ultra świeże

Istnieje wiele marek i formy smaru ocznej dostępne i nie wszystkie są wymienione w tej ulotce.

Okular smar to rozwiązanie opracowane specjalnie do nawilżania oczu.

Okular smar jest stosowany do łagodzenia pieczenie, podrażnienia i dyskomfortu spowodowanego suchych oczu.

Okular smarujący może być również używany do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Nie należy używać smaru oka do leczenia lub zapobiegania infekcji oczu.

Nie należy używać smaru oka, jeśli jesteś uczulony na to. Okular smar nie będzie leczenia lub zapobiegania infekcji oczu.

Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli jest to bezpieczne, aby stosować tego leku, jeśli masz jakiś rodzaj infekcji oka.

Nie należy oczekiwać oczne smar zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Zapytaj lekarza lub farmaceutę o użyciu smaru oka, jeśli jesteś w ciąży.

Nie wiadomo, czy smar oczne przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Zapytaj lekarza lub farmaceutę o użyciu smaru oka jeśli karmi piersią.

Użyj dokładnie zgodnie z zaleceniami na etykiecie, lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie stosować w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Nie należy stosować leku podczas noszenia soczewek kontaktowych. Smar oczne mogą zawierać środki konserwujące, które może spowodować odbarwienie miękkich soczewek kontaktowych. Odczekaj co najmniej 15 minut po zastosowaniu leku przed umieszczeniem w swoich soczewek kontaktowych.

Myj ręce przed użyciem kropli do oczu.

Aby zastosować krople do oczu

Przechylić głowę lekko do tyłu i pociągnąć w dół dolną powiekę, aby utworzyć małą kieszeń. Trzymaj zakraplacz nad oko z puchu końcówki. Spójrz w górę i od zakraplaczem i wycisnąć kroplę.

Zamknij oczy na 2 lub 3 minuty z głową w dół wyrzucenia, bez mrugania i mrużąc oczy. Delikatnie dociśnij palcem wewnętrznej kącika oka przez około 1 minutę, aby utrzymać się wody do płynu łzowego swoim kanale.

Używaj tylko kilka kropli lekarz przepisał. Jeśli używasz więcej niż jednej kropli, odczekać około 5 minut między kroplami.

Odczekać co najmniej 10 minut przed użyciem jakichkolwiek innych kropli do oczu lekarz przepisał.

Nie należy stosować kropli do oczu, gdy ciecz zmieniła się kolory lub ma w nim cząstki. Zadzwoń do lekarza lub farmaceuty, dla nowego leku.

Aby zastosować maść

Przechylić głowę lekko do tyłu i pociągnąć w dół dolną powiekę, aby utworzyć małą kieszeń. Trzymając rurkę maści z końcówką skierowaną ku tej kieszeni. Spójrz w górę i od czubka.

Wycisnąć wstążkę maści do dolnej kieszeni powiek bez dotykania końcówki rury do oka. Blink oka delikatnie, a następnie utrzymać ją zamkniętą dla 1 lub 2 minuty.

Za pomocą chusteczki do wycierania nadmiaru maść z rzęs.

Po otwarciu oczu, może być niewyraźne widzenie przez krótki czas. Unikaj jazdy lub cokolwiek wymagającego, aby móc widzieć wyraźnie.

Nie należy dotykać końcówki zakraplacza lub rurki maści. Nie należy umieszczać końcówkę bezpośrednio na oko. Zanieczyszczona kroplomierzem lub rurka końcówki może zainfekować oczu, co może prowadzić do poważnych problemów ze wzrokiem.

Zadzwoń do lekarza, jeśli objawy nie ustępują, czy też gorzej podczas korzystania smar oka.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła. Nie zamrażać. Przechowywać butelkę szczelnie zamkniętą tubę lub, gdy nie jest w użyciu.

Ponieważ lek ten jest stosowany, gdy są potrzebne, nie jesteś prawdopodobnie pominięcia dawki.

Przedawkowanie środka smarnego do oka może spowodować poważne lub zagrażające życiu działania niepożądane.

Ten lek może powodować zaburzenia widzenia. Bądź ostrożny, jeśli podczas jazdy, czy wszystko, co potrzebne jest, aby być w stanie zobaczyć wyraźnie.

Nie należy stosować innych leków do oczu, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Przestań używać smaru oka i skontaktować się z lekarzem, jeśli masz

dotkliwe pieczenie, kłucie lub podrażnienie oczu po użyciu leku

ból oka; lub

Zmiany wizji.

Częste działania niepożądane mogą obejmować

łagodne pieczenie oczu lub podrażnienie

świąd lub zaczerwienienie oczu

łzawienie oczu

rozmazany obraz; lub

nieprzyjemny smak w ustach.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne z FDA na 1-800-FDA-1088.

Nie jest prawdopodobne, że inne leki można przyjąć doustnie lub do wstrzykiwania będzie mieć wpływ na smar do oczu stosowanych w oczy. A wiele leków, mogą oddziaływać ze sobą. Powiedz każdego z świadczeniodawców o wszystkich leków w użyciu, włączając receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych.

 Cerner Multum, Inc Wersja: 4,02. Przejrzano dnia: 06/07/2014, 18:54:45.