ultramop miejscowego

Używa Dla Ultramop

Klasa terapeutyczna: odbarwienia agenta

Klasa chemiczna: Psoralen

Metoksalen jest dostępny wyłącznie na receptę i ma być podawana przez lub pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż te zastosowania nie są zawarte w etykietach, miejscowego metoksalen stosuje się u niektórych pacjentów z następujących schorzeń

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Metoksalen jest bardzo silnym lekiem, który zwiększa wrażliwość skóry na światło słoneczne. Oprócz powodując poważne oparzenia słoneczne, jeżeli nie jest prawidłowo stosowany, to opisywano jako zwiększające ryzyko raka skóry. Ponadto, podobnie jak zbyt dużo światła słonecznego, PUVA może powodować przedwczesne starzenie się skóry. W związku z tym, metoksalen należy stosować zgodnie z zaleceniami i nie powinny być stosowane tylko do opalania. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić, czy zostały omówione jego stosowanie z lekarzem.

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem Ultramop

Badania nad tym lekiem zostały przeprowadzone tylko u pacjentów dorosłych i nie ma konkretnych informacji porównując wykorzystanie Metoksalen u dzieci do 12 roku życia z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych osób dorosłych czy też powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych. Nie ma konkretnych informacji porównaniu stosowania miejscowego Metoksalen w podeszłym wieku z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają Metoksalen. To nie może być specyficzny dla Ultramop. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Jedzenia niektórych pokarmów podczas korzystania Metoksalen może zwiększać wrażliwość skóry na swojej słońcu. Aby temu zapobiec, należy unikać jedzenia wapna, figi, pietruszka, pasternak, musztardę, marchew, seler i podczas leczonych tym lekiem.

Stosować ten lek tylko pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Po naświetleniu promieniowaniem UVA, umyć leczone powierzchnię skóry wodą z mydłem. Następnie za pomocą filtrów przeciwsłonecznych lub nosić odzież ochronną w celu ochrony tego obszaru.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Istotne jest to, że wizyty u lekarza jako skierowane do zabiegów i sprawdzili swoje postępy.

Lek ten zwiększa wrażliwość leczonych obszarów skóry na działanie promieni słonecznych. Dlatego ekspozycja na słońce, nawet przez szybę lub w pochmurny dzień, może spowodować poważne oparzenia. Po każdym zabiegu światła dokładnie umyć leczone obszary skóry. Ponadto, jeśli musisz wyjść na zewnątrz w świetle dziennym godzin, pokrycie traktowane obszary skóry, przez co najmniej 12 do 48 godzin po leczeniu przez stosowanie odzieży ochronnej lub produkt do opalania, który ma współczynnik ochrony skóry (SPF) co najmniej 15. Niektórzy pacjenci mogą wymagać produkt o wyższej liczbie SPF, zwłaszcza jeśli mają jasną karnację. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Traktowane obszary skóry mogą nadal być wrażliwe na światło słoneczne przez pewien czas po zakończeniu leczenia tym lekiem. Należy zachować szczególną ostrożność na co najmniej 72 godziny po każdym zabiegu, jeśli planujesz spędzać czas w słońcu. Ponadto, nie należy opalać się w każdej chwili w czasie trwania leczenia Metoksalen.

Ten lek może spowodować, że skóra staje się sucha i swędząca. Jednakże, skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem nic do skóry w leczeniu tego problemu.

Prawidłowe użycie Metoksalen

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na raka skóry po zastosowaniu Metoksalen. Należy regularnie sprawdzać leczonych obszarów ciała i pokazać lekarzowi wszelkie rany skóry, które nie goją się, nowe przyrosty skóry i narośla skórne, które zostały zmienione w taki sposób, że wyglądają i czują.

Przedwczesne starzenie się skóry mogą wystąpić w wyniku długotrwałego leczenia Metoksalen. Efekt ten jest trwały i jest podobny do wyniku opalania przez długie okresy czasu.

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Środki ostrożności podczas korzystania Ultramop

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Bielactwo Oxsoralen, Metoksalen miejscowego

Ultramop Side Effects

metoksalen miejscowego