uliprystalu (droga pokarmowa)

UE-li-PRIS-tal AS-e-tate

W Stanach Zjednoczonych.

Dostępne formy dawkowania

Klasa terapeutyczna: antykoncepcyjna

Uliprystalu jest awaryjne pigułki antykoncepcyjnej, która jest używana w celu zapobiegania ciąży po niezabezpieczonym stosunku lub po niepowodzeniu innej metody antykoncepcyjnej. Jego działanie polega na zapobieganiu lub opóźnia uwalnianie kobiety jaja z jajnika (jajeczkowanie). Może to również zapobiegać mocujących kobiety jaja do ściany macicy (macicy).

octan uliprystalu nie powinien być używany jako zwykły sposób kontroli urodzin. Omów swoje opcje kontroli urodzeń z lekarzem.

Octan uliprystalu jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Octan uliprystalu dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypową lub alergiczną reakcję na octan uliprystalu lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność uliprystalu w nastoletnich kobiet. octan uliprystalu może być stosowany jako środek antykoncepcyjny awaryjnych młodzieńczych kobiet, ale nie jest zalecane przed rozpoczęciem menstruacji.

Uliprystalu nie należy stosować u kobiet w okresie pomenopauzalnym.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia octan uliprystalu, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Za pomocą octanu uliprystalu z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosując octan uliprystalu któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Aby dokonać stosując środki antykoncepcyjne nadzwyczajnych, bezpieczne i niezawodne, jak to możliwe, należy zrozumieć, w jaki sposób i kiedy je stosować i jakie efekty mogą się spodziewać.

Octan uliprystalu jest wyposażony w ulotce informacyjnej dla pacjenta. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Za pomocą octanu uliprystalu dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Octan uliprystalu jest do użytku okazjonalnego jako antykoncepcji awaryjnej. To nie powinno zastępować regularnego metody antykoncepcyjnej. Można użyć octanu uliprystalu w dowolnym momencie cyklu miesiączkowego, ale nie używaj octanu uliprystalu więcej niż jeden raz w tym samym okresie miesięcznym.

Można wziąć octanu uliprystalu z jedzeniem lub bez.

Jeśli wymiotów w ciągu 3 godzin od przyjęcia octan uliprystalu, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Lekarz może przepisać kolejną tabletkę dla Ciebie.

Dawka octanu uliprystalu będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki octanu uliprystalu. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Bardzo ważne jest, że lekarz cię uważnie sprawdzić, aby upewnić się octan uliprystalu działa poprawnie i nie powoduje niepożądanych efektów.

Chociaż używasz octanu uliprystalu w celu zapobiegania ciąży, należy wiedzieć, że za pomocą octanu uliprystalu podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Lekarz może zalecić wykonanie testu ciążowego przed rozpoczęciem stosowania octanu uliprystalu, aby upewnić się, że nie jesteś w ciąży. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Octan uliprystalu nie jest zalecane u kobiet karmiących piersią.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli u pacjenta występuje ciężka podbrzusza lub ból brzucha 3 do 5 tygodni po zażyciu octan uliprystalu. Możesz mieć ciąża poza macicą (macicy), który nazywany jest ciąża pozamaciczna. Ciąża pozamaciczna może być poważny i zagrażający życiu stan. Może również powodować problemy, które mogą utrudnić, aby zajść w ciążę w przyszłości.

Octan uliprystalu może dokonać kolejnego miesięcznego okresu wcześniej lub później niż oczekiwane przez kilka dni. Jeśli twój następny okres po zażyciu octan uliprystalu jest więcej niż jeden tydzień późno, skontaktować się z lekarzem od razu do testu ciążowego.

Regularnego metody antykoncepcyjnej, takie jak pigułki antykoncepcyjne lub plaster może nie działać, jak również podczas korzystania z octanu uliprystalu. Nie należy rozpocząć przyjmowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych przez co najmniej 5 dni po użyciu octanu uliprystalu i trzeba użyć metody mechaniczne, takie jak prezerwatywy ze środkiem plemnikobójczym, przepony lub antykoncepcji pianką lub galaretką, aż do następnego cyklu miesiączkowego.

Octan uliprystalu może nie działać, jak również u kobiet z indeksem masy ciała (BMI) większym niż 66 funtów za metr kwadratowy.

Octan uliprystalu nie chroni przed dostaniem HIV / AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową. Jeśli jest to problem dla ciebie, porozmawiaj z lekarzem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.