versacloz

Ryzyko związane ze stosowaniem klozapiny obejmują agranulocytoza, hipotonia ortostatyczna, drgawki, zapalenie mięśnia sercowego i kardiomiopatii. Agranulocytoza może prowadzić do poważnych infekcji i śmierci. Monitorowanie liczby krwinek białych (WBC) i bezwzględna liczba neutrofilów (ANC) przed iw trakcie leczenia. Monitoruj objawów agranulocytozy i infekcji. Klozapina jest dostępna tylko przez ograniczony program, który wymaga lekarzom, pacjentów i aptek zapisać ze względu na ryzyko wystąpienia agranulocytozy. Hipotonia ortostatyczna, bradykardia, omdlenia, zatrzymanie akcji serca i napady miały miejsce. Ryzyko to jest zależne od dawki. Rozpoczynanie leczenia 12,5 mg miareczkować stopniowo i używać podzielonego dozowanie. Należy zachować ostrożność u pacjentów z wywiadem lub czynników ryzyka zajęcia. Zapalenie mięśnia sercowego i kardiomiopatia wystąpiły i mogą być śmiertelne. Przerwać i uzyskania oceny kardiologicznej, jeżeli odkrycia sugerują te sercowe reakcje. Pacjenci w podeszłym wieku z psychozą związaną z otępieniem leczonych nietypowymi lekami przeciwpsychotycznymi są narażone na zwiększone ryzyko zgonu. Klozapina nie jest zatwierdzona w leczeniu pacjentów z psychozą związaną z demencją.

Używa Dla Versacloz

Klasa terapeutyczna: Leki przeciwpsychotyczne

Klasa chemiczna: Dibenzodiazepine

Lek ten jest dostępny tylko przez ograniczony programu. Możesz zostać poproszony o przeczytanie i podpisanie dokumentów, które wyjaśniają, jak działa Medycyna i niektórych niepożądanych efektów.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków klozapiny w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność klozapiny u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na zaparcia, problemy z oddawaniem moczu, niekontrolowane ruchy lub wątroba, nerki, serca lub problemów związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożność u pacjentów otrzymujących klozapinę. Ten lek nie powinien być stosowany do problemów behawioralnych u osób starszych z otępieniem.

Przed użyciem Versacloz

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają klozapiny. To nie może być specyficzny dla Versacloz. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej, nie należy używać go częściej, i nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Nie przegap żadnych dawek.

Lek ten jest wyposażony w informacyjnym pacjenta wkładki. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Weź płyn doustny lub tabletki z jedzeniem lub bez.

Jeśli używasz tabletu rozpadającą się, upewnij się, że twoje ręce są suche przed uchwyt tabletu. Nie otwierać Blister zawierający tabletki, dopóki nie są gotowe do jej podjęcia. Wyjąć tabletkę z opakowania, po oderwaniu folii, a następnie biorąc tabletki na zewnątrz. Nie pchać tabletki przez folię. Umieść tabletkę w ustach. Należy stopić szybko. Po tabletka się rozpuści, połykać ani żuć go zgodnie z potrzebami.

Wstrząsnąć butelkę płynu doustnego na 10 sekund przed każdym użyciem. Zmierzyć dawki ze strzykawki dozującej dołączonej do opakowania. Umyć strzykawkę ciepłą wodą po użyciu go.

Pij dużo płynów z tego leku, aby zapobiec zaparciom.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Właściwe stosowanie klozapiny

W przypadku pominięcia 2 lub więcej dni klozapiny dawkach, skonsultować się z lekarzem przed zażyciem go ponownie. Może być konieczne ponowne uruchomienie lek w mniejszej dawce niż brali wcześniej.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać płyn doustny. Wyrzucić resztki leku 100 dni po otwarciu butelki po raz pierwszy.

Klozapina może powodować bardzo poważne problemy we krwi, że nie będą w stanie poczuć. Lekarz sprawdzi krwi w regularnych wizyt i ważne jest, że masz zrobić badania krwi, gdy są one planowane. Apteka daje ten lek tylko wtedy, gdy badania krwi wykazały, że jest to bezpieczne, aby ją podjąć. Lekarz będzie upewnić się, że lek działa prawidłowo i zmienić dawkę w razie potrzeby.

Jeśli zostały zastosowaniem leku regularnie, nie należy przerywać bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić, aby stopniowo zmniejszyć ilość przyjmowaniu leku przed zatrzymaniem go całkowicie. Ma to pomóc zapobiec chorobie nagle powraca, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia objawów takich jak ból głowy, nudności, wymioty lub biegunka.

Środki ostrożności podczas korzystania Versacloz

Lek ten doda się do skutków alkoholu i innych ośrodkowy układ nerwowy (OUN) depresyjnie, które są leki, które spowalniają system nerwowy i może powodować senność. Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lek na katar sienny, inne alergie lub przeziębienie, środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny snu, recepty ból medycyny lub narkotyków, medycyna wystąpienia drgawek lub barbiturany, środki zwiotczające mięśnie, lub anestezjologii, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych podczas używania tego leku skontaktować się z lekarzem.

Klozapina może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Poinformować lekarza od razu, jeśli uważasz, że masz grypę lub infekcję. Możliwe objawy to gorączka, uczucie zmęczenia, ból gardła, lub osłabienie. Pewne środki ostrożności można podjąć, gdy morfologia krwi jest niski, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia obejmują

tak szybko, jak to możliwe, jeśli masz ból w klatce piersiowej lub dyskomfort, szybkie bicie serca, problemy z oddychaniem lub gorączkę i dreszcze skontaktować się z lekarzem. Mogą to być objawy bardzo poważnego problemu z sercem.

Klozapina może powodować senność, niewyraźne widzenie lub konwulsje (drgawki). Nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co może być niebezpieczne podczas przyjmowania tego leku.

Ten lek może powodować zmiany w rytmie serca, takie jak stan zwany wydłużenie odstępu QT. Może to powodować omdlenia lub poważne skutki uboczne u niektórych pacjentów. Skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz jakiekolwiek objawy zaburzeń rytmu serca, takich jak szybki, walenie lub nierówne bicie serca.

Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, lub omdlenia, zwłaszcza kiedy wstać z pozycji leżącej lub siedzącej pozycji nagle. Objawy te są bardziej prawdopodobne po rozpoczęciu stosowania tego leku, lub gdy dawka zostanie zwiększona. Wstawanie powoli może pomóc. Jeśli problem nie ustąpi lub gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Ten lek może zwiększać stężenie cukru we krwi. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli zostały zwiększone pragnienie lub oddawanie moczu. Pacjenci z cukrzycą powinni częściej sprawdzić swój poziom cukru we krwi i moczu niż normalnie podczas stosowania tego leku.

Versacloz Side Effects

Versacloz (klozapina)

U niektórych pacjentów, klozapina może powodować zwiększoną podlewania jamy ustnej. Innych pacjentów, jednak, może się suchość w ustach. Do tymczasowego łagodzenia suchości jamy ustnej, stosowanie gumy bez cukru lub cukierki, topi kawałki lodu w ustach lub użyj substytut śliny. Jeśli jednak nadal w ustach uczucie suchości przez ponad 2 tygodnie, należy skontaktować się z lekarzem lub dentysty. Kontynuując suchość jamy ustnej może zwiększać ryzyko wystąpienia chorób zębów, włącznie z próchnicą, choroby dziąseł, i zakażenia grzybem.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli mają konwulsje (drgawki), trudności w oddychaniu, szybkie bicie serca, wysoka gorączka, wysokie lub niskie ciśnienie krwi, zwiększone pocenie się, utrata kontroli nad pęcherzem, ciężką sztywnością mięśni, niezwykle bladą skórę lub zmęczenie. Mogą to być objawy poważnej choroby zwanej złośliwy zespół neuroleptyczny (NMS).

Ten lek może powodować późne dyskinezy (zaburzenia ruchu) wśród osób starszych, zwłaszcza starszych kobiet. Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas stosowania tego leku: wargi bicie lub kłujące, sapiąc z policzków, gwałtowne lub robak podobny ruchy języka, niekontrolowane ruchy żucia lub niekontrolowanym ruchy rąk i nóg.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból lub tkliwość w górnej części żołądka, bladą stolce, ciemny kolor moczu, utrata apetytu, nudności, zmęczenie lub osłabienie lub żółtymi oczami lub skórą. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz tego leku. Być może trzeba przestać zastosowaniem leku na kilka dni przed lub po operacji testy medyczne.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Schizofrenia Seroquel, Abilify, kwetiapina, risperidon, olanzapina, Zyprexa, Risperdal, Latuda, aripiprazol, Geodon, klozapina, Rexulti, chlorpromazyna, Invega, zyprazydon, Seroquel XR, Torazyna, Saphris, Invega Sustenna, Klozaril, Vraylar, paliperydon, lurazidon, loksapinę , trifluoperazyna

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia Versacloz połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.