Veronica: zastosowania, efekty uboczne, interakcje i ostrzeżenia

Ehrenpreiskraut Gypsy Weed, Herbe aux Ladres, przetacznik, ThÃd’Europe, ThÃdu Nord Triaca, Verónica, Veronica Herb, Veronica officinalis, Veronicae Herba, VÃronique, VÃronique Mà ¢ le, VÃronique Officinale.

Veronica jest rośliną. Części, które rozwijają się nad ziemią, są stosowane do wytwarzania leku; Ludzie biorą Veronica na problemy z płucami (dróg oddechowych), żołądka i jelit (przewodu pokarmowego) oraz pęcherza i nerek (dróg moczowych). Biorą też go dna moczanowa, artretyzm, bóle mięśni i stawów (reumatyzm), utrata apetytu, zaburzenia czynności wątroby i chorobach śledziony; Veronica jest również stosowany jako środek wzmacniający, powoduje pocenie się, by â € œpurifyâ € krwi i zwiększenie metabolizmu; Niektórzy ludzie płukać gardło Veronica w leczeniu ból jamy ustnej i gardła. Czasami jest stosowane bezpośrednio na skórę, aby zatrzymać pocenie się stóp, leczyć rany i leczyć bieżące problemy skórne i świąd; Należy uważać, aby nie pomylić Veronica (Veronica officinalis) z innymi gatunkami, takimi jak Veronica Veronica allionii i chamaedrys Veronica.

Veronica może pomóc żołądek sam naprawy okładzin.

Wystarczających dowodów fo; Utrata apetytu; Artretyzm; Dna; Warunki wątrobowe; choroby płuc; Śledziona chorób; Żołądka i problemy jelitowe; Problemy z nerkami i pęcherzem; Swędzenie, gdy są stosowane na skórę; choroby skóry, gdy są stosowane na skórę; Ran po naniesieniu na skórę; Ból w jamie ustnej i gardła, kiedy jest stosowany jako płyn do płukania gardła; Inne warunki. Potrzebne są dalsze dowody, aby ocenić skuteczność Veronica dla tych zastosowań.

Veronica jest bezpieczny, gdy podjęte w ilościach żywności i może być bezpieczne, gdy przyjmuje się doustnie jako lek. Jednakże, możliwe skutki uboczne nie są znane; Nie ma wystarczająco dużo informacji, aby wiedzieć, czy Veronica może być bezpiecznie stosowany na skórę; Specjalne środki ostrożności i ostrzeżenia: Ciąża i -feeding piersi: Za mało wiadomo na temat stosowania w okresie ciąży i Veronica -feeding piersi. Pozostać na bezpiecznej stronie i unikać używania.

Obecnie mamy żadnych informacji o Veronica interakcji

Odpowiednia dawka Veronica zależy od kilku czynników, takich jak wiek, zdrowia użytkownika i różnych innych czynników. W tej chwili nie ma wystarczających danych naukowych, aby określić odpowiedni zakres dawek dla Weroniki. Należy pamiętać, że naturalne produkty nie zawsze są niekoniecznie bezpieczne i dawkowanie może być ważne. Należy stosować się do odpowiednich wskazówek na etykietach produktów i zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza lub innego pracownika służby zdrowia przed użyciem.

Referencje

Elektroniczny Code of Federal Regulations. Tytuł 21. Część 182 – Substancje ogólnie uważane za bezpieczne. Dostępne pod adresem: http://ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text/text-idx?c=ecfr&sid= 786bafc6f6343634fbf79fcdca7061e1 & RGN = div5 & view = text & node = 21: 3.0.1.1.13 & IDNO = 21

Scarlat M, Sandor V, Tamas M, Cuparencu B. Doświadczalna aktywności anty-wrzodowa Veronica officinalis L. wydobywa. J Ethnopharmacol 198; 13: 157-63.

Naturalne Leki Kompleksowa Database wersja konsumenta. zobacz Naturalne Leki obszernej bazy danych w wersji Professional. ÂTherapeutic Badania Wydział 2009.

Dawny. Żeń-szeń, witaminy C, Depresja