vemurafenib (droga pokarmowa) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi i EKG (elektrokardiogram), aby sprawdzić, niepożądanych efektów.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Ten lek może powodować wady wrodzone, jeśli ojciec używa go, gdy jego partner seksualny ciążę. Kobiety powinny stosować skuteczną formę antykoncepcji w trakcie leczenia i przez 2 miesiące po zatrzymaniu go. Mężczyźni powinni używać prezerwatyw podczas stosunku płciowego w czasie leczenia i przez 2 miesiące po zatrzymaniu go. Jeśli zajdzie w ciążę podczas stosowania tego leku należy poinformować lekarza od razu.

Ten lek może zwiększać ryzyko wystąpienia nowych nowotworów skóry, takich jak skóry, raka płaskonabłonkowego i leczeni na czerniaka. Może to również prowadzić do innych nowotworów, takich jak noncutaneous raka płaskonabłonkowego głowy i szyi. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli jest więcej niż 65 lat, mają zbyt wiele ekspozycji na słońce, albo mają historię raka skóry. Lekarz może chcesz sprawdzić nowe zmiany skórne przed leczeniem, a następnie co 2 miesiące w trakcie używania tego leku.

Ten lek może powodować poważne typy reakcji alergicznych, w tym anafilaksji i reakcji na lek z eozynofilią i objawami układowymi (zespół DRESS). Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypka, świąd, chrypka, zawroty głowy lub zawroty głowy, problemy z oddychaniem, problemy z połykaniem, ani żadnej obrzęk rąk, twarzy, lub usta z tego leku.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w przypadku tego leku. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pęcherzy, peeling, lub luźnej skóry, czerwone zmiany skórne, ciężka wysypka lub wysypka skórna, rany lub owrzodzenia na skórze, albo gorączka lub dreszcze z tego leku.

Ten lek może powodować zmiany w rytmie serca, takie jak stan zwany wydłużenie odstępu QT. Skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli występują zawroty głowy lub omdlenia, lub szybka, walenie lub nierówne bicie serca.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból lub tkliwość w górnej żołądka, bladą stolce, ciemny kolor moczu, utrata apetytu, nudności, wymioty, lub żółte oczy lub skórę. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

Ten lek może uczynić skórę bardziej wrażliwe na działanie promieni słonecznych. Używaj kremów z filtrami przeciwsłonecznymi lub płyny i balsamy ze współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej (SPF) co najmniej 30 w regularnych odstępach czasu, gdy jesteś na zewnątrz. Stosować odzież ochronną i kapelusze i pobyt z dala od bezpośredniego światła słonecznego, zwłaszcza w godzinach od 10 rano do 3 po południu. Unikać lampy opalające i solarium.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli niewyraźne widzenie, trudności z czytaniem, ból oka, lub jakiejkolwiek innej zmiany wzroku występuje z tego leku. Lekarz może chcieć okulisty (okulisty) do sprawdzenia oczy.

Ważne jest, aby poinformować lekarza, jeśli u pacjenta lub planuje otrzymywać radioterapię podczas przyjmowania tego leku.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.