tympanocentezy na infekcje ucha

Tympanocentezy jest usunięcie płynu z tyłu błony bębenkowej. Lekarz wykorzystuje specjalną igłę rury dołączonej do pobierania próbki płynu. Kulturę testową i czułość zazwyczaj w próbce płynu.

Dziecko jest utrzymywany nieruchomo, podczas gdy płyn jest usuwany. Możesz zostać poproszony, aby pomóc swojemu dziecku wciąż trzyma.

W większości przypadków, błona bębenkowa goją się w ciągu 3 do 5 dni po zabiegu.

Procedura ta nie jest często wykonywana. Jest to czasami ma miejsce

Kiedy dziecko ma silny ból ucha, gorączka i objawy infekcji ucha, że ​​nie jest coraz lepiej z leczenia; Gdy pojawiły się oznaki, że dziecko ma poważne komplikacje z powodu infekcji ucha; Gdy infekcja ucha podejrzewa u noworodka lub u dziecka z osłabionym układem odpornościowym, lub gdy dana osoba jest podejrzana o nienaturalnym organizm powodując zapalenie ucha; W leczeniu dziecka z silnego bólu ucha. Usunięcie płynu zza bębenka zmniejsza ciśnienie w uchu, złagodzenie bólu. To może działać lepiej niż leki na ból ucha.

W większości przypadków ten kulturę i czułość testu w cieczy zebrane przez tympanocentezy może zidentyfikować bakterie wywołujące zakażenia. Pomaga to lekarz przepisze antybiotyk, który jest bardziej prawdopodobne, aby pracować. Czasami nie bakterie znajdują się w cieczy.

Dziecko musi pozostać nieruchomo w trakcie procedury.

Zapytaj swojego lekarza, jeśli dziecko musi zachować szczególną ostrożność, aby utrzymać wodę z coraz w uszach podczas kąpieli i pływania. Twoje dziecko może potrzebować nosić zatyczki do uszu. Skonsultuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, co on lub ona zaleca.

Tympanocentezy nie przeszkadza powtarzające się infekcje ucha (stałe zapalenie ucha środkowego).

Wypełnij formularz testowy Informacji Medycznej (pdf) (Co to jest dokument PDF?), Aby pomóc Ci przygotować się do tego testu.

Susan C. Kim, MD – pediatrycznej; Charles M. Myer, III, MD – Otolaryngologia

14 listopada 2014

Infekcje ucha