Ultravist

Nie do stosowania dokanałowego: Przypadkowy dokanałowe podawanie może spowodować śmierć, drgawki, krwotok mózgowy, śpiączka, paraliż, pajęczynówki, ostra niewydolność nerek, zatrzymanie akcji serca, drgawki, rabdomiolizy, hipertermia i obrzęku mózgu.

Używa Dla Ultravist

Klasa terapeutyczna: radiologiczna niejonowych Kontrast Mediów

Lek ten ma być stosowany wyłącznie przez lub pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, specyficzne problemy pediatryczne, które ograniczają użyteczność wtrysku jopromidu u dzieci. Jednakże, bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone u dzieci w wieku 2 lat i młodsze.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność zastrzyku jopromid w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami, które mogą wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących zastrzyk jopromid.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem Ultravist

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Lekarz lub inny wyszkolony personel medyczny daje lub dziecku leku w szpitalu. Ten lek jest podawany przez igłę umieszczoną w tętnicy lub żyły.

Drink dodatkowych płynów, więc będzie można przejść więcej moczu, podczas gdy Ty lub Twoje dziecko otrzymują leku. To może pomóc zapobiec problemom z nerkami.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp lub dziecku ściśle podczas przyjmowania tego leku. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować je otrzymać.

Ten lek może powodować poważne rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza lub pielęgniarkę od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wysypkę skórną, świąd, duszność, poty, obrzęk twarzy, języka i gardła, lub ucisku w klatce piersiowej po dostać zastrzyk.

Upewnij się, że lekarz wie, czy Ty lub Twoje dziecko nie wystąpiła reakcja alergiczna na jakikolwiek barwnika lub medycyny podanej podczas badania lub procedury.

może nastąpić po otrzymaniu leku Ciężkie zaburzenia czynności nerek. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli otrzyma zbyt wiele tego leku. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma następujące objawy po otrzymaniu leku: pobudzenie, splątanie, zmniejszona ilość oddawanego moczu, zawroty głowy, bóle głowy, skurcze mięśni, szybkiego przyrostu masy ciała lub obrzęk twarzy, kostek lub rąk.

Należy poinformować lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma łagodny, piekący ból, uczucie ciepła lub zimna, łuszczenie się skóry, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia.

Podczas stosowania tego leku, może być narażony na działanie promieniowania. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz wątpliwości co do tego.

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz tego leku. Ten lek może wpływać na wyniki niektórych badań medycznych.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Prawidłowe użycie Ultravist

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Mózgowe Arteriografia joheksol, Visipaque, Omnipaque 300, jodiksanolu, jopromid, Omnipaque 240

Środki ostrożności podczas korzystania Ultravist

Tomografia komputerowa siarczan baru, Visipaque, jodiksanolu, jopromid, Volumen, Tagitol V

Obwodowa Arteriografia Visipaque, jodiksanolu, jopromid, jowersol, Optiray 320, Oxilan

Koronarografii Visipaque, jodiksanolu, jopromid, jowersol, Optiray 320, Oxilan

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia Ultravist połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.

Ultravist Side Effects

Ultravist (jopromid)