U-cort

Hydrokortyzon jest miejscowo sterydów. Zmniejsza to działania substancji chemicznych w organizmie, które powodują stan zapalny.

Hydrokortyzon miejscowego stosuje się w leczeniu stanów zapalnych skóry spowodowane przez wiele stanów chorobowych, takich jak reakcje alergiczne, egzema lub łuszczyca.

Istnieje wiele marek i formy hydrokortyzonu miejscowego dostępne i nie wszystkie marki są wymienione w tej ulotce.

Hydrokortyzon miejscowego mogą być również wykorzystywane do innych celów niż wymienione w tym leków przewodnika.

Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie medycyny i opakowania. Powiedz każdego z świadczeniodawców o wszystkich dolegliwościach, alergie, oraz wszystkich leków używanych.

Nie należy stosować tego leku, jeśli jesteś uczulony na hydrokortyzon.

Hydrokortyzon miejscowego nie leczeniu bakteryjnych, grzybowych albo wirusowych infekcji skóry.

FDA ciąży kategoria C. Nie wiadomo, czy miejscowe hydrokortyzon będzie zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Nie należy stosować leku bez konsultacji lekarskiej, jeśli jesteś w ciąży.

Nie wiadomo, czy hydrokortyzon miejscowo przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Nie należy stosować leku bez konsultacji lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Nie należy stosować leku u dziecka bez porady lekarza. Dzieci mogą wchłonąć większej ilości tego leku przez skórę i mogą być bardziej narażone na skutki uboczne.

Użyj dokładnie zgodnie z zaleceniami na etykiecie, lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie stosować w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Hydrokortyzon miejscowego nie leczeniu bakteryjnych, grzybowych albo wirusowych infekcji skóry.

Myj ręce przed i po każdym zastosowaniu, chyba, że ​​używasz hydrokortyzonu miejscowego w leczeniu stanu ręki.

Nałożyć niewielką ilość na obszarze zagrożonym i wcierać delikatnie w skórę.

Należy unikać stosowania leku na twarzy, w pobliżu oczu lub ust, lub na obszarach ciała, gdzie masz fałdy skóry lub cienka skóra.

Nie przykrywać leczonego obszaru skóry, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Jeśli traktując obszar pieluchy niemowlęcia, nie używać plastikowych lub spodnie obcisłe pieluch. Obejmujące skórę, który jest leczony z hydrokortyzonu miejscowego mogą zwiększać ilość leku skóra absorbuje, co może prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza.

Zadzwoń do lekarza, jeśli objawy nie ustępują, czy też gorzej podczas korzystania hydrokortyzonu miejscowego.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła.

Użyj pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie używać dodatkowego leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Szukajcie awaryjnego lekarską lub zadzwonić do linii pomocy Poison na 1-800-222-1222 jeśli ktoś przypadkowo połknął leki.

Nie przewiduje się przedawkowania hydrokortyzonu miejscowego produkować zagrażające życiu objawy. Jednak długotrwałe stosowanie dużych dawek sterydów może prowadzić do wystąpienia objawów takich jak ścieńczenie skóry, łatwe powstawanie siniaków, zmiany kształtu lub położenia tkanki tłuszczowej (szczególnie na twarzy, szyi, pleców i bioder), nasilonego trądziku lub zarostu, problemy menstruacyjne, impotencja, lub utrata zainteresowania seksem.

Nie należy przyjmować doustnie. Hydrokortyzon miejscowego jest do stosowania wyłącznie na skórę. Nie należy stosować leku na otwarte rany lub na opalonej, windburned, suchej, popękanej lub podrażnioną skórę. Jeśli ten lek dostanie się do oczu, nosa, jamy ustnej, odbytnicy lub pochwy, spłukać wodą.

Spłukać wodą, jeśli lek ten dostanie się do oczu.

Należy unikać stosowania produktów do pielęgnacji skóry, które może powodować podrażnienia, takie jak trudnych mydła, szampony, środki czyszczące lub skóry, farbowanie włosów lub stałych substancji chemicznych, do usuwania włosów oraz wosków lub produktów do pielęgnacji skóry z alkoholem, przyprawami, ściągające lub wapna.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Miejscowo lek steroidowy może być wchłaniana przez skórę, która może powodować efekty uboczne steroidowych w całym ciele. Przestań używać hydrokortyzonu miejscowego i skontaktować się z lekarzem, jeśli masz

niewyraźne widzenie lub widząc aureole wokół źródeł światła

nierówne bicie serca

problemy ze snem (bezsenność)

zwiększenie masy ciała, obrzęk w twarz; lub

uczucie zmęczenia.

Częste działania niepożądane mogą obejmować

trądzik, zaczerwienienie skóry, łagodne pieczenie lub swędzenie

zmiany w zabarwieniu skóry; lub

wysuszanie lub pękanie skóry poddanej obróbce.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne z FDA na 1-800-FDA-1088.

Jest mało prawdopodobne, że inne leki bierzesz doustnie lub wstrzykiwać będą miały wpływ na miejscowo stosowanego hydrokortyzonu. A wiele leków, mogą oddziaływać ze sobą. Należy poinformować lekarza o wszystkich swoją receptę i ponad-the-counter leków, witamin, minerałów, preparatów ziołowych i leków przepisanych przez innych lekarzy. Nie rozpocząć nowy lek, nie mówiąc o tym lekarzowi.

 Cerner Multum, Inc Wersja: 9,03. Przejrzano dnia: 09.06.2014, 15:39:40.