Unikać lampy opalające i solarium.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w trakcie leczenia tym lekiem. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma pęcherzy, peeling, luźnej skóry, czerwone zmiany skórne, trądzik lub skóry ciężka wysypka, rany lub owrzodzenia na skórze, albo gorączka lub dreszcze podczas używania tego leku.

Ten lek może powodować ból kości, w przypadku stosowania przez dłuższy okres czasu. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma bóle kości podczas stosowania tego leku.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Vfend Side Effects

Vfend (worykonazol)

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Aspergilozie Inwazyjne itrakonazol, amfoterycyna B, worykonazol, Amphocin, Sporanox, Kaspofunginę

Grzybica, Wewnętrzny i rozpowszechniane flukonazol, Diflucan, worykonazol

Kandydemia flukonazol, Diflucan, itrakonazol, amfoterycyna B, worykonazol, Amphocin

Blastomikoza flukonazol, ketokonazol, Diflucan, itrakonazol, Nizoral, amfoterycyna B